Kam umístit malou sedačku do obývacího pokoje

Pokud máte omezený rozpočet, může být zdobení obývacího pokoje náročnější, když máte malé sedátko. Kladete si otázky, například kam umístit malou sedačku do obývacího pokoje? Proto vám poskytneme způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat.

Bez ohledu na to, jak velký nebo malý je váš obývací pokoj, platí stejné základní principy designu. Vyberte si nábytek, který se hodí do prostoru a zabrání přeplnění. Úložiště a sezení, povrch a měkký nábytek jsou základními hledisky pro uspořádání obývacího pokoje.

A určitě se to může někdy zdát jako nemožný úkol. Jak je například možné vměstnat tolik nábytku do malé oblasti a přitom působit otevřeně? Ale s trochou předvídavosti a bystrým okem můžete vytvořit perfektní uspořádání malého obývacího pokoje.

Obývací pokoj je často využíván jako místo pro odpočinek a práci nebo zábavu. Může být také použit jako místo pro spaní. Je však důležité, abyste svůj obývací prostor nepřeplnili nábytkem,

Mohou to být kusy nábytku, jako jsou modulární kusy, nebo kusy nábytku, které mohou sloužit jak k sezení, tak jako úložný prostor. Pokud jde o vybavení, někdy méně je více. Udržujte jej minimální a svěží; ne příliš přeplněné.

Co je to místo k sezení?

Pohovka je dvoumístná židle se vzhledem a dojmem kompaktního gauče. Připomíná trochu gauč a má pojmout dvě osoby. Z tohoto důvodu jsou ideální pro malé prostory, kde by velká pohovka byla příliš přeplněná.

Díky doslovnějšímu designu vypadaly sedací soupravy velmi odlišně od toho, co dělají nyní. Často to byla jen nadrozměrná židle se dvěma sedadly, obvykle ve tvaru „S“. Všechny židle stály proti sobě.

Kam umístit malou sedačku do obývacího pokoje?

 • Uspořádání obývacího pokoje se spoustou úložného prostoru

 • V této konfiguraci můžete ubytovat mnoho sedadel, což poskytuje dostatek úložného prostoru. Tato stěna má také dostatek místa pro velkou policovou jednotku. Další věc je, že stůl za pohovkou poskytuje další úložný prostor a osvětlení.

  Je ideální pro jednoho dospělého nebo pár. Při výměně lišty za větší stůl by však toto rozložení mohlo fungovat pro malou rodinu. Kromě toho můžete bar využít k večírkům a přemístit stoličky jinam, abyste získali další dočasné sezení.

  Pokud jde o ležení, pohovky bez paží vypadají v malých prostorách nádherně, ale nejsou příliš pohodlné. Je také důležité si uvědomit, že možná nebudete mít malý obývací pokoj mnohem déle. Vaše sedačka může vydržet deset a více let.

  Pokud zvažujete pohovku jako investici, použijte levnější položky s akcentem. Akcentní židle by měly mít nízkou hmotnost. Tmavé odstíny a objemný nábytek prostor zvětší.

  Skvělou volbou mohou být například pantofle bez židlí. Nejlepší je vyhýbat se čemukoli s vysokým opěradlem. Průsvitné židle, jako jsou židle „duchů“, mají naopak v malých prostorech ohromný účinek.

 • Přemýšlejte o asymetrickém plánu obývacího pokoje

 • Interiérová designérka Naomi Astley Clarke tvrdí, že symetrie usnadňuje pohled. Navíc to na místě vytváří pocit klidu a pořádku. V důsledku toho se mohou malé mezery zdát hranaté, takže zakomponujte křivky a texturu, abyste vytvořili zájem.

  Jako alternativu doporučuje vytvořit zapuštěnou knihovnu v samotném vchodu. Je to forma rovnováhy používaná v designu, která se vyznačuje asymetrií. Je běžné, že návrháři interiérů používají symetrii nebo zrcadlové obrazy, když přemýšlejí o rovnováze.

  Kromě zjevného existuje mnoho dalších možností. Pokud chcete vytvořit vyvážený design, můžete použít tři různé typy vyvážení. Máme symetrickou nebo formální rovnováhu, asymetrickou nebo neformální rovnováhu a radiální rovnováhu.

  Pokud jde o asymetrickou nebo neformální rovnováhu, je to jiné. Místo zrcadlení nebo přesné replikace je tento prostor vyvážen opakováním podobných tvarů a barev. Na jednom konci gauče může být například koncový stůl a stojací lampa.

 • Plovoucí nábytek

 • Je také dobré mít nábytkové plováky, které nechávají podlahu otevřenou a zvětšují rozměry prostoru. Pomocí vrstveného osvětlení zvětšíte malý obývací pokoj tím, že přitáhnete pozornost k mnoha funkcím prostoru. Stejně důležité je zajistit, aby měl váš nábytek různé výšky, protože nízkoúrovňové uspořádání může působit dvourozměrně.

 • Malý rodinný obývací pokoj

 • Toto uspořádání nábytku, které je ideální pro dospělé nebo malé rodiny, pojme až čtyři osoby. Sekční gauč s konferenčním stolkem je ideální pro lenošení nebo hraní her s přáteli. Otoman, který slouží také jako konferenční stolek, může poskytnout další posezení.

  Protože jídelní stůl za pohovkou pojme dvě nebo čtyři osoby, je tato konfigurace ideální pro malé rodiny. Pokud však chcete začít s nejdůležitějšími součástmi, jako je pohovka, udělejte to. Pokud jde o velký nábytek, nejprve použijte neutrální barvy.

  Poté použijte menší množství v různých vzorech a barvách, abyste vytvořili zájem. Tímto způsobem můžete udržet své okolí zajímavé a vyhnout se tomu, aby se cítil jako katalog. Nakonec při zdobení malého prostoru udržujte barvy a vzory jednoduché.

  Závěr

  Kam tedy umístit malou sedačku do obývacího pokoje? Existuje mnoho konfigurací obývacího pokoje, které jsou ideální pro vaše malé sedátko. Jen dejte pozor, aby vaše oblast nevypadala trapně a vyvažujte prvky.