Kdo platí za svatební sprchu: Etiketa a tradice

Dozvíte se, kdo tradičně platí svatební sprchu a co očekávat od rodin a přátel ženicha a nevěsty. Pamatujte, že neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď ohledně toho, kdo platí za svatební sprchu a další aspekty svatby, a hostitelé si mohou vybrat, zda budou tradiční nebo ne.

Budeme také diskutovat o všem, co potřebujete vědět o pořádání a pořádání svatební sprchy, protože to je někdy zaměnitelné se svatební sprchou. A pokud jste zmatení, porovnáme také tyto dvě gratulační party.

Pokud jde o nevěstu a ženicha, vždy udržujte otevřenou komunikaci mezi vámi a vaší drahou polovičkou ohledně svatebních výdajů. Dokonce i věci, jako je to, kdo koupí mužský snubní prsten, mohou dodržovat zvyky nebo ne.

Zde je, kdo platí za svatební sprchu

Od hostitele/hostitelů svatební sprchy se tradičně očekává, že to zaplatí. Může se jednat o blízkého člena rodiny nebo přítele, nebo dokonce o součást samotné svatební hostiny.

Svatební sprcha je také někdy považována za dar placený matkou nevěsty nebo ženicha. Na některých svatbách je svatební sprcha a svatební sprcha stejná, kdy za ni platí a hostí družička nebo čestná paní.

Pokud svatební sprchu pořádá více lidí, mohou se rozhodnout, jak rozdělit náklady. Od nevěsty a ženicha se očekává, že se nebudou podílet na plánování a přispívání na svatební sprchu jinak než jejich příchodem a účastí v samotný den.

Pamatujte však, že pokud platíte za svatební sprchu, nemusíte utrácet nad rámec svých možností. Můžete komunikovat s ostatními hostiteli o svých sdíleních a příspěvcích, takže se každý může cítit zahrnut, aniž by náhodou zavrhl něčí pocity.

Jaký je rozdíl mezi svatební sprchou a svatební sprchou?

Svatební sprcha a svatební sprcha se někdy nazývají zaměnitelně. Mezi těmito dvěma jsou však významné rozdíly, které stojí za zmínku:

Kdo je hostitelem

Svatební sprcha je určena k oslavě jak nevěsty, tak ženicha, což znamená, že se očekává, že ji bude pořádat družička a nejlepší muž. Na druhou stranu, svatební sprcha je často odpovědností družičky, protože je to událost výhradně pro nevěstu a její svatební párty.

Kdo se účastní

Již ze samotného názvu je svatební sprcha určena pro nevěstu, takže hosty jsou výhradně její nejbližší přítelkyně a rodinní příslušníci. Co se týče společné svatební sprchy, je zahrnut ten, s kým by ženich chtěl oslavit.

Proto je ve svatební sprše méně hostů ve srovnání se svatební sprchou. Kromě toho se ženich také nezúčastní svatební sprchy ve srovnání se svatební sprchou, kde se očekává nevěsta i ženich.

Jaké jsou aktivity?

Činnosti ve svatební sprše a svatební sprše mohou mít podobnosti, ale ty ve svatební sprše samozřejmě vycházejí vstříc nevěstě. Ve svatební sprše mohou hostitelé naplánovat hry, ve kterých mohou soutěžit tým nevěsty a tým ženicha.

Jaké dárky se dávají

Svatební sprcha je událost zaměřená na nevěstu, takže dárky jsou tím, co by nevěsta ocenila. Na druhou stranu, dárky by měly slušet nevěstě i ženichovi na svatební sprše.

Platí matka nevěsty svatební sprchu?

Nevěstina matka může zaplatit svatební obřad, pokud chce, ale tradičně svatební hostinu pořádá a platí svatební hostina. Stejně jako svatební sprchu se očekává, že kdokoli pořádá událost, za to zaplatí.

Nevěstina matka se také může rozhodnout přispět na svatební sprchu. Může se však také zúčastnit, ale není běžné, aby se matky účastnily svatebních sprch.

Svatební sprcha vs. rozlučka se svobodou

Svatební sprcha se chystá na nastávající nevěstu, aby ji připravila na svatbu. Na druhou stranu, rozlučka se svobodou je pořádána pro nevěstu, aby si užila svůj současný předmanželský život.

Měli by hosté platit za svatební sprchu?

Není dobré žádat hosty, aby zaplatili za svatební sprchu. Jako hostitel jste pozvali hosty a očekává se, že budete zodpovědní za náklady akce.

Pokud jsou náklady na vás jako na družičku příliš vysoké, můžete se vždy zeptat svých kolegů družiček a sprchu dobře naplánovat. Poté si rozdělte povinnosti a výdaje mezi sebe a zajistěte, aby byli všichni s jejich příspěvkem spokojeni.

Za co platí rodiče ženicha?

Zjistili jsme, čí jméno je na pozvánce na svatbu první a je to nevěsta. To lze přičíst tomu, že většinu svatby platí její rodina.

Rodiče ženicha však tradičně platí za prsteny, zásnubní večírek, oddací list, honorář, kytici nevěsty, ženichův oděv, zkušební večeři, poplatek za přijetí a líbánky.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Zjistili jsme, kdo platí za svatební sprchu, a je to ten, kdo událost pořádá.

Protože je to sprcha pro nevěstu a ženicha, tradičně na to doplácí družička a nejlepší muž. Čipovat se však mohou i další členové svatebčanů.

Dejte nám vědět do komentářů, kdo by podle vás měl zaplatit svatební hostinu.