Kde si nechat vyčistit svatební šaty: 2 nejlepší možnosti

Pokud nevíte, kde si nechat vyčistit svatební šaty, probereme, jak vybrat spolehlivého památkáře nebo čistírnu. Budeme také diskutovat o bezpečnosti produktů, jako je Oxiclean, při čištění svatebních šatů.

Potřebujete cestovat nebo si šaty přivézt jinam? Přečtěte si prosím, jak poslat svatební šaty, abyste je mohli bezpečně přepravit.

Další tipy a návody týkající se vašich svatebních šatů si můžete přečíst na našich svatebních blozích.

Kde si nechat bezpečně vyčistit svatební šaty

Ochranáři

Nejlepší místo, kde si nechat vyčistit svatební šaty, je u konzervátora svatebních šatů. Tento odborník se specializuje na vytvoření plánu ošetření podle konkrétního typu svatebních šatů, které máte.

Při konzervaci svatebních šatů se bere v úvahu materiál šatů, detaily a zpracování tak, aby si šaty zachovaly svou krásu a dobrý stav. Památkář sestaví správný postup čištění, aby odstranil všechny skvrny a nedokonalosti, poté šaty zabalí do hedvábného papíru bez obsahu kyselin a poté je uloží do archivní krabice.

Nevěsty, které si chtějí šaty ponechat dlouhodobě a nechtěly by je vyndat z krabice, by měly zajít k renomovanému památkáři. To by měla být také vaše možnost čištění, pokud chcete šaty předat jako dědictví.

Necháváte si svatební šaty a chcete je předělat? Přečtěte si, co dělat se starými svatebními šaty.

Čističky oděvů

Pokud se vám zdá konzervace svatebních šatů příliš nákladná, zvažte použití chemické čistírny. Chemické čištění provede předúpravu skvrn na svatebních šatech a poté použijte čistící stroj s bezpečným rozpouštědlem na svatební šaty a jejich ozdoby.

Pokud si necháváte odstraňovat skvrny ze svatebních šatů, ujistěte se, že společnost používá rozpouštědla na ropné bázi nebo panenská rozpouštědla, která jsou jemnější a vyživující pro jemné svatební šaty. Mělo by být snadné najít čistírnu, která zmiňuje jejich specializaci na čištění svatebních šatů.

Celkově byste se měli cítit pohodlně, když necháte své svatební šaty vyčištěné v památkáři nebo čistírně, pokud si ověříte jejich zásady, jako jsou refundace. Můžete také prozkoumat recenze těchto odborníků a zda mají dobrou pověst s čištěním svatebních šatů.

Dají se svatební šaty čistit za mokra?

Je možné najít specialistu na čištění, který používá metodu mokrého čištění svatebních šatů. Již ze samotného názvu budou róbu prát pomocí šetrných odstraňovačů skvrn.

Tato metoda není tak běžně používána jako chemické čištění, protože některé skvrny mohou oxidovat a zežloutnout oblasti, pokud je ponecháte neošetřené. Svatební šaty vyrobené z polyesteru by však měly být bezpečné pro mokré čištění.

V případě pochybností lze šaty vždy na místě otestovat čisticím roztokem. Pokud si šaty čistíte sami, měly by mít čisticí štítek, který bude uvádět nejlepší metodu.

Jak vyčistit svatební šaty pomocí Oxiclean

Můžete vyčistit svatební šaty pomocí Oxiclean?

Čištění svatebních šatů a odstraňování skvrn pomocí OxiClean by mělo být bezpečné. Tento čistič by byl nejlepší pro obnovu saténových svatebních šatů, které zežloutly.

Přesto by bylo nejlepší najít si na svatebních šatech malou část a otestovat je pomocí OxiClean. Pokud se nevyskytnou žádné nežádoucí reakce, můžete s tímto produktem bezpečně přistoupit k odstraňování skvrn.

Zde je podrobný návod na čištění svatebních šatů pomocí OxiClean:

 • Odstraňte kovové části svatebních šatů, protože mohou zrezivět, když je namočíte do OxiClean
 • Vyhledejte skvrny na šatech a na místě je ošetřete přípravkem OxiClean nebo jej zkombinujte s jemným pracím prostředkem pro složitější odbarvení
 • Naplňte vanu vlažnou vodou, jemným čisticím prostředkem a OxiClean
 • Čistící roztok promíchejte a dobře promíchejte
 • Namočte svatební šaty do směsi na několik hodin nebo déle
 • Doplňte vodu, když zežloutne
 • Šaty důkladně, ale jemně opláchněte
 • Vytvarujte jej zpět do tvaru
 • Kolik stojí čištění svatebních šatů?

  Očekávejte, že za čištění svatebních šatů utratíte od 300 do více než 500 USD. Zachování svatebních šatů může být až 450 USD, ale někteří specialisté si mohou účtovat až 600 USD v závislosti na šatech a službách, které za ně chcete.

  Nicméně, když si necháte šaty vyčistit profesionálem, budete se cítit pohodlněji, než když s nimi budete experimentovat sami doma. Pokud potřebujete více přesvědčivosti, přečtěte si, proč jsou svatební šaty tak drahé, abyste ocenili práci, která je s těmito speciálními šaty spojena.

  Kdy byste si měli nechat vyčistit svatební šaty?

  Svatební šaty si můžete nechat vyčistit šest týdnů po jejich použití, aby bylo odstraňování skvrn mnohem efektivnější. Pokud se však šaty teprve chystáte použít, poraďte se se svým návrhářem, protože mohou být připraveny k nošení.

  Když už jsme u toho, jste si jistá celkovým padnutím šatů? Zjistěte, jak měřit svatební šaty, abyste věděli více.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme zjistili, kde nechat vyčistit svatební šaty, což může být v památkáři nebo v čistírně.

  Při čištění šatů se poraďte s těmito odborníky, abyste zajistili, že se jejich materiál, ozdoby a řemeslné zpracování nezničí. A pokud máte zájem, podívejte se, jak barvit svatební šaty, pokud chcete šaty změnit na jinou barvu.