Kam umístit ohřívač prostoru? 5 nejlepších tipů!

Mnozí se ptají: kam umístit topidlo? Tento typ topného zařízení produkuje koncentrované teplo do blízkého prostoru. Přestože jsou malé, mají vynikající topný výkon. Díky tomu budete v chladných dnech v teple.

Ohřívače jsou obvykle poháněny elektřinou nebo plynem. Rozvádějí teplo různými způsoby, včetně konvekce a sálání. Sálavé topidlo se používá hlavně pro blízké vytápěné předměty a okolí, zatímco konvekční topidlo ohřívá pouze vzduch.

Teplo bude proudit celou místností pouze pomocí přirozeného proudění vzduchu. Některé modely jsou však vybaveny vestavěným zařízením, které usnadňuje provoz. Přečtěte si dále, abyste se dozvěděli více o topných tělesech a kam je umístit.

Tipy pro správné umístění topného tělesa

Pokud se snažíte zjistit, kam umístit ohřívač, musíte zvážit některé věci. Patří sem velikost vašeho prostoru, blízké zdroje vlhkosti a vody, vzdálenost od blízkých předmětů, jiné zdroje tepla a také hořlavé materiály. Pojďme diskutovat o každém z nich níže.

#1. Velikost vašeho prostoru

Nejprve je třeba zvážit prostor, kam chcete topidlo umístit. Poznejte jeho velikost. Pamatujte, že vytápění menšího prostoru je rychlejší než většího. Pokud tedy pracujete v malé kanceláři, je snazší vytopit tuto oblast ve srovnání s obývacím pokojem. Předpokládejme, že plánujete strávit velkou část dne v místnosti. Pomohlo by, kdybyste uvažovali o snížení tepla pro zbytek domu. Pak si pořiďte kompaktní ohřívač prostoru, který vyhřeje prostor, kde budete trávit většinu času.

#2. Zdroje vlhkosti a vody

Z bezpečnostních důvodů musíte udržovat ohřívač mimo dosah vody. To neovlivní účinnost zařízení, ale nebylo by to bezpečné. Vezměte na vědomí, že voda a elektřina by se neměly setkávat. Musíte zajistit, aby ohřívač prostoru běžel na elektřinu daleko od jakýchkoli zdrojů vlhkosti a vody. Mezi nejběžnější zdroje vlhkosti patří zvlhčovače vzduchu, sprchové odtoky a umyvadla. Váš ohřívač prostoru by měl být daleko od všech těchto věcí. Předpokládejme, že musíte udržovat vlhký prostor vytápěný, jako je například vaše koupelna. V takovém případě se musíte ujistit, že ohřívač má na svém místě správné bezpečnostní zařízení.

#3. Jiné zdroje tepla

Další věc, kterou je třeba mít na paměti při umístění ohřívače do blízkosti jiných zdrojů tepla. V zásadě musíte zajistit, aby se topidlo nenacházelo v jejich blízkosti. Vaše spotřebiče, jako jsou trouby a toustovače, produkují tolik tepla. Představte si, že když umístíte kterýkoli z těchto dvou blízko k topidlu, může se velmi zahřát. Pokud je ohřívač umístěn v blízkosti jiného zdroje tepla, může to způsobit jeho poruchu. Ve vzácných případech se může dokonce roztavit.

#4. Vzdálenost od blízkých objektů

Je důležité, aby se topidlo nedostalo do blízkosti překážek pro vytápění vašeho prostoru. Pokud jsou v blízkosti ohřívače předměty, mohou blokovat proudění vzduchu do ohřívače. Zkuste umístit ohřívač do jednoho rohu místnosti a o několik hodin později zjistíte, že v místnosti stále mrzne. Teplý a propečený bude pouze roh, kam umístíte ohřívač.

#5. Hořlavé materiály

Ohřívač prostoru může vytvářet vysoké teploty. Pokud je však vysoká teplota umístěna v blízkosti jakéhokoli hořlavého materiálu, může to vést k požáru. S tím bylo řečeno, musíte se ujistit, že jakýkoli hořlavý předmět je držen mimo dosah vašeho ohřívače. Patří sem lepenka, záclony, přikrývky, oblečení a papír. Vezměte však na vědomí, že když říkáme hořlavé materiály, neomezuje se to na výše uvedené předměty. Mnoho dalších věcí může způsobit nebezpečí požáru, pokud jsou umístěny v blízkosti ohřívače.

Jak odborníci doporučují, uvolněte prostor, kam hodláte topidlo umístit. Jakýkoli hořlavý předmět by měl mít asi 36 palců od přední části ohřívače a 18 palců od zadní části. Dokonce je dobré je ponechat dále. Výše uvedené údaje jsou ostatně minimální. Navíc váš ohřívač místnosti získá lepší proudění vzduchu, když to uděláte, a nebude to vyžadovat tolik úsilí. Může být užitečné přečíst si o tom, proč se zástrčka ohřívače zahřívá.

Je to obal!

Ohřívač prostoru je efektivním řešením vytápění. To je součástí mnoha domácností. Funguje nejlépe v malých a stísněných místnostech nebo oblastech, jako je vaše čítárna nebo malá kancelář. Elektrický ohřívač je účinnější ve srovnání s ústředním vytápěním. Abyste zajistili bezpečné používání ohřívače v interiéru, musíte získat certifikaci od společnosti, od které jej zakoupíte. Nezapomeňte si vybrat spolehlivé. Kromě toho musíte své topidlo strategicky a pečlivě umístit, abyste si mohli užívat tepla i během chladných zimních dnů.

Pokud je topný systém ve vašem domě špatný, pak vás může v drsném zimním období zachránit topidlo. Ujistěte se však, že víte, kam umístit ohřívač, abyste dosáhli optimálních výsledků. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik stojí provoz ohřívače 1500 W a jak likvidovat ohřívač.