Kdo dostane Boutonniere na svatbě

Odpověď na otázku, kdo dostane na svatbě boutonniere, zahrnuje důležité mužské hosty. Tradici a modernu však porovnáme i v otázce boutonniere etikety.

Nemusíte dodržovat zvyky dávat boutonniere blízkým mužským hostům, ale bylo by užitečné se s tím seznámit. Pro další diskusi si přečtěte, kdo dostane květiny na svatbě.

Na svatbě jsou různá aranžmá květin, zjistěte si proto, jaký druh se pro hosta hodí.

Jak zjistit, kdo dostane na svatbě Boutonniere

Tradičně budou mít boutonniere významní mužští hosté, jako jsou otcové a dědové nevěsty a ženicha. Ženich a mládenci mohou nosit boutonniere i na svatbě.

Na dalších svatbách dostanou boutonniéru také nositel prstenu, zřízenci, čtenáři a další mužští účinkující na programu. Výběr toho, kdo na svatbě dostane boutonniere, je však stále na nevěstě a ženichovi.

Možná by bylo lepší dát boutonnieres na svatební hostinu, aby nedošlo k náhodnému přehlédnutí někoho blízkého a zranění jejich citů. Květinové aranžmá, jako je boutonniere, může být dokonce zcela volitelné, zejména pro netradiční svatby.

Dostává otec nevěsty a ženicha Boutonniere?

Od otce nevěsty a ženicha se očekává, že dostane boutonniere, zvláště pokud děláte tradiční svatbu. Toto pravidlo zahrnuje také nevlastní otce a dědečky páru.

Podobně jako při předávání živůtek matkám nevěsty a ženicha je předávání živů tatínkům také mezi snímky svatebního fotografa. Poté pár pomůže upevnit boutonnieres na klopě jejich otců.

Musí ženichové nosit Boutonniere?

Podkoní obvykle nosí boutonniere na levé klopě. Toto květinové aranžmá obvykle doplňuje kytici nevěsty.

Pro mládence je také typické, že každý nosí boutonniere. Byly by však odlišné od toho na ženichovi a doplňovaly by ženichovu boutonniéru.

Je pro ženicha nutností nosit boutonniere? Rozhodnutí je na páru, protože většina svateb tu a tam porušuje nějaké zvyky.

V dnešní době je přijatelné, když ženich raději nenosí boutonniere. Oči by však mohlo být příjemnější, zvláště na fotografiích, pokud by nevěsta i ženich měli květiny, které se vzájemně doplňují.

Jaký je smysl Boutonniere?

Historie boutonniere sahá až do 19. století. Během tohoto období byly květiny přidávány do klopy kabátů, protože vnitřek knoflíkové dírky má tendenci se odhalovat.

Zdobení oblečení květinami také vychází z přesvědčení, že pomáhají zbavit se zlých duchů a smůly. To je důvod, proč se nošení květin proslavilo při příležitostech, jako jsou svatby.

A konečně, nošení boutonniere pomáhá odlišit důležité hosty od ostatních. Ženich také nosí jednu na levé klopě, aby doplnil kytici své nevěsty.

Vzhledem k tomu, že živůtek je typicky ženské květinové aranžmá ekvivalentní mužské boutonniere, zvažte, kdo nosí živůtky na svatbě.

Co děláte s Boutonniérou po svatbě?

Zachovejte boutonniere

Boutonniere můžete zachovat v současném stavu pomocí oxidu křemičitého. Jednoduše naplňte vzduchotěsnou nádobu oxidem křemičitým, vložte boutonniere dovnitř a zakryjte oxidem křemičitým, dávejte pozor, abyste nezdeformovali květiny.

Před vyjmutím nechte boutonniere uvnitř nádoby asi tři týdny. Květ by měl být suchý, ale s barvou stále neporušenou.

Někteří lidé také vybírají květiny z boutonniere a ponoří je do vosku. Dávejte pozor, abyste nepoužili velmi horký vosk, protože by mohl způsobit vadnutí.

Změňte použití boutonniere

Můžete dekonstruovat boutonniere a znovu použít květiny a další materiály pro řemesla. Možná vyrábíte zápisník nebo chcete ozdobit nějaké dárky a blahopřání.

Můžete také sušit a lisovat květiny pro další umění a projekty. Například sušené květiny lze lisovat do skla pro dekoraci.

Nechat si usušit a vylisovat kytici a další svatební květiny ve skle je krásný způsob, jak vystavit nebo použít pryskyřici k výrobě klíčenek a šperků. Další nápady na květiny si můžete přečíst o tom, co dělat se sušenou svatební kyticí.

Musí ženich Boutonniere odpovídat svatební kytici?

Nejlepší by bylo, kdyby ženichova boutonniere ladila s kyticí nevěsty. Jejich spárování by bylo také příjemnější nejen při obřadu, ale i na fotografiích.

Počítejte s tím, že květinářka použije primární květiny svatební kytice při výrobě ženichovy boutonniere. Poté si může ženich sám vybrat styl boutonniere pro svého otce a mládence.

Ženich může také mluvit s květinářem, takže jeho styl může více odrážet jeho boutonniere. I když to doplňuje svatební kytici, on má stále poslední slovo o tom, jak chce, aby jeho boutonniere vypadala.

Kolik Boutonnieres stojí svatba?

Svatební boutonnieres může stát kdekoli od $ 5 do $ 20. Cena závisí na květinách, pokud je boutonniera určena jako čerstvá, a na celkovém stylu boutonniere.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, kdo dostane boutonniere na svatbě, na které tradičně patří otcové, mládenci a další mužští hosté, které si pár vybere.

Není to však požadavek na všechny svatby jen proto, že je to součástí tradice. Rozhodnutí darovat svým významným hostům květiny je stále na vás.