Kdo vyrábí šicí stroje Elna: Jsou dobré?

Zjistili jsme, kdo vyrábí šicí stroje Elna a prozradili, že jde o firmu. O této švýcarské značce budeme hovořit podrobněji níže, abychom věděli, zda jsou stroje spolehlivé.

Dozvíte se také, zda Janome vlastní Elnu a co dělá tuto značku v minulosti mezi nejinovativnějšími. Navíc, proč si také nepřečíst o jeho použití?

Psali jsme, jak nastavit tuto značku, tak si klidně přečtěte, jak navléct nit do šicího stroje Elna. Správné používání je totiž zásadní pro to, aby každý stroj dostál svým slibům.

Kdo vyrábí šicí stroje Elna?

Šicí stroje Elna vyrábí firma Elna. Tato značka byla založena v roce 1940 a nabízí šicí, overlockové a dokonce i vyšívací stroje.

Značka se chlubí tím, že uvedla na trh vůbec první kompaktní elektrický šicí stroj s volným ramenem. Poté Elna vydala další inovativní produkty, jako jsou Elna Supranatic a Elna Lotus.

Elna Supramatic byl model, který nabízí rozšiřitelnost balíku stehů. Na druhou stranu Elna Lotus, který byl uveden na trh v roce 1968, existuje dodnes.

Elna Lotus je přenosný a kompaktní šicí stroj a byl dokonce součástí kolekce designu MOMA nebo Muzea moderního umění v New Yorku. V době psaní tohoto článku má Elna různé modely jako eXplore, eXperience a eXcellence pro řadu mechanických, elektronických a prémiových šicích strojů, ze kterých si můžete vybrat.

Kde se vyrábí šicí stroje Elna?

Elna je švýcarská značka a model Elna 2 nebo Elna Supermatic uvedený v roce 1952 byl vyroben v jejich švýcarské průmyslové továrně. Byl to první domácí šicí stroj schopný zpětného stehu.

V době psaní tohoto článku sídlí designová společnost Elna ve Švýcarsku. Samotné šicí stroje Elna jsou však vyráběny v Asii.

Je to proto, že šicí stroje Elna vyrábí společnost Janome, což je značka s továrnami v Thajsku, Japonsku a na Tchaj-wanu. Janome, na druhé straně, je japonská společnost, která byla založena v roce 1935.

Jsou Elna a Janome stejná společnost?

Společnost Janome vlastní společnost Elna, a proto jsou šicí stroje Elna vyráběny v továrnách Janome v Asii. Koneckonců, popularita Elny klesla kvůli levnějším dovozům z východní Asie než v Evropě.

Elna byla odhlášena v roce 1995 a do roku 2006 Janome získala akcie společnosti Elna a pohltila ji. To však Elně neubírá dobře zavedenou společnost s nejlepšími zákaznickými službami.

Je Elna dobrá značka šicích strojů?

Elna je dobrá značka šicích strojů dodnes. Společnost dokonce vyráběla šicí stroje zahrnuté v Muzeu moderního umění NYC, Philadelphia Museum of Art, Museum of Design a Tekniska museet.

Zde je stručná historie jejich inovativních modelů:

Elna 1

Prvním šicím strojem Elna je Elna 1 nebo Grasshopper pro svou zelenou barvu. To bylo propuštěno v roce 1940 a bylo populární na trhu.

Supermatic

Po Elna 1 v roce 1940 Elna odhalila Elna 2 nebo model Supermatic v roce 1952. Byl to první stroj, který používal lehký kov pro přenosnost ve srovnání s objemnými stroji v té době.

Supermatic byl také prvním domácím šicím strojem, který uměl zadní steh.

Elna Star

Od roku 1964 do roku 1971 Elna produkovala sérii Elna Star. Tyto šicí stroje jsou v tomto období inovativní, protože jsou schopné různých poloh jehly, automatického šití, regulace rychlosti a šesti operací.

Elna Lotus

Marcel Frezard byl designérem zodpovědným za Elna Lotus. Byl to první miniaturní šicí stroj, který se stal výstavou v MOMA.

Elna Lotus může být super kompaktní, protože má odklápěcí víka a skládací rukojeť. To je také důvod, proč se nazývá lotos, protože se otevírá stejným způsobem jako tato květina.

Elna 5000

Elna 5000 je první počítačově řízený model značky. V roce 1986 vyráběli i overlockové stroje, dokud společnost v polovině 90. let nečelila nižším nárokům na evropské šicí stroje.

Elna 6600

Byla to Elna 6600 v roce 2004, kdy Janome začala vyrábět stroje pro švýcarskou značku. Elna 6600 je také quiltovacím strojem této značky.

Elna 7200

Elna vydala Elna 7200, což je počítačově řízený šicí stroj. Značka se může pochlubit svými profesionálními a průmyslovými rysy.

Kolik stojí šicí stroje Elna?

Pomocí vyhledávače prodejců na webu Elny můžete zkontrolovat ceny jejich modelů v obchodech. Po kontrole webu Janome a Elny si můžete prohlédnout pouze model a jeho funkce, ale ceny nebyly uvedeny.

O speciálních nabídkách Elny se však můžete dozvědět na jejich webových stránkách. Odtud uvidíte několik svátků, které mohou trvat několik dní s nabídkami a slevami.

S ohledem na to si prosím přečtěte, jak koupit šicí stroj, abyste za své peníze získali tu nejlepší hodnotu.

Líbí se Janome Bobbins strojům Elna?

Je třeba klást důraz na použití správné cívky pro konkrétní šicí stroj, který máte. Pokud však Janome vyrobil šicí stroj Elna, který máte, můžete zkontrolovat, protože cívky třídy 15, které jsou vysoké 11 mm, by jim měly pasovat.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kdo vyrábí šicí stroje Elna, což je samotná firma Elna.

Protože však Janome nyní vlastní Elnu, šicí stroje Elna se vyrábějí v továrnách Janome po celé Asii. Přesto byla Elna inovativní značkou se svými šicími stroji, které z nich dokonce dělaly vitríny v muzeích.