Kdo chodí s prarodiči uličkou na svatbě

Ti, kteří chtějí vědět, kdo chodí s prarodiči uličkou na svatbě, by se měli dozvědět o svatebním doprovodu na procesí s prarodiči. Probereme také, co se obvykle děje na svatbách, když máte své prarodiče a zda by se měli přidat do procesí.

Kromě toho vám poskytneme příklady, jak zahrnout vaši babičku a dědečka na vaši svatbu. Víte ale před obřadem, kdo dovede hosty na jejich místa?

Přečtěte si, co je svatební uvaděč, abyste se dozvěděli více.

Zde je, kdo chodí s prarodiči uličkou na svatbě

Prarodiče nevěsty a ženicha jdou uličkou ve dvojicích. Pokud je však jeden z prarodičů v páru zesnulý, můžete je nechat doprovodit jiným příbuzným opačného pohlaví.

Tento příbuzný by neměl být součástí svatební hostiny, protože členové budou hrát své role v průvodu a stát po boku nevěsty nebo ženicha. Přesto tento rodinný příslušník doprovázející svobodného prarodiče může nosit něco tak formálního jako to, co nosí ostatní členové procesí.

Například, pokud bude uličkou procházet pouze váš dědeček, pak ho může doprovodit svobodná sestřenice nebo teta. Naopak, pokud vaše babička ovdověla, chodí uličkou s jediným strýcem nebo mužským bratrancem.

Kdo na svatbě vede babičky uličkou?

Babičky nevěsty a ženicha mohou procházet svatební uličkou se svými partnery nebo dědečky. Ale pokud ovdověli, budou chodit s jediným mužským příbuzným.

Je nezbytné, aby ten, kdo projde prarodiče uličkou, nebyl součástí svatební hostiny, protože je doprovodí na jejich místa. A na některých svatbách mohou nevěsta a ženich také pověřit některé přátele nebo příbuzné jako doprovod členů procesí, kteří nemohou chodit bez vedení.

Pokud budete požádáni, abyste byli svatebním doprovodem, upřesněte prosím očekávané oblečení pro vás. Muži obvykle nosí obleky a ženy mohou nosit formální šaty jako ostatní lidé, kteří jdou uličkou.

Chodili prarodiče uličkou?

Nevěsta a ženich mají obvykle své prarodiče, kteří jdou uličkou, aby je uctili. Takže pokud jste si blízcí se svou babičkou nebo dědečkem, můžete je zahrnout do svatebního průvodu.

Pořadí v průvodu pro prarodiče začíná u prarodičů ženicha před prarodiči nevěsty. Prarodiče z otcovy strany jdou uličkou jako první a za nimi prarodiče z matčiny strany.

Pokud žije jen jeden prarodič, pořádek platí. Doprovází je však příbuzný nebo eskorta, kterou si nevěsta a ženich zvolí.

Máte velkou rodinu a chcete ji na svatbě uctít? Kromě toho, že víte, kdo chodí uličkou, přečtěte si, jak zahrnout rodinu do svatebního obřadu.

Jak zapojíte prarodiče do svatby?

Zahrňte dědictví po prarodičích

Vaše babička nebo dědeček mohou mít dědictví, které chtějí, abyste měli. Mohou to být například šperky, které může nevěsta nosit na svatbě, nebo doplněk ke svatební kytici.

Pro ženichy může mít váš dědeček hodinky nebo vám mohl dát kus oblečení, který si můžete ušít do svého svatebního oděvu. Můžete se s nimi také připravovat na svatební ráno, zvláště když jste blízko a chcete někoho, kdo vám pomůže zmírnit vaši svatební úzkost.

Nechte své prarodiče projít uličkou

Je běžné, že prarodiče také chodí uličkou ve dvojicích při svatebním průvodu. Prarodiče ženicha však jdou dříve než prarodiče nevěsty.

Zapojte do svatebního obřadu své prarodiče

Můžete mít svou babičku v uličce jako květinářku a svého dědu jako nositele prstenu. A pokud má vaše svatba speciální čtení, můžete je mít v těchto rolích.

Pozvěte své prarodiče na svatbu

Babičku můžete mít za družičku a dědu za družičku. V dnešní době již není neobvyklé zahrnout do svatební hostiny starší příbuzné.

Dejte svým prarodičům speciální boutonnieres a živůtky

Můžete svým prarodičům přimět, aby se cítili extra zahrnuti speciálním živůtkem nebo boutonniere. Poté je posaďte do prvních řad obřadu.

Cti zesnulé prarodiče

Pokud jsou vaši prarodiče zesnulí, uveďte je prosím ve zvláštní části svatební pozvánky nebo programu. Můžete jim také věnovat místo na obřadu.

Na recepci můžete zapálit svíčku nebo vytvořit speciální sekci s jejich fotografiemi.

Zahrňte je do svatebního přípitku nebo projevu

Zeptejte se své babičky nebo dědy, zda by chtěli pronést přípitek nebo proslov. Pokud jsou již dlouho šťastně zadaní, mohou vám také poradit ohledně manželství.

Zatančete si se svými prarodiči na svatební hostině

Kromě tance otec-dcera a matka-syn si na recepci můžete zatancovat s prarodiči.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, kdo vede prarodiče uličkou na svatbě, což je svobodný příbuzný opačného pohlaví, pokud prarodičův partner není k dispozici.

Jinak mohou babičky a dědečkové nevěsty a ženicha projít uličkou jako páry. To druhé bude na prvním místě, pokud máte své prarodiče z matčiny strany a z otcovy strany.