Kdo platí za druhou svatbu: Etiketa a další

Odpovědí na to, kdo platí druhou svatbu, je samotný pár. Probereme správnou etiketu pro druhé svatby, abychom se vyhnuli falešným očekáváním.

Doporučujeme procházet náš blog, kde najdete vše, co se týká svatebních plateb, a párům tak pomůžete při rozhodování, kdo musí nést různé svatební náklady. Přečtěte si například, kdo platí svatební sprchu a další.

Kdo platí za vaši druhou svatbu?

Pár by měl platit za svou druhou svatbu. Na rozdíl od první svatby, kde náklady tradičně nesou rodiče, by snoubenci neměli očekávat, že náklady na druhou svatbu uhradí jejich rodina.

Očekává se totiž, že lidé, kteří se často berou podruhé, budou starší a finančně zdatnější než páry, které se berou poprvé. Jak již bylo řečeno, někteří rodiče a rodinní příslušníci mohou stále přispívat k celkovým financím druhé svatby.

Můžete přijmout jejich nabídku pomoci s výdaji druhé svatby, ale nikdy je nezavazujte. Pokud nemůžete zaplatit svou druhou svatbu, je čas zhodnotit sebe a akci odložit.

Platí rodiče nevěsty druhou svatbu?

Rodiče nevěsty tradičně platí většinu výdajů na svatbu. Toto očekávání však již neplatí, pokud se nevěsta podruhé vdává.

I když můžete laskavě přijmout nabídku svých rodičů, zvláště pokud jsou schopni vám finančně pomoci, počítejte s tím, že druhou svatbu byste měli zaplatit vy a váš partner. Dvojice, které se berou podruhé, by si měly druhou svatbu dobře promyslet, zejména pokud jde o finance.

A samozřejmě je jen vkusné nebýt vybíravý, když vám někdo pomáhá finančně. Pokud tedy rozpočet umožňuje pouze malou druhou svatbu, přijměte ji tak, jak je, a nenuťte své rodiče, aby vám pomohli dovolit si požadovanou oslavu.

Dáváte peníze na druhou svatbu?

Dávat peníze na druhou svatbu je zcela dobrovolné. Tradičnější je dát dárek na první svatbu a ti, kteří to udělali, se mohou rozhodnout, že na druhé nebudou.

Nicméně, pokud jste blízko páru nebo pokud máte pocit, že ocení peníze nebo dárek pro svou druhou svatbu, je to naprosto přijatelné. Ale na straně páru, prosím, nikdy nežádejte o peníze ani nenařizujte, že vám hosté musí dávat dárky.

Vkusnějším způsobem, pokud skutečně můžete těžit z hotovosti navíc, je použití stránky registru peněžních fondů. Ale znovu, nenechte hosty cítit, že jsou povinni vám dát peníze.

Kolik peněz dáte za druhou svatbu?

I když to není nutné, hotovost ve výši 50 $ a více je přijatelná pro druhou svatbu. Můžete také posoudit svou blízkost k páru a rozhodnout se o částce, kterou poskytnete na jejich druhou svatbu.

Zaregistrujete dárky pro druhou svatbu?

Páry, které mají druhou svatbu, už obvykle nemají seznam dárků. A pokud si také myslíte, že nepotřebujete dárky, zde je návod, jak na svatební pozvánce říci žádné dárky, prosím.

Jaká je správná etiketa pro druhou svatbu?

Jak zapojit děti nebo partnery z předchozího vztahu

Vy, váš partner nebo vy oba můžete mít děti z předchozích vztahů a je nejlepší jim předem říct o svém plánu na svatbu. Samozřejmě, pokud jste spolu dlouho, svatba je nemusí překvapit, ale přesto je ujišťujte, že se vás mohou na něco zeptat, pokud nějaké mají.

Také chcete, aby se děti obou stran necítily přehlíženy, takže je na svatbě mějte v různých rolích, pokud jim to bude příjemné. A pokud jste se svým bývalým partnerem stále zadobře, můžete zvážit pozvání také.

Když zvete bývalého partnera na svou druhou svatbu, je třeba zvážit různé faktory. Ale lidé jsou různí a v dnešní době jsou smíšené rodiny civilizovanější.

Kdo by měl být pozván na vaši druhou svatbu?

Druhá svatba je obvykle menší, takže váš seznam hostů se obvykle skládá pouze z blízkých příbuzných a přátel. To může zahrnovat svatební party a nejbližší rodinné příslušníky párů.

Zvažte však prosím své vztahy s tím, koho zvete, zvláště pokud byli součástí vašeho předchozího manželství. Jsou situace, kdy se přítel nebo rodina mohou cítit nepodporováni, a bude nepříjemné mít je na vaší druhé svatbě.

Jaké jsou průměrné náklady na druhou svatbu?

Druhá svatba obvykle stojí 14 000 $, což je méně než očekávané náklady na první svatbu. Je to proto, že je obvykle méně extravagantní a počet hostů je menší.

Je důležité probrat svůj rozpočet s partnerem, protože žádat po rodinách, aby zaplatily vaši druhou svatbu, není vkusné. Chcete-li ušetřit na výdajích, můžete zvážit méně formální akci v nenápadném místě, než utrácet za něco velmi formálního, co je dražší na pořádání.

Závěr

A to je vše! Odpověď na otázku, kdo zaplatí druhou svatbu, je samotný pár, protože je nevkusné nutit své rodiny, aby hradily svatební výdaje.

Dvojice, které se berou podruhé, jsou obvykle vyspělejší a finančně zdatnější. A pokud jde o etiketu, dbejte na to, aby vaše děti nebyly přehlíženy, a posuďte své vztahy s bývalými, pokud je chcete pozvat.