Kdo může opravit strop poškozený vodou: užitečný průvodce

Stropy mohou akumulovat nečistoty a vlhkost, pokud nejsou řádně monitorovány, takže zde jsou lidé, kteří mohou opravit vodou poškozený strop. Na vině jsou povodně, silné deště a tání ledu po zimě. Koneckonců, tyto nádherné technické výkony vás chrání před škodlivými slunečními paprsky a prachem.

Možná jednou z nejděsivějších zkušeností majitele domu je nechat kapat vodu ze stropu. Pokud jste šikovní při renovaci domu, můžete to udělat sami. V některých případech je však poškození příliš obtížné opravit pouze prostým domácím nářadím.

Známky poškození vodou ve stropech

Stanovit poškození vodou ve stropech je hračka, ale je také dobré znát specifika. Dávejte pozor na plísně a plísně. S největší pravděpodobností se jim daří ve vlhkém prostředí.

Dávejte si také pozor na bílé nebo nažloutlé skvrny na povrchu. Je to známka toho, že spóry a voda prosakovaly stropem. Zápach je další věc, kterou je třeba zvážit, protože pokud voní jako stojatá voda, existuje šance, že vaše střecha nebude k ničemu.

Druhy poškození vodou na nábytku

Než si vezmete nože a kladiva na tmel, měli byste znát základy poškození vodou ve vašem nábytku. Je důležité vědět, jaký druh vody prostupuje oblastí, aby se změřily základní rizikové faktory.

Tyto druhy škod na majetku často způsobují bouřky nebo instalatérské problémy. Podívejte se na tyto tři kategorie vydané Institutem inspekce Certifikace čištění a restaurování.

Kategorie 1 je čistá voda. Tady je možná ucpané nebo zatékající vodní potrubí do sádrokartonu. To nepředstavuje ohrožení zdraví.

Kategorie 2 obsahuje šedou vodu, kde se v ní skrývají nečistoty. Někdy ventily pračky přetékají a prosakují. Toaletní mísy by se také mohly připojit a přivést výrazně kontaminovanou vodu.

Kategorie 3 je klasifikována jako „černá voda“, protože je hrubě kontaminována odpadními vodami, patogeny nebo toxickými látkami. Kategorie 3 je pravděpodobně kontrolována profesionály, protože je pro vás velmi nebezpečné ji zvládnout.

Získání profesionální pomoci při obnově

1. Kontaktujte místního kutila

Váš místní kutil ví, co je v okamžiku, kdy posoudí váš majetek. Jsou to kvalifikovaní dělníci, kteří jsou nejlepší doma při opravách a údržbě.

Ať už je to exteriér nebo interiér, zvládnou tento úkol zvládnout. Tyto domácí opravy jsou jejich silnou stránkou a často se jim říká drobné práce. Je však důležité vědět, že jejich sazby by měly korelovat s množstvím práce.

Jejich hodinová sazba se liší stát od státu. Například v Arizoně by jim mělo být vypláceno kolem 500 dolarů za hodinu, zatímco státy s vysokými příjmy, jako je New York, mají vyšší náklady.

2. Zavolejte statika

Tento termín už možná znáte, ale pokud je nám známo, je nepravděpodobné, že by byli zmíněni statici. Statický inženýr je profesionál, který je zodpovědný za statické analýzy a technické návrhy.

Většina majitelů domů si neuvědomuje, že jejich majetek vyžaduje důkladné prozkoumání. Zatímco kutilové a dodavatelé mohou odhalit první známky poškození, statici vypočítají závažnost budoucího poklesu. Specializují se nejen na protipožární a větruvzdorné izolace, ale také zajišťují, aby celý dům neohrozil jeho strukturální integritu.

Rozdíl mezi kutilem vs. Dodavatel

Klíčovou rolí kutila je provádět drobné úkoly, jako je dolakování, přelakování a opravy. Jsou to jednotlivci, kteří šli na odborná školení. Mohli by vstoupit do vašeho domova a říct vám, co mohou dělat.

Mají také na starosti údržbu odpadu a recyklaci kolem konkrétního zařízení. Provádějí posouzení majetku klienta na místě.

Na druhé straně jsou dodavatelé vyzváni k uzavírání velkých bytových nebo komerčních zakázek. Na rozdíl od kutilů často procházejí mnoha školeními.

K provozu vyžadují licenci. Dodavatelé se specializují na opravy elektroinstalací, instalatérské práce a úniky plynu.

Proč byste měli zvážit nápovědu?

Minimální budoucí výdaje

Místo toho, abyste strop opravovali sami, můžete jen sedět a relaxovat. Nechte své dodavatele udělat práci za vás, protože jsou v takovýchto situacích zruční.

Projekty, které si uděláte sami, jsou často nešťastné, protože nástroje a vybavení si budete muset koupit sami. Při opravě navíc musíte stékat pot.

Poskytují dobré výsledky

Jako renomovaní profesionálové jsou jejich technické znalosti pro nábytek poškozený vodou nejlepší. Jejich kompetence jsou obecně spolehlivé, takže nebudete muset hádat, jestli se váš strop v budoucnu opět zhorší.

Kryje pojištění škody způsobené vodou?

Samozřejmě, že ano! Vnější faktory, které jsou mimo vaši kontrolu, vám mohou poskytnout potenciální pojistnou událost.

Jak již bylo zmíněno, hurikány mohou způsobit chaos ve vašem domě. Zimní zmrazení má také nárok na pojistné krytí. Některé další faktory, které nepokrývají, jsou úniky bezobslužné údržby a osobní životní styl.

Závěr

Nechcete skončit se zborceným a plísním zamořeným stropem. Proto je lepší převážit nad nevýhodami tím, že budete vědět, kdo může opravit vodou poškozený strop.