Kam umístit ohřívač v akváriu? 2 nejlepší možnosti!

Kam umístit ohřívač v akváriu? Zdá se, že vás to mátlo, ale dostali jsme odpověď. Možná budete překvapeni jednoduchostí řešení. Kromě toho článek také napoví o dalších otázkách týkajících se akvária a topení.

Ohřívač se stal klíčovou součástí akváriových filtrů, světel a ozdob. Je to proto, že většina ryb prodávaných na trhu je tropická. Potřebují ohřátou vodu, aby mohli plavat, aniž by projevovali lenost nebo nečinnost. Studená voda vytváří na jejich těle bílé skvrny, nebo mohou také zemřít. Přátelé, o tomto tématu je toho ještě mnohem víc, takže raději čtěte dále!

Jak umístit ohřívač?

Musíte také vědět, jak umístit ohřívač uvnitř nádrže. Nejprve vyjměte ohřívač z krabice a zkontrolujte, zda na skleněné trubici nejsou praskliny. Jste připraveni jej tam umístit, pokud vypadá dobře. Stačí připevnit přísavky pomocí montážních držáků a voila! Hrníčky se pevně přichytí ke skleněné stěně a ohřívač začne fungovat ihned po připojení. Musíte vytvořit odkapávací smyčku a uložit kabel a zástrčku před navlhnutím. Je lepší, když je ohřívač připojen do vícecestné zásuvky. Může být užitečné přečíst si o nejlepším testovaném ohřívači akvárií.

Kam umístit ohřívač do akvária?

Odpověď na to, kam umístit ohřívač v akváriu, je místo, kde voda nepřetržitě cirkuluje. Nejbezpečnější místo pro umístění ohřívače je vedle filtru nebo na dně akvária.

#1. V blízkosti filtr

Můžete mít většinu ohřívače, protože voda se dostane dovnitř filtru a výrazně se dostane do ohřívače. Poté se po zahřátí rozdělí v celé nádrži.

#2. Dno nádrže

Spodní část je obvykle chladná, protože voda po zahřátí stoupá nahoru. Ohřívač na základně udržuje vodu dostatečně teplou, aby se ryby cítily pohodlně.

Umístění akvária ovlivňuje výkon ohřívače

Nízkopříkonový ohřívač můžete použít k ohřevu velké nádrže, než je její kapacita. Akvárium však musíte umístit do místnosti s teplotami do 73° Fahrenheita nebo 32° Celsia. Osobní zkušenost mě naučila, že 50wattový ohřívač určený pro 10galonovou nádrž vyhříval 40galonové akvárium zvýšením teploty vody na 80-90 stupňů Fahrenheita. Ale když bylo akvárium umístěno v místnosti s teplotou 50 ° Fahrenheita nebo 10 ° Celsia.

Jaké je nejlepší místo ve vašem domě pro ohřívač akvária?

Váš milovník akvárií miluje místo, které je slunečné nebo vytápěné systémem ústředního topení. Protože v tomto případě musí vynakládat méně úsilí kvůli teplému prostředí, na druhou stranu topič nemá rád umístění, jako je studený sklep nebo místnost s klimatizací. Sklo nádrže zůstává studené a ztrácí teplo, takže ohřívač snáší stres a pracuje tvrději.

Umístění ohřívače má velký vliv na Aquascape

Umístění ohřívače někdy ovlivňuje pohled na akvárium nesprávným způsobem. Po umístění musíte ohřívač schovat, abyste si užili příjemně vypadající výhled.

Černá obrazovka

Jednoduchý způsob, jak skrýt ohřívač, je instalace černé clony na zadní sklo uvnitř akvária. Pak můžete najít a zakoupit další vybavení stejné černé barvy. Všechny černé věci vytvoří jednotku, díky níž bude ohřívač méně nápadný.

Rostliny na pozadí

Rostliny s vysokou rychlostí růstu nejlépe skryjí ohřívač. Musíte se poradit s odborníkem na akvárium, abyste zjistili vysoké rostliny, které mohou zakrýt nepříjemný pohled na topení.

Ozdoby

Máme mnoho možností, pokud jde o výzdobu aquascape. Různě barevné kameny tvoří dobrý kryt ohřívače.

Jumpa

Ponorný ohřívač můžete snadno umístit do jímky, abyste viděli ryby přes sklo akvária.

Často kladené otázky (FAQ)

Zde jsou odpovědi na běžné otázky:

Které místo je pro instalaci ohřívače nejhorší?

Jakákoli poloha, při které se ohřívač dotkne skla nádrže, substrátů, jako je štěrk nebo jakýkoli jiný dekorativní prvek, znamená, že ohřívač brzy praskne.

Měli byste umístit dva ohřívače?

Většina vrstevníků vám navrhne umístění dvou ohřívačů na každý roh akvária. Věřte nám; tohle je trochu upřímná rada. Protože druhý ohřívač poskytuje solidní zálohu pro případ, že by jeden z ohřívačů selhal.

Jaký je nejlepší ohřívač pro snadné umístění?

Ponorný ohřívač se nejsnáze instaluje, protože jej můžete umístit kdekoli v nádrži. Může být umístěn v libovolném úhlu, ať už je diagonální, vertikální nebo horizontální. Raději si jeden pořiďte a užijte si svobodu instalace podle svého výběru.

Jaké je nejlepší umístění teploměru?

Horká voda proudí z ohřívače do teploměru a ten zaznamená přesný údaj; pokud však teploměr dostane horkou vodu přímo z ohřívače.

It’s A Wrap!

Dostali jste odpověď na to, kam umístit ohřívač v akváriu? Doufáme, že se vrátíte a dozvíte se více. Bude zajímavé vědět, jaké jsou tam ohřívače a na co je můj ohřívač akvária. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak zjistit, zda je ohřívač akvária rozbitý a jak zahřát akvárium bez ohřívače.