Kdo nastaví svatební výzdobu a sundá ji

Odpověď na to, kdo nastavuje svatební výzdobu, je obvykle místo, ale záleží na balíčku a konkrétním místě. Někdy budete muset nastavit dekory sami nebo pověřit koordinátora nebo dekoratéra touto odpovědností.

Probereme vše o oblékání svatebního místa nebo hostiny, abyste věděli, co můžete očekávat. Dále si prosím přečtěte, kdo uklízí po svatbě, protože můžete potřebovat tuto samostatnou posádku.

Kdo nastavuje svatební výzdobu: Kdo zdobí na svatbách?

Místo svatby

Svatební výzdobu vám nastaví většina svatebních míst. Pokud je místo známé pořádáním svateb, nabízejí různé balíčky.

Výhodou tohoto nastavení je, že k výzdobě místa nepotřebujete samostatného prodejce. To znamená méně času stráveného vzděláváním jiné osoby ohledně vašeho tématu a nižší náklady, protože platíte pouze za místo svatby.

Svatební výzdoba je také jedním z důvodů, proč jsou svatební místa drahá. Budou vyžadovat čas a úsilí, které lze využít k rezervaci a přípravě dalších svateb.

Svatební dekoratér

Svatební prodejce, který je někdy rezervován páry, které mají velké svatby, je svatební dekoratér. Můžete pracovat s dekoratérem již při vytváření konceptu vaší vysněné svatby.

Někteří svatební dekoratéři však také umožňují páru vybrat si dekory pro svou událost. Takže pak bude pouze odpovědností dekoratéra připravit místo svatby před obřadem.

Někteří svatební dekoratéři také působí jako prostředník mezi párem a dalšími prodejci svatebních dekorací, jako jsou květináři nebo osvětlovači. Je dokonce možné, že svatební dekoratér je ten, kdo vlastní několik firem se svatebními dekoracemi.

Svatební koordinátor

Možná jste si se svým svatebním koordinátorem stanovili konkrétní ujednání, které zahrnuje jeho roli při oblékání místa svatby. Pokud tomu tak je, koordinátorka kromě dohledu nad všemi svatebními prodejci ve váš velký den zajistí i svatební výzdobu.

Upozorňujeme však, že váš koordinátor nebude automaticky dekorovat místo konání, pokud to neupřesníte. Svatební koordinátoři se také liší ve svých balíčcích, takže místo domněnek zkontrolujte, co jste si vybrali.

Koordinátor však může pomoci s nastavením dekorací, protože přidělí prodejcům, co musí udělat. Vždy proberte své vysněné místo podrobně s koordinátorem, aby znali vaše očekávání.

Kdo sundává dekorace na svatbě?

Obvykle ten, kdo nastavuje svatební výzdobu, bude také tím, kdo je sundá. Možná jste však některé z dekorů pronajali konkrétnímu prodejci, takže je také sundají.

Pokud vlastníte některé ze svatebních dekorací, je lepší, když si najmete úklidovou četu. Promluvte si s nimi, abyste oddělili dekory, které vlastníte, abyste je mohli znovu použít pro jiné příležitosti.

Musíte také zkontrolovat, zda váš celkový poplatek za svatební místo zahrnuje úklid. Pokud ne, ujistěte se, že znáte jejich časovou náročnost na navrácení místa do původní podoby.

Nastavuje A Day Of Coordinator výzdobu?

Den koordinátora může být osoba, která nastaví vaši svatební výzdobu. Koneckonců, přehlížejí svatební prodejce, pak řídí a řídí rozmístění dekorů po celém svatebním místě.

Ujasněte si však, zda je nastavení součástí jejich služeb u tohoto dodavatele. Poslední věc, kterou chcete, je dorazit na místo bez jakékoli dekorace, protože jste předpokládali, že je to součást dne povinností koordinátora.

Pomáhají s výzdobou svatební plánovači?

Svatební plánovač může pomoci s výzdobou, ale pamatujte, že se více zapojuje do předsvatebních aktivit. Zdobení je pravděpodobně více v uličce koordinátora, protože oni budou přítomni na místě vašeho velkého dne.

Můžete si také ověřit, zda svatební plánovači znají dekoratéry, které vám mohou doporučit pro vaši svatbu. Doporučení mohou znamenat dobré slevy, takže ušetříte na výdajích.

Kdo nastavuje židle na svatbách?

Kromě nastavení místa pro estetiku nezapomeňte, že musíte také uspořádat židle. Opět za to obvykle odpovídá půjčovna židlí nebo samotné místo konání.

Některá místa poskytují svatební židle sama. Promluvte si s nimi o požadovaném uspořádání, aby mohli připravit židle, zatímco dekoratéři aranžují návrhy v místě konání.

Kdo nastaví den svatby?

Místo nebo koordinátor určí den svatby. Nastavení svatební výzdoby lze provést již den před svatbou, ale rušná místa tak mohou učinit pouze dvě až tři hodiny, pokud dojde k jinému spojení před vaším.

Bez ohledu na to se ujistěte, že máte nastavenou časovou osu svatby a informujte svého koordinátora. Chcete mít dostatek času na přípravu, zejména na předsvatební focení s místem jako pozadím.

Závěr

A to je vše! Pro rekapitulaci, kdo nastavuje svatební výzdobu, může to být místo konání, koordinátor nebo dekoratér.

Budou také zodpovědní za následné odstranění dekorů. Ale pokud jste si pronajali nějaké svatební dekorace, zeptejte se společnosti, protože by mohla zahrnout nastavení a sundání na jejich celkové poplatky.

Doufáme, že to pomůže!