Kam umístit pohovku a pohovku v bytě

Nechte mě hádat, právě jste si pořídili nový byt a nemáte ponětí, kam umístit nábytek. Mám pravdu? Nebojte se, naučíme vás, kam umístit pohovku a pohovku v bytě.

Je těžké rozmístit místnost, zvláště když vezmete v úvahu umístění televize, prostorová omezení, design podlahy a přirozené cesty. Každé uspořádání obývacího pokoje je jedinečné a existuje několik způsobů, jak vyřešit vaši obtížně plánovatelnou oblast. Ale sestavili jsme seznam osvědčených možností uspořádání obývacího pokoje, které vám pomohou začít.

Kam umístit pohovku a pohovku v bytě

Upřednostněte funkci

Základním aspektem navrhování je porozumět tomu, jak bude prostor využíván, a aby tomu odpovídalo uspořádání. Například dvě pohovky proti sobě jsou pěkně symetrické. Ale není to ideální, pokud vaší hlavní činností při sezení na takové pohovce je sledování televize.

Zvažte, co chcete v oblasti dělat a co musí být na dosah ruky. Dalším je zvážit, kolik místa budete potřebovat. Design není založen pouze na estetice, musíte vědět, kdy použít pohovku i pohovku.

Povolit tok

Pro interiérové ​​designéry je ideálním typem prázdné břidlice prázdná místnost. Pokud začnete umisťovat nábytek a zařizovat ho, zdá se, že mnoho možností se může rychle stát tísnivým. Naplánujte si vzorce provozu, mějte na paměti, že méně je více, a mezi komponenty ponechte alespoň tři stopy.

Vzhledem k tomu, že pohovky jsou velké, jejich umístění může mít významný vliv na dopravní proud v prostoru. Lidé by nikdy neměli muset neohrabaně obcházet předměty, aby prošli místností. Nemělo by také hrozit riziko zakopnutí.

Je také použitelný mezi pohovkou a libovolnými židlemi. Vytvořte čistou cestu, aby lidé mohli snadno přejít z jednoho konce místnosti na druhý.

Vyrovnejte svou oblast

Při uspořádání nábytku musíte mít na paměti rovnováhu. Když je na jedné straně místnosti příliš mnoho vizuálně závažných předmětů, celá oblast se zdá nevyvážená. Pohovky zabírají hodně viditelného prostoru, protože jsou obrovské.

Vyžadují něco o srovnatelné hmotnosti naproti sobě, aby vyrovnaly oblast. To je důvod, proč jsou dvě židle často umístěny přímo naproti pohovce. Židle spolupracují a vyvažují váhu pohovky.

Rovnováha je životně důležitá v každém prostředí, ať už máte rádi symetrii v designu nebo ne. Porovnejte obrovský kus nábytku se dvěma menšími nebo tyčící se stojací lampu se závěsným světlem. Pokud do své balanční hry zahrnete barvy a vzory, za chvíli budete cítit zen.

Vytvořit zóny

Uspořádání nábytku můžete využít k vytvoření pohodlných „pokojů“ a určit sekce pro speciální použití v otevřeném prostředí. Koberec pod skupinou židlí vytváří diskusní prostor, poutavý lustr nad stolem vytváří jídelní kout. Pouhé otočení pohovky zády ke zbytku místnosti deklaruje, že se jedná o obývací pokoj.

Udržujte čistý horizont

Je důležité udržovat oční linky v místnosti čisté a zároveň se snažit zlepšit dojem prostoru. To neznamená, že by měl být ve všech případech použit nízký nábytek. Co ale dělat s věcmi umístěnými před okny a přímo před dopravní cestou?

Při vstupu do místnosti je třeba tomu věnovat zvýšenou pozornost. Kromě toho je férová hra experimentovat s výškou. Proto byste měli vědět, jaké jsou typické míry pohovky a pohovky.

Bod zaměření

I když nevěřím, že každý pokoj potřebuje velké závěsné světlo, unikátní tapetu nebo poutavé umělecké dílo. Věřím, že je důležité uspořádat si nábytek tak, abyste co nejvíce využili toho, co váš domov má. Může to zahrnovat udržování krbu mimo dohled nebo uspořádání nábytku, abyste mohli využít výhled z okna.

Experimentujte na jiných konfiguracích

Jedna z nejhezčích částí zařizování pokoje? Je to jen nábytek. Mnoho z nás se zafixuje na jeden plán a řekne si, že jedině tak bude náš domov fungovat. Přemístit pohovku nebo přeorientovat postel někdy stačí a může vašemu domu dodat nový život.

Umístěte jej před dveře

Když dáváte pohovku a pohovku do bytu, je nejlepší je umístit blízko dveří. Toto uspořádání pohovky není pro nezkušené designéry. Obecně platí, že nechcete dávat gauč před dveře. Nechcete mu překážet a nechcete, aby lidé chodili do zadní části pohovky.

Tento vzhled může na druhou stranu fungovat velmi dobře, pokud je k dispozici dostatečný prostor. Stejně tak, když má zadní část pohovky vynikající čalounění. Musí však existovat dostatečný prostor, který umožní příjemný dopravní tok.

Také se chcete ujistit, že všechny možné vizuální překážky jsou omezeny na minimum. Takže pokud o tom máte pochybnosti, nedělejte to. Tato metoda není pro každého, ale pro tyto konstruktéry je výzvou tuto konfiguraci otřást.

Kam tedy v bytě umístit pohovku a pohovku?

Pokud jste ve svém bytě noví, pomohou vám tyto způsoby, kam umístit pohovku a pohovku v bytě. Nebojte se testovat nové dispozice a experimentovat na svém bytě! Jen si je pamatujte.