Kde se vyrábějí šicí stroje Brother?

Odpověď na otázku, kde se šicí stroje Brother vyrábějí, je v Číně. Tento článek vás také provede historií této značky, abyste získali představu o tom, čím si Brothe se svými šicími stroji prošel. A pokud vás zajímá srovnání společnosti Brother s jinými značkami, tento článek ji postaví vedle sebe také s Janome a Singerem.

A co jiné značky šicích strojů? Neváhejte a procházejte náš blog o různých značkách šicích strojů o tom, kdo nebo kde byly vyrobeny. Kdo například vyrábí šicí stroje Baby Lock nebo kde se vyrábějí šicí stroje Pfaff?

Kde se vyrábějí šicí stroje Brother?

Po skončení 90. let začala společnost Brother vyrábět jejich šicí stroje v Číně. Když se znovu podíváte do výrobní historie společnosti, zjistíte, že společnost Brother založila různé výrobní společnosti po celé Asii. Patří mezi ně Čína a Vietnam.

V roce 1991 založil Brother výrobní společnost s názvem Zhuhai Brother Industries v Číně a poté Xian Typical Brother Industries v roce 1993. Do roku 2013 se sloučilo několik výrobních závodů pro průmyslové šicí stroje v čínském Xian a vytvořila společnost Brother Machinery Xian Company. A v roce 2014 začala značka vyrábět průmyslové šicí stroje ve společnosti Brother Machinery Vietnam Company.

Jsou šicí stroje Brother vyráběny v USA?

Některé šicí stroje Brother jsou vyráběny v USA, ale přestože je společnost Brother USA registrována v USA, ne všechny jednotky byly vyrobeny lokálně. Místo toho se některé montují pouze v USA. Můžete si také ověřit, zda je model šicího stroje Brother vyráběn v USA, pokud konkrétně víte, kde chcete své stroje vyrábět.

Jsou šicí stroje Brother vyráběny ve Velké Británii?

Podle společnosti Brother UK vyrábějí šicí stroje dodnes. V roce 1968 převzala společnost továrnu na šicí stroje Jones, a proto se sídlo společnosti Brother UK nachází v Manchesteru. Za zmínku také stojí, že divize šití společnosti Brother Industries v Evropě se v roce 2010 sloučily do společnosti Brother Sewing Machines Europe GmbH a je čtvrtou největší společností v rámci společnosti Brother Industries.

Jsou šicí stroje Brother vyráběny v Japonsku?

Brother je japonská společnost a je proslulá výrobou průmyslových šicích strojů. A pokud si přečtete historii společnosti, zjistíte, že první šicí stroj Brother byl vyroben v roce 1928 v Japonsku. Bylo to také v roce 1932, kdy společnost Brother zahájila masovou výrobu domácích šicích strojů výhradně v Japonsku.

Jsou Janome a bratr stejná společnost?

Janome a Brother nejsou stejná společnost, ale obě značky jsou japonské. Kromě toho se Janome zaměřuje na výrobu šicích strojů, zatímco Brother vyrábí i další zařízení, jako jsou tiskárny. Společnost Janome byla také založena v Tokiu v Japonsku a Brother naopak začínal v japonské Nagoji.

Šicí stroje Janome vs Brother

Abychom vám poskytli rychlou představu o tom, jak se značka navzájem porovnává, pojďme vedle sebe postavit několik oblíbených modelů od společností Janome a Brother. Podle našeho výzkumu by bylo spravedlivé porovnat Janome HD3000 s Brother PQ1500SL.

Janome HD3000

 • těžký provoz
 • Vestavěný navlékač nitě a odstřih nitě
 • Maximální rychlost 860 ot/min a schopnost 19 stehů
 • Maximální šířka stehu 6,5 mm a maximální délka stehu 4 mm

Brother PQ1500SL

 • Základní a snadno použitelné
 • Automatický systém navlékání nitě a odstřih nitě
 • Šicí stroj s rovným stehem a maximální rychlostí 1 500 ot/min
 • Maximální šířka stehu 7 mm a maximální délka stehu 5 mm

Jsou šicí stroje Brother vyráběny společností Singer?

Singer nevyrábí šicí stroje Brother. Singer je další slavná značka šicích strojů, a když jsme zkoumali, kdo vyrábí šicí stroje Singer, byla to SVP Worldwide. Oba šicí stroje však často patří mezi nejlepší možnosti a doporučení v oboru.

Šicí stroje Singer vs Brother

Postavme vedle sebe Singer Quantum Stylist 9960 a Brother XM2701. Tyto modely ostatně patří mezi bestsellery u každé značky. Nejprve si však všimněte, že model Brother je od začátku základnější než jednotka Singer.

Singer Quantum Stylist 9960

 • 600 plus stehových aplikací včetně písmen a 13 jednokrokových stylů knoflíkových dírek
 • Robustní kovový rám s LCD
 • Nejlepší počítačový šicí stroj k vyzkoušení

Brother XM2701

 • 27 unikátních vestavěných stehů a 1 jednokroková knoflíková dírka automatické velikosti
 • Pracovní plocha LED
 • Šicí stroj vhodný pro začátečníky

Kdy byl vynalezen šicí stroj Brother?

Bylo to v roce 1928, kdy byl vynalezen první šicí stroj Brother. Vyrábí se v Japonsku a jednotkou byl stroj na šití řetízkovým stehem na výrobu slaměných klobouků. Ve srovnání s tehdejšími šicími stroji německé výroby byl dokonce populární díky své odolnosti.

Jaký je nejstarší šicí stroj Brother?

Nejstarším šicím strojem Brother by byl model řetízkového stehu z roku 1932 vyvinutý bratry Yasui. A pokud jde o první domácí šicí stroje, Brother je vyvinul v roce 1932 v Japonsku. Bylo to také ve stejném roce, kdy bratři Yasuiové uvedli na trh první domácí šicí stroj značky.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme odpověděli, kde se šicí stroje Brother vyrábějí, a zjistili jsme, že je to v Číně. Značka však začala v Japonsku a některé své jednotky vyrobily také ve Vietnamu, USA a Velké Británii.

Pokud si chcete značku vyzkoušet, stojí za to si pořídit šicí stroj Brother. Nabízejí dokonce řadu modelů vhodných pro začátečníky, které nezlomí banku.