Kdo platí za svatbu v Mexiku: tradice a další

Pokud vás zajímá, kdo platí za svatbu v Mexiku, měli byste znát Los Padrinos y Madrinas, což jsou hispánští kmotři. O těchto zásadních lidech a o tom, proč jsou často sponzory na mexických svatbách, budeme diskutovat níže.

Neváhejte a přečtěte si také náš blog pro další etiketu a očekávání ohledně svatebních výdajů. Víte například, kdo platí druhou svatbu?

Kdo platí za svatbu v mexické kultuře?

Na tradiční mexické svatbě platí Los Padrinos y Madrinas většinu, ne-li všechny svatební výdaje. Je to proto, že jsou to mexičtí svatební sponzoři, ale není nepravděpodobné, že rodiče, příbuzní a přátelé páru přispějí k celkovému svatebnímu rozpočtu.

Pamatujte však, že váš Padrino a Madrina by neměli být a cítit se povinni uskutečnit vaši svatbu snů. Buďte proto ohleduplní k jejich schopnostem a zůstaňte vděční, i když mohou sponzorovat pouze konkrétní aspekty vaší svatby.

Jako vaši kmotři jsou více než jen sponzoři, ale také svědci vašeho manželství a vedení k dalšímu manželskému životu. Pokud je rozpočet na svatbu problémem, zvažte opětovné použití některých prvků ze svatby vašich rodičů, jako jsou dědictví, nebo proč si nepřečíst, jak zaplatit svatbu, abyste znali tipy, jak si dovolit svou vysněnou událost?

Co jsou Padrinos a Madrinas?

Při mexických svatebních obřadech a významných životních událostech, jako jsou quinceaneras a křty, jsou lidé vybíráni, aby doprovázeli oslavované lidi. Jsou to Padrinosové a Madrinové neboli Mexičtí kmotři.

Padrinosové obvykle také přispívají na výdaje a platby, včetně těch, které se týkají obřadu a události. Rodina oslavovaného nebo oddaného však může zaplatit i samotný obřad a Padrinosové místo něj nabídnou peněžní dary.

A více než finanční podpora je třeba poznamenat, že hispánští kmotři, stejně jako všichni ostatní kmotři, jsou zde proto, aby podporovali nevěstu a ženicha nebo budoucí manželku a manžela v jakémkoli aspektu. To může znamenat dávat jim rady a emocionálně je vychovávat.

Kdo může být Padrino nebo Madrina?

Padrino nebo Madrina může být kdokoli v blízkosti oslavované osoby nebo lidí, kteří se vdávají. Ale častěji jsou součástí rodiny nebo blízkým přítelem a je považováno za velkou čest stát se jimi, protože je to celoživotní závazek.

Kolik svatebních sponzorů můžete mít na mexické svatbě?

Pár může mít tolik Padrinů a Madrin, kolik chce. Je však pravděpodobnější, že budete mít jednoho až dva kmotry pouze proto, že jsou to lidé konkrétně vybraní párem a vědí, že jsou připraveni zavázat se k roli svatebních sponzorů, a to nejen dary, ale také jako vzor.

Typy svatebních sponzorů

 • Vzoroví sponzoři

Váš Padrino nebo Madrina mohou být vaším vzorem sponzorů, zvláště pokud jsou úspěšně manželským párem. Často jde o pár, který vy a váš partner obdivujete a doufáme, že budou také svatebními svědky.

 • Sponzoři poskytující dárky

Jak již bylo zmíněno dříve, mexičtí kmotři nebo Padrinos a Madrinas obvykle pomáhají zaplatit svatbu v Mexiku. Mohou však také sponzorovat předměty používané při svatebním obřadu, jako jsou květiny, catering, fotografování nebo sponzor vázacího uzlu a šťastných mincí zvaný Padrinos de los lazos a Padrinos de arras.

Jak fungují mexické svatby?

Kromě toho, že víte, kdo platí za svatbu v Mexiku, je také zajímavé dozvědět se o mexických svatebních tradicích.

 • Průvod mexického svatebního obřadu začíná tím, že páry a jejich rodina sejdou ze svých domovů, aby veřejnosti ukázali, že se jejich děti budou ženit
 • Samotná svatba se obvykle koná v římskokatolickém kostele, což zahrnuje mši; prvky v katolické mexické svatbě mají podobnosti s jinými katolickými svatbami
 • Kmotři manželům předají modlitební knížku, růženec a polštář na klekání
 • Další oblíbenou tradicí praktikovanou na mexické svatbě je lazo, což je lano, které se po výměně slibu umístí kolem krku páru v symbolu nekonečna; Naučte se, jak vyrobit svatební laso s naším samostatným návodem
 • Existuje také rituál Las Arras, kdy ženich věnuje své nevěstě 13 zlatých, které představují Ježíše a 12 apoštolů
 • Mexická svatební hostina může trvat dva dny; obvykle se skládá z prvního tance, tance za peníze, mariachi a dalších tradičních prvků na jiných typech svateb, jako je jídlo u sedu, dort a nápoje
 • Mexičané také po svatbě obvykle slaví večírek zvaný La Tornaboda; jde o menší oslavu pouze s blízkou rodinou a přáteli snoubenců, takže se setkají intimněji, protože svatební hostina je větší a někdy i otevřená pozvánka
 • Závěr

  A to je vše! Abychom rekapitulovali, kdo platí svatbu v Mexiku, jsou to obvykle mexičtí kmotři nebo Padrinosové a Madrinové

  Pochopte však, že byste neměli nikoho nutit, bez ohledu na to, zda se od něj tradičně očekává, že za svatbu zaplatí. Místo toho buďte vděční za to, co vám mohou nabídnout a s čím vám mohou pomoci, protože v dnešní době je ještě běžnější platit si vlastní svatbu bez ohledu na vaše kulturní zázemí.