Kdo mluví na svatbě: Objednejte plus tipy na psaní

Pokud vás zajímá, kdo mluví na svatbě, zvažte čtyři lidi. Probereme také pořadí svatebních proslovů a tipy na představení svatebních řečníků.

Mluvit o lidech, kteří začínají manželství, je vždy sentimentální. A pokud budete požádáni, abyste pronesli přípitek, můžete se také podívat na to, jak napsat svatební přípitek.

Kdo obvykle promlouvá na svatbě?

Rodiče ženicha a nevěsty

Tradičně na svatbě promluví rodiče nevěsty a ženicha. Rodiče nevěsty jsou navíc většinou sponzory svatby, takže je možné očekávat, že přivítají svatební hosty.

Rodiče ženicha mohou také pronést řeč. Ale pokud chce mluvit pouze jeden rodič nevěsty nebo ženicha, je přijatelné, aby proslovy dělali oni sami.

Co když jeden z rodičů zemřel nebo není přítomen? Rodina nevěsty nebo ženicha může nahradit rodiče jiným blízkým členem rodiny, aby promluvil.

Mohou také vzdát hold těm, kteří zemřeli. Doporučujeme přečíst si o tom, jak zapojit zesnulého rodiče do svatby.

Svatební družička

Zatímco svatební řeči často pronášejí jen ten nejlepší muž a rodiče nevěsty a ženicha, v dnešní době je běžné, že na svatbě promlouvá i družička. Může také zastupovat toho nejlepšího muže, pokud nechce pronést řeč.

Ale samozřejmě si uvědomte, že družička není povinna pronést svatební řeč, pokud si to nepřeje. Pochopte také, že někteří naši přátelé a příbuzní nejsou fanoušky veřejného mluvení.

V tomto případě může místo toho družičku zastupovat družička. Totéž platí pro mládence, který bude působit jako zástupce toho nejlepšího muže, pokud nemůže pronést svatební řeč.

Nejlepší muž na svatbě

Je zvykem, že svatební řeč má nejlepší muž. Ve srovnání s vážnějším tónem rodičů nevěsty a ženicha je nejlepší muž často tím nejvtipnějším řečníkem.

Pokud víte, že váš přítel má talent bavit lidi, můžete ho požádat, aby promluvil. Pokud jste však tím nejlepším mužem, který byl o tuto roli požádán, zachovejte prosím při udělování adresy takt a vyhněte se potenciálně trapným historkám, zvláště pokud by to mohlo být pro ženicha nepříjemné.

Projev ženicha a nevěsty

Někdy také nevěsta a ženich pronesou řeč, aby svým hostům poděkovali. To se také často praktikuje, když neexistuje linka pro příjem svateb.

Dalším rozdílem je, že svatební řeč snoubenců je kratší než promluvy ostatních svatebních řečníků. Není to však jednoznačné pravidlo, které byste měli dodržovat, a vždy můžete přednést projev, pokud si myslíte, že je potřeba, aby pokryl všechna témata, která chcete zmínit.

Kdo má uvítací řeč na svatbě?

Uvítací řeč nebo vzkaz na svatbě často přednáší ten, kdo akci sponzoroval nebo pořádal. Tradičně jsou svatebními hostiteli rodiče nevěsty, takže promluví jako první a přivítají každého, kdo se zúčastnil.

Otec nevěsty může být také jediným, kdo pronese uvítací řeč. Nejprve se představí a poděkuje všem, že přišli na svatbu.

Uvítací řeč může také vést k přípitku, který má snoubencům popřát šťastné manželství. A samozřejmě mějte na paměti, že uvítací řeč může pronést ten, kdo svatbu pořádal, a neomezuje se pouze na rodiče nevěsty.

Jaké je pořadí projevů na svatbě?

Neexistují žádná pravidla ohledně toho, kdo na svatbě mluví jako první, protože každá událost je jiná. Pokud však chcete jít tradiční cestou, otec nevěsty začíná ve svatebních projevech jako první, protože dělá uvítací řeč.

Potom další osobou, která promluví, je ženich, následovaný svým nejlepším mužem. Svatební řeč dnes mohou pronést i rodiče družičky, nevěsty a ženicha.

Ten, kdo je poslední, obvykle zahájí svatební přípitek pro pár. Ale bez ohledu na to, kdokoli z blízkých páru, který chce sdílet své pocity a přání všeho nejlepšího, může pronést svatební řeč.

Jak oznamujete svatební projevy?

Svatební MC je ten, kdo oznamuje svatební projevy. Proto je nezbytné, abyste znali pořadí projevů a kdo každý bude na svatbě mluvit.

V případě potřeby se zeptejte na správnou výslovnost jmen mluvčích. Nejlepší by bylo, kdybyste také mluvili nahlas, ale uctivě, když jste požadovali pozornost všech hostů.

Udělejte rychlý úvod každému řečníkovi a nezapomeňte mu poděkovat, než půjdete k dalšímu řečníkovi. A jakmile jsou všechny projevy hotové, poslední řečník nebo MC připíjí na pár.

Jsou na svatbě nutné projevy?

Svatební program může být krátký, rychlý a jednoduchý, jak chcete, takže pokud chcete, můžete vynechat proslovy. Určitě však oceníte pocity a přání pro vás a vašeho partnera a svatební proslovy jsou také pro poděkování hostům.

Závěr

A to je vše! Abychom to zrekapitulovali, kdo mluví na svatbě, jsou to rodiče páru, nejlepší muž, družička a novomanželé.

Je také možné, aby na svatbě promluvil pouze otec nevěsty, nejlepší muž a ženich. Bez ohledu na to zahrňte každého, kdo chce pronést svatební řeč, a veďte svého MC při jejich představování.