Kdo platí za svatební květiny: Tradiční očekávání

Musíte vědět, kdo platí za svatební květiny, včetně svatební kytice a aranžmá, které nosí a vystavuje. Jak již bylo řečeno, sponzory svatebních květin mohou být buď rodina nevěsty, rodina ženicha nebo samotný pár.

Takže pokud jste jedním z těchto lidí, doporučujeme, abyste se seznámili s tím, kolik spropitného svatebnímu květináři. Správná etiketa se svatebními prodejci by měla být vždy dodržována.

Kdo tradičně platí za svatební květiny?

Rodiče nevěsty

Tradičně většinu svatebních rozpočtů nese rodina nevěsty, konkrétně rodiče nevěsty. Jak již bylo řečeno, svatební květiny jsou zahrnuty v prvcích, které ponesou, nebo alespoň většina nákladů připisovaných svatebním květinám.

Například rodiče nevěsty mohou zaplatit svatební obřad a uspořádání recepce, zatímco jiná osoba nebo skupina lidí může sponzorovat menší květiny. Nicméně, i když je to tak, jak to velí tradice, nikdy nepředpokládejte, že rodiče nevěsty budou automaticky platit za svatební květiny.

V každé rodině jsou různé finanční možnosti, takže aby nedošlo k nedorozuměním, požádejte své rodiče o souhlas ještě před objednáním květin. Můžete si také přečíst, jak požádat rodiče o peníze na svatbu a koupit většinu svatebních květin sami.

Rodiče ženicha

Zatímco se tradičně očekává, že většinu svatebních výdajů zaplatí rodiče nevěsty, květinové potřeby na akci mohou nést také rodiče ženicha. Nebo, pokud ne všechny svatební květiny, mohou rodiče ženicha zaplatit za nějaké speciální květinové aranžmá.

Například rodina ženicha obvykle hradí náklady na zkušební večeři a potřeby mládence a samotného ženicha. Květinové aranžmá na zkušební večeři a boutonnieres, které nosí ženich a jeho mládenci, proto mohou zaplatit rodiče ženicha.

Na některých svatbách mohou obě rodiny vdávajících probírat i své finance. Například si možná obě rodiny rozdělí celkové náklady na svatební květiny.

Pár / nevěsta nebo ženich

Při plánování svatby může pár dojít k závěru, že pokryje veškeré náklady na událost. Jak již bylo řečeno, je možné, že pár zaplatí za své svatební květiny a jejich vážené rodiny je nevezmou na ramena.

Květiny může také zakrýt pouze jedna osoba, ať už je to jen nevěsta nebo ženich, v závislosti na jejich nastavení pro svatební rozpočet. Květiny mohou být jejich darem navzájem, kdy nevěsta může zaplatit za květinové potřeby ženicha a ženich zaplatí květinové potřeby nevěsty.

Pokud vám vyhovuje tento typ ujednání o tom, kdo platí za svatební květiny, nezapomeňte svému partnerovi sdělit všechna svá očekávání. Buďte upřímní v částce, kterou můžete přispět, a podle toho se přizpůsobte.

Za jaké květiny platí rodina ženicha?

Ze strany ženicha se tradičně očekávají následující, ale můžete je upravit a upravit podle svých finančních možností:

  • Svatební kytice
  • Střelec pro ženicha a mládence
  • Květinová aranžmá na zkušební večeři
  • Maminky a babičky v nose nebo živoši
  • Květiny nošené na ženichově straně rodiny

Za jaké květiny platí rodina nevěsty?

Ze strany ženicha se tradičně očekávají následující, ale můžete je upravit a upravit podle svých finančních možností:

  • Květinové dekorace, aranžmá a ozdoby pro svatební obřad a hostinu
  • Kytice v držení družiček
  • Další svatební kytice
  • Květiny, které potřebují květinky

Protože za většinu svatebních květin platí rodina nevěsty, přečtěte si prosím, kolik stojí svatební ozdoby, protože jsou nejdražší.

Kdo platí za kytici družičky?

Rodina nevěsty bude platit za kytice družiček. A protože družičky nosí na některých svatbách živůtky, bude za tyto květinové vazby platit i rodina nevěsty.

Nicméně žádné pravidlo nenutí, kdo za co ve svatebních květinách platí. Květinové potřeby družičky může dokonce na sebe vzít i sama nevěsta.

Kdo platí za živůtky na svatbě?

Živůtek obvykle platí rodina nevěsty. Speciální živůtky či nosegaye pro maminky a babičky nevěsty a ženicha však může zaplatit rodina ženicha.

Kdo platí za boutonnieres na svatbě?

Rodina ženicha často nese svatební boutonnieres. Pamatujte, že květinové potřeby ženicha a jeho mládence pokrývají jeho rodiče.

Ale na druhou stranu, boutonnieres může také zaplatit ženich jako svůj dárek svým doprovodům.

Kdo platí většinu svatby?

Rodina nebo rodiče nevěsty jsou tradičními svatebními hostiteli, což je také důvod, proč se od nich očekává, že zaplatí většinu svatebních výdajů. Svatbu však může zaplatit i rodina ženicha nebo pár může mít jiného štědrého sponzora, který se o ně postará tak, že zaplatí většinu svatby.

Závěr

Pomohl vám tento průvodce etiketou? Abychom shrnuli, kdo platí za svatební květiny, mohou to být rodiče nevěsty nebo ženicha, ale je také přijatelné, aby pár zaplatil za květinové svatební potřeby.

Stejně jako u jiných svatebních výdajů neexistují žádná pravidla ohledně toho, kdo musí co zaplatit. Komunikujte se svými finančními sponzory, abyste věděli, jak vše na svatbu rozpočítat.