Kdo koupí mužský snubní prsten: Průvodce pro nevěsty

Zjistili jsme, kdo kupuje mužský snubní prsten a je to žena. Více o tomto zvyku se dozvíte podrobněji níže.

A co víc, pamatujte, že to není jednoznačné pravidlo, které musí každý pár dodržovat. Chcete-li se seznámit s praxí snubních prstenů, můžete si přečíst srovnání tradice a moderny v tom, kdo kupuje snubní prsteny.

Projděte si prosím naše svatební blogy, kde se dozvíte více o zvycích a užitečných průvodcích pro váš zvláštní den.

Kdo koupí ženichův snubní prsten?

Tradičně si nevěsta koupí snubní prsten ženicha, stejně jako ženich koupí její snubní prsten. Jako pár však máte na výběr, pokud chcete dodržovat zvyky kupovat si navzájem snubní prsteny.

Některé páry mohou mít pouze jednu osobu na nákup obou prstenů, nebo možná můžete diskutovat, zda chcete rozdělit náklady na nákup. To druhé má smysl pro lidi, kteří už před uzavřením sňatku probírají většinu svých finančních aktivit.

Navíc v dnešní době se svatby neskládají pouze z muže a ženy. Pár si tedy může také vybrat, kdo si prsteny koupí, v závislosti na jejich hodnotách a osobních preferencích.

Je dokonce možné, aby si každý koupil svůj vlastní prsten s vlastním rozpočtem. Celkově neexistuje žádné striktní pravidlo, že mužský prsten může koupit pouze žena, pokud mezi oběma stranami probíhá dobrá komunikace a oba budou spokojeni.

Proč nevěsta kupuje ženichův prsten?

Na tradiční svatbě si každý koupí prsten své druhé poloviny, který symbolizuje dárky, které si ženich a nevěsta navzájem dostávají. Podle některých zvyků koupí rodina nevěsty také ženichův snubní prsten, zatímco rodina ženicha udělá totéž pro snubní prsten nevěsty.

Na tento zvyk se lze dívat i romanticky, protože nevěsta a ženich si prsteny vybírají sami. To znamená, že prsteny uvidí až na samotné svatbě, když si je nasadí.

Kupuje žena muži zásnubní prsten?

Je běžnější, že zásnubní prsten nosí pouze žena. Muž jí obvykle koupí zásnubní prsten a neočekává se, že by ho dostal nebo ho měl nosit.

Podobně jako u snubních prstenů, diskuse o tom, kdo koupí zásnubní prsten, závisí na páru. Někteří lidé dokonce zavrhují koncept zásnubního prstenu a používají to, co mají na zásnubách, jako snubní prsten.

Ale pokud pár upřednostňuje symboliku toho, že je při nošení zásnubního prstenu brán tak, jak je vidět, není nic špatného, ​​když jeden nosí oba, bez ohledu na to, kdo ho koupil. Pro muže je pouze tradičnější položit otázku, a proto se také očekává, že prsten koupí.

Vybírá si ženich svatbu?

Nevěsta obvykle vybírá snubní prsten ženicha. To je však založeno na tradici a více párů v dnešní době přijímá modernu.

To znamená, že by bylo přijatelné, aby si ženich vybral vlastní snubní prsten nebo dokonce vybral snubní prsteny obou stran. Totéž platí pro nevěstu, která si může vybrat snubní prsten nebo oba prsteny snoubenců.

Nakonec prosím proberte se svým partnerem jejich názor na to, kdo vybírá snubní prsteny. V současné době je také běžné, že klenotníci nabízejí sady, které již obsahují snubní prsteny pro nevěstu a ženicha, aby se snížila potřeba výběru pro každou osobu.

Kolik by měla žena utratit za mužský snubní prsten?

Cena snubního prstenu ženicha, kterou by nevěsta měla očekávat, závisí na osobních preferencích páru a zamýšleném rozpočtu na svatbu pro kapely. Můžete však předpokládat, že slušný snubní prsten pro muže bude stát alespoň 500 dolarů.

Kromě toho si chcete vybrat snubní prsten, který dobře vydrží a zároveň bude vizuálně příjemný pro oba nositele. A konečně, i když snubní prsten ženicha obvykle nebude stát tak vysoko jako nevěstina, stále pro ni chcete drahý kov, jako je platina.

Užitečným tipem, který stojí za zmínku v případě, že jste přísní na svůj svatební rozpočet, je zvážit svatební sady. Sada bude obsahovat obě kapely pro ženicha a nevěstu, což usnadní diskusi, zda se o náklady podělíte.

Kdo za co na svatbě platí?

Tradičně platí, že na svatbě nejvíce zaplatí rodina nevěsty. Je však také běžnou praxí, že svatbu pořádají oba rodiče páru.

I když existují zvyky, pokud jde o svatby, vězte, že jejich dodržování není nutné. V některých případech si svatbu zaplatí i samotný pár.

O tom, čí jméno je na pozvánce na svatbu jako první, si můžete přečíst, protože se v ní také zabývá etiketou týkající se svateb.

Za co nevěsta platí?

Nevěsta tradičně platí za snubní prsten ženicha a očekává se, že svatbu zaplatí i rodina nevěsty. U některých svateb je nevěsta také zodpovědná za výdaje týkající se jejích družiček.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme odpověděli, kdo kupuje mužský snubní prsten a prozradili, že nevěsta musí podle tradice zaplatit za snubní prsten svému ženichovi.

Páry však nejsou povinny dodržovat svatební zvyky. Například je také přijatelné, aby nevěsta a ženich diskutovali o platbě za snubní prsteny.

Doufáme, že jste se hodně naučili; zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.