Kam umístit ohřívač prostoru? 8 nejlepších úvah!

Kam umístit ohřívač? Můžete jej umístit do přízemní místnosti, do obývacího pokoje, kde si každý odpočine po únavném pracovním dni, daleko od zdi a hořlavých materiálů a mnoho dalších.

Nicméně ideální místo závisí na typu zakoupené jednotky, protože ohřívače se dodávají v pěti variantách, které se liší v oblasti jejich umístění.

Je třeba zvážit, kam je přesně umístit, jako je typ bytu, děti a kancelář nebo část bytu, kterou chcete vytápět. Obecně se však jedná o vyvážení faktorů a osobních preferencí, které, přátelé, je zde více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších okolků začněme!

Úvahy o tom, kam umístit ohřívač prostoru

Vyhněte se zmatení ohledně toho, kam topné těleso umístíte, proto se řiďte následujícími tipy:

#1. Pokoj v přízemí

Místnost v přízemí je místo, kam umístíte topidlo, když bydlíte ve vícepatrovém bytě, protože je to skvělý nápad, pokud nemáte žádné velké topení, které byste mohli umístit do pokojů, ale chcete, aby byly vyhřívány podlahy. Jednoduchá logika je, že když horký vzduch nebo teplo stoupá, horní místnosti se stávají teplejší než místnosti v nižších patrech. Umístěte ohřívač do nižšího patra, abyste udrželi teplo v celém domě, a udržujte ho v místnosti v horním patře, kde je tato podlaha vytápěna.

#2. Místa se spoustou lidí

Pomohlo by, kdybyste umístili ohřívač do obývacího pokoje, protože se zde lidé nejvíce shromažďují, protože to je místo, kde všichni odpočívají po náročném a únavném dni v místnosti. Děti zde také sledují filmy nebo hrají videohry; to je, když jim prostorové topení slouží s větší radostí, když zde zůstávají.

#3. Velikost prostoru

Vytápějte celou místnost, ale nikdy není proveditelný nápad vytápět malou místnost, zatímco ohřívač prostoru udržuje teplo v místnosti, ale nejlépe funguje při výběru malého prostoru v domácnosti. Umístěte je vedle vašeho místa k sezení v obývacím pokoji nebo do oblasti kolem stolu nebo křesla na čtení a rozhodněte se, kam umístit topné těleso nejlépe, aby sloužilo celé místnosti. Vyberte místo vedle místa, kam jej umístíte, a vyberte místo, které účinně zadržuje teplo, jako jsou dveře.

#4. Místa mimo dosah vody a vlhkosti

Vlhkost, vlhkost a voda mohou způsobit poškození určitých elektrických součástí. Ohřívač se poškodí umístěním do vlhkého prostředí nebo zdroje vody. Prádelny a koupelny jsou zároveň dvě oblasti, kam topidlo dávat nechcete, proto vybírejte topidlo do těchto míst, aby odolalo vlhku a vlhku a vyhnulo se kuchyňskému dřezu.

#5. Daleko od hořlavých materiálů

Všechny ohřívače a jejich konstrukce by měly být daleko od hořlavých materiálů, zatímco plynové sporáky a závěsy vám mohou napadnout.

#6. Daleko od provozu

Prostorové ohřívače se mohou při plném výkonu rozpálit, zatímco domácí mazlíčci a děti se mohou popálit, když se do jednotky dostanou kartáčem. Obecně povolte třístopý bezpečnostní limit pro jakýkoli dopravní prostředek, proto umístěte zařízení do diskrétní části a mimo vchody.

#7. Pryč od zdi

Nejprve se rozhodněte, jaký prostor vyžaduje teplo, ale umístěte jej dále od stěny a ponechte vzdálenost asi stopy. Prostorová topidla jsou však instalována u stěny chodby, zatímco ventilační otvory se nacházejí v přední části jednotek.

#8. Zdroje tepla

Nikdy neumísťujte ohřívač do místnosti s krbem, protože to dělá věci nadbytečnými a není rozumné dávat ohřívač k jiným zdrojům tepla. Kuchyň je dobrým příkladem topinkovačů, sporáků a dalších předmětů produkujících teplo.

Umístění ohřívače prostoru podle typu ohřívače

Níže jsou uvedeny typy ohřívačů a místa, kam je ideálně umístit.

#1. Konvekční ohřívač

Toto je preferovaná volba, protože vytápíte velké prostory, které jsou nenáročné na údržbu a snadno se čistí, protože není nutné je doplňovat, když je vhodný do ložnice. Mezi další oblasti, kam je umístíte, patří obývací pokoj a suterén.

#2. Keramické topidlo

To slibuje různé možnosti a všestrannost, které se přizpůsobí různým umístěním a situacím, protože menší je vhodný do kanceláří a větší do větších prostor, jako jsou ložnice nebo obývací pokoje. Keramický ohřívač je užitečný při použití v dětských pokojích. Může být také dobré si přečíst o tom, k čemu slouží keramické topidlo.

#3. Slídový panelový ohřívač

Jedná se o hybridní jednotku, ale je jako konvekční ohřívač a malý infračervený ohřívač, přičemž většina modelů je namontována na stěnách, je velmi lehká, vhodná do koupelen, kanceláří a ložnic pro dospělé.

#4. Infrazářič

Infrazářič ohřívá prostor infračervenými paprsky, které využívají formu přímého ohřevu. Poté získá větší podíl na trhu, protože je velmi tichý a energeticky účinný; ohřívá dvakrát plochu, stejně jako keramické topidlo. Kam umístit ohřívač nebo infračervený ohřívač patří obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, kanceláře a mnoho dalších.

It’s A Wrap!

Už jste se naučili, kam umístit ohřívač prostoru od stěny, hořlavých materiálů a zdrojů tepla. Také víte, kam ideálně umístit konvekční ohřívač, keramický ohřívač, slídový panel a infračervený ohřívač; v jakémkoli prostoru, tak se podělte o dobré zprávy. Můžete si také přečíst o tom, co je to ohřívač prostoru pro velkou místnost a jak opravit ohřívač prostoru.