Kdo platí za svatbu dcery, když jsou rodiče rozvedení

Může být složité určit, kdo platí za svatbu dcery, když jsou rodiče rozvedení, takže komunikace mezi nimi je klíčová. Koneckonců, je tradicí, že svatbu pořádá rodina nevěsty, která bude platit většinu svatebních výdajů.

Budeme také mluvit o etiketě rozvedených rodičů, když se účastní svatby své dcery. A pro ty, kteří potřebují nějakou finanční pomoc, si přečtěte, jak požádat rodiče o peníze na svatbu.

Kdo platí za svatbu dcery, když jsou rodiče rozvedení

Rozvedení rodiče platící etiketu

Obecně platí, že rozvedení rodiče by se měli taktně orientovat ve výdajích na svatbu své dcery. To znamená vyhnout se jakýmkoli drobným nedorozuměním a hádkám.

Při diskuzi o výdajích na svatbu nikdy nevytahujte nesouvisející problémy a nedělejte z toho mezi vámi soutěž. Klíčem je udržovat otevřenou komunikaci, aby se zajistilo, že se nikdo nebude cítit neslyšen nebo že bude nespravedlivě platit více než ten druhý.

Pokud si myslíte, že jste schopnější naložit s financemi, můžete se dobrovolně a uhradit větší náklady na svatbu, aniž by se váš bývalý manžel cítil méněcenný. Pokud je to možné, zapojte svou dceru do plánování svatebního rozpočtu, aby se také mohla podělit o své postřehy.

Rozdělit náklady na svatbu

Pokud jsou rozvedení rodiče nevěsty civilní, ale nechtěli by se spolu delší dobu stýkat, pak je nejlepším řešením, jak zaplatit svatbu své dcery, rozdělit náklady rovným dílem. Nejprve si určete předpokládaný rozpočet na svatbu a polovinu z něj poskytněte své dceři.

Tímto způsobem bude peníze spravovat sama a vy nemusíte pracovat se svým partnerem. Zatímco některé rozvedené páry mají dobré vztahy, možná by raději se svými bývalými partnery nespolupracovaly.

A pokud můžete poskytnout navíc, tak proč to nedat jako svatební dar své dceři. Jen si pamatujte, že zaplacení většiny svatebních výdajů vám nedává právo mít vše pod kontrolou.

Jak se rozvedení rodiče vyrovnávají se svatbami?

Na svatebním obřadu

První hledisko rozvedených rodičů při účasti na svatbě jejich dítěte je sezení na obřadu. To je obzvláště ošemetné, když mají odloučení rodiče vlastního partnera nebo pokud se znovu oženili.

Za předpokladu, že se rozvedení rodiče mají dobře, můžete mít matku nevěsty v první řadě a otce nevěsty v druhé lavici, protože stejně povede svou dceru uličkou. Podívejte se, kdo kde sedí na svatebním obřadu, kde najdete podrobnější průvodce.

A když už jsme u toho, kdo projde nevěstu uličkou? Opět si může vybrat, zda to bude její otec nebo nevlastní otec, nebo požádá oba rodiče, aby ji doprovodili uličkou.

Na svatební hostině

Můžete zvážit poskytnutí dvou čestných stolů pro vaše rozvedené rodiče, zvláště pokud mají partnera nebo rodinu. Jen se ujistěte, že je mezi nimi dostatečný prostor, abyste se vyhnuli nepříjemným momentům napětí.

Pak si dejte pozor na přípitky, zvláště když mluvíte o manželství. Pokud víte, že rodič diskutuje o nepříjemných věcech, nezahrnujte je do projevů.

Můžete se také připravit na focení tím, že si promluvíte se svým fotografem, zejména o jedinečných situacích rodiny. A nakonec můžete mít svatební tanec se svým otcem a nevlastním otcem, pokud máte chuť je uctít.

Svatební etiketa pro rozvedené rodiče nevěsty

Plánování svatby, pokud jsou vaši rodiče rozvedení, nemusí být složité a stresující. Při plánování svatby můžete zvážit následující tipy, jak je připravit:

  • Posaďte se s rodiči a naplánujte si s každým z nich schůzku; můžete se s nimi setkat odděleně nebo s nimi dvěma povečeřet, záleží na jejich aktuálním vzájemném vztahu
  • Dejte všem rodičům vědět o svých svatebních plánech, počínaje předsvatebními oslavami, uspořádáním sedadel, procesními a posvatebními událostmi, abychom jmenovali alespoň některé; tímto způsobem vám mohou dát vědět v případě, že se nechtějí zúčastnit nějaké akce, chtějí se posadit někde jinde nebo vybrat osobu, se kterou půjdou uličkou
  • V případě komplikovaných rozchodů, jako je jedna osoba zapletená do nevěry, vyjasněte jim, aby nepřiváděli druhou osobu, abyste se vyhnuli napětí ve svatbě; pokud se některý z rodičů znovu oženil a nový partner nemá dobrý vztah s vaším druhým partnerem, ujistěte se, že se spolu nepotřebují stýkat
  • V klidu vyslovte své úvahy, abyste zajistili, že žádný z rodičů nebude mít pocit, že upřednostňujete druhého
  • Jako rodič nevěsty si pamatujte, že je to její výjimečný den, a nedělejte to ze sebe tím, že budete vnucovat svá přání nebo nechat své emoce, aby z vás to nejlepší

Dávají rodiče nevěsty svatební dar?

Rodiče nevěsty se rozhodnou, zda chtějí darovat samostatný svatební dar nebo ne. Obvykle se to neočekává, protože stejně budou hostit a platit za svatbu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kdo platí za svatbu dcery, když jsou rodiče rozvedení, což vyžaduje základní slušnost, takt a otevřenou komunikaci.

Nejlepší způsob, jak se v tom orientovat, je zeptat se své dcery na svatební rozpočet. Poté přispějte polovinou částky, aby oba rodiče zajistili stejné náklady.