Kdo krájí dort na svatbě: Tradice a další

Pokud chcete vědět, kdo na svatbě krájí dort, snoubenci to tradičně udělají. Budeme však mluvit také o etiketě a očekáváních týkajících se této praxe ao tom, jak musíte svým hostům podávat svatební dort.

Když už jsme u toho, máte už zajištěný harmonogram svého dortu? Přečtěte si, kdy si objednat svatební dort, abyste věděli, kdy je nejlepší čas a vyhli se potížím, zvláště pokud je svatba v hlavní sezóně.

Kdo krájí dort na svatbě a proč

Tradičně novomanželé při hostině nejprve rozkrojí svatební dort. Podělí se také o tento první kousek dortu a někteří se dokonce navzájem krmí, když se vaši hosté shromáždí.

Není však povinností nevěsty a ženicha nakrájet zbývající dort a obsluhovat své hosty. Místo toho, poté, co se o plátek podělíte se svým partnerem, tým svatebního cateringu vám nůž vezme a provede krájení, aby obsluhoval vaše hosty.

Pokud je dort zakoupen na jiném místě, obvykle si po příchodu na recepci promluví s obsluhou o strategii krájení dortu. Nezapomeňte, že jste si naplánovali počet plátků, které potřebujete z dortu, aby mohl sloužit hostům.

Zodpovídáte také za výrobu dortu a jeho donesení na recepci? Zde je několik užitečných tipů, jak bezpečně přepravit svatební dort.

Co symbolizuje krájení dortu na svatbě?

Krájení dortu je jednou z nejběžnějších svatebních tradic praktikovaných v USA a po celém světě. Tuto část hostiny je dokonce nezbytné zachytit svatebním fotografem.

Proč však nevěsta a ženich krájí dort společně? Krájení dortu představuje první činnost novomanžela jako manžela a manželky.

Na společné krájení dortu lze dokonce pohlížet jako na závazek páru k sobě, když jsou manželé. Ale v minulosti pouze nevěsta ukrojila první plátek svatebního dortu, aby symbolizovala ztrátu svého panenství.

Proč se páry navzájem krmí svatebním dortem?

Po rozkrojení dortu a odebrání prvního plátku si další část dá pár dortem navzájem krmit. Tento zvyk má také symbolizovat jejich závazek a vzájemnou náklonnost, protože gesto je samo o sobě romantické.

Proč si nevěsta a ženich navzájem rozbíjejí dort?

V dnešní době některé páry nahrazují vzájemné krmení svatebním dortem tím, že si dortem rozbijí obličej. Tento zlomyslný čin je něco, co by si měli nevěsta a ženich předem prodiskutovat, aby se ujistili, že s tím obě strany souhlasí.

Za rozbitím svatebního dortu nejsou žádné konkrétní významy, ale někteří se domnívají, že novomanželé přijali myšlenku, že problémy jsou možné. Na jedné straně to může jen dokázat, že v jejich manželství je humor a zábava.

Nakrájíte dort před večeří nebo po ní?

Častější je krájet svatební dort na konci večeře nebo před začátkem taneční části hostiny. Je to dokonce považováno za poslední událost, než se hosté mohou smísit a slavit.

Tenkrát se krájení dortu dělalo na poslední chvíli, těsně předtím, než se očekávalo, že hosté odjedou domů. Je však třeba poznamenat, že rozhodnutí je na páru, kdy chtějí krájet dort.

Jak ženich a nevěsta krájí dort?

Nevěsta se postaví blízko dortu, zatímco ženich je za ní. Pak obě ruce páru budou držet nůž, aby krájeli a pomalu připravovali plátek dortu.

Dokončete klín dalším řezem a pomocí dortového nože zvedněte kousek dortu. Pokud je plátek příliš velký, je lepší použít dortový nůž než servírovací stěrku.

Kdo obvykle podává dort na svatbě?

Za podávání dortu hostům odpovídá cateringový personál svatby. V závislosti na nastavení mohou udělat krájení po páru nebo vzít dort do kuchyně, aby se připravil na obsluhu hostů.

Na některých svatbách pár dokonce dává svým hostům dort, který si odnesou domů, nebo pošle plátky těm, kteří se nemohou zúčastnit. Nicméně ten, kdo dort krájí a podává, musí vědět, kolik kousků by měl obsahovat, aby hosté dostali svůj.

Jedí každý na svatbě dort?

Dá se předpokládat, že ne každý z vašich hostů sní svatební dort. Někomu nemusí chutnat chuť nebo prostě nemají rádi dort.

S ohledem na to, jak spočítáte, kolik dortu si objednat? Nejprve si spočítejte 75 až 85 % z celkového počtu hostů, abyste věděli, kolik plátků musí váš dort obsloužit.

Pro další hosty můžete nabídnout i jiné druhy svatebních dezertů. Tímto způsobem můžete dokonce ušetřit více, než když objednáváte více pater dortů.

Závěr

A to je vše! Právě jsme probírali, kdo na svatbě krájí dort, a první plátek tradičně dělají manželé.

Oba budou držet nůž a krájet dort, kterým se nakonec budou navzájem krmit, aby symbolizovali závazek a začátek jejich novomanželského života. Odtud bude cateringový personál krájet a obsluhovat hosty.

Doufáme, že jste se naučili hodně o etiketě krájení dortu; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.