Kdo dostane květiny na svatbě: tradice a další

Pokud si nejste jisti, kdo dostane květiny na svatbu, probereme tradice týkající se svatební kytice, živůtek nebo boutonnieres. Probereme také etiketu pro všechny květiny, které se nosí a používají na svatbě.

Když už jsme u toho, možná by vás zajímalo, kdo nosí na svatbě korsáže. Zvažte, zda si to také nepřečtete, protože odpověď není omezena pouze na matky nevěsty a ženicha.

Neváhejte a procházejte naše svatební blogy a seznamte se se svatebními zvyky.

Kdo tradičně dostává květiny na svatbě?

Svatební večírek

Je všeobecně známo, že svatební party dostane květiny na svatbu. Zejména nevěsta a její družičky tradičně nosí kytici.

Kytice nevěsty se samozřejmě výrazně liší od těch, které nosí její družičky. Je také možné, že nevěsta bude jediná, kdo bude mít kytici, a svatební party bude mít květiny na vlasech jako korunu nebo doplněk.

Maminky

Očekává se, že maminky, nevlastní maminky a babičky nevěsty a ženicha budou mít květiny ve formě živůtek. Mohou mít živůtek na zápěstí nebo připojený k jejich oděvu, podobně jako boutonniere některých mužských gest.

Na fotkách jsou někdy dokonce i předávání živůtek matkám nevěsty a ženicha. A abyste zajistili, že tato květinová aranžmá bude vypadat dobře s těmito zvláštními lidmi v životě páru, je nejlepší zmínit oblečení, které budou nosit do vašeho květinářství.

Tátové a mládenci

Pokud maminky nosí korsáže tradičně, tatínkové dostávají na svatbě květiny také. Otcové nebo dědové nevěsty a ženicha budou mít květiny na klopě obleku.

Této květinové výzdobě se říká boutonniere a květinář ji vyrobí jako kompliment ke kytici nevěsty. A podobně jako družičky mohou nosit živůtky, i mládenci mohou být zahrnuti párem k lidem, kteří budou nosit boutonniere.

Děti

Děti zapojené do akce mohou také dostat květiny. Mají květinářku, která drží košík s květinami nebo nosí květinovou korunu.

Držitel prstenu může také nosit boutonniere nebo zahrnout květiny jako součást svého oblečení. Celkově se pár rozhodne, kdo dostane květiny na svatbu, ale dávejte pozor na své hosty, aby se náhodou někdo necítil vynechán.

Květiny, jako jsou květinové korunky, kytice, živůtky a boutonnieres, nejen vylepšují outfit hosta. Když budete nosit nádherné aranžmá, budou se cítit výjimečně a oceněny ve váš zvláštní den.

Potřebují matky na svatbě živůtek?

Matky tradičně dostávají živůtky na svatbě. V moderní době však páry tu a tam porušují nějaké svatební zvyky, což znamená, že v dnešní době je zbytečné poskytovat matkám nevěsty a ženicha živůtek.

Ale jako gesto se vždy můžete zeptat maminek, jestli by nechtěly živůtku. Někteří rodiče mohou dát přednost broži, kterou si na svatbu obléknou.

Dostávají babičky na svatbách květiny?

Babičky dostávají květiny na svatbách v podobě korsáží, podobně jako maminky. Ale na druhou stranu, ne všechny svatby v dnešní době dodržují všechny tradice.

Pro páry, které si váží svých prarodičů, poskytují něco, co je odliší od ostatních hostů. Jako ocenění jim můžete dát květiny v jakékoli podobě, protože ne vždy je možné, aby se prarodiče zúčastnili svatby svých vnoučat.

Má matka nevěsty květiny?

Nevěsta se může rozhodnout, zda chce, aby její matka držela kytici. Pro maminky je tradičnější nosit na svatbě živůtku, ale je také běžné, že maminky drží kytici gayů.

Tento typ kytice je menší než svatební, takže ji ještě na svatbě odlišíte od ostatních květin. Můžete také požádat květinářství o pomandery, protože toto uspořádání se snáze přenáší,

Kromě květinových aranžmá mají některé maminky nevěst na svatbě jedinou květinu. Jedná se o stejný hlavní typ květiny v kytici nevěsty.

Kdo kupuje svatební kytici?

Je běžnější, že svatební kytici kupuje rodina ženicha. Rodina ženicha je také obvykle zodpovědná za další kytice a květiny na svatbě, jako jsou živůtky a boutonnieres.

Hostitelé mohou vždy diskutovat o tom, kdo co kupuje, protože moderní svatby si v dnešní době cení praxe rovnosti.

Kdy si mám objednat květiny na svatbu?

Květiny na Vaši svatbu si můžete objednat měsíc před speciálním datem. Mnohem lepší je však kontaktovat svého květináře již pět až šest měsíců před svatbou.

Tímto způsobem můžete zajistit, že budou k dispozici, včetně květin, které můžete chtít pro své aranžmá. Pamatujte, že některé květiny jsou velmi žádané, takže včasným objednáním se můžete vyhnout zklamání z jejich nedostupnosti.

Po svatbě nenechte své květiny promarnit. Přečtěte si, co dělat se sušenou svatební kyticí.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kdo dostává květiny na svatbě, a zjistili jsme, že většina z nich jsou blízcí rodinní příslušníci a přátelé.

Svatební party a maminky mohou dostat kytice, ale další blízcí hosté mohou také dostat korsáže. Otcové a mládenci mohou získat také boutonnieres, nositel prstenu a květinářka také květiny.

Doufáme, že jste se hodně naučili; zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.