Kam dát aviváž do pračky? Úžasné informace, které byste měli vědět!

Kam dát aviváž do pračky? Nejprve samozřejmě vložíte produkt do dávkovače, pokud je vaše pračka vybavena automatickým dávkovačem aviváže. Záleží však na tom, jak jej umístíte a na umístění dávkovače.

U automatického typu aviváže přidejte aviváž před zahájením plnění.

U automatického dávkovače přidejte aviváž během cyklu máchání. Je důležité vědět, kam a také kdy dát aviváž do pračky. Tímto způsobem budete těžit z výhod produktu. Naučte se také správný způsob jeho používání.

V předním nakladači

Kam tedy dát aviváž do pračky? Pračka s předním plněním má zásuvku, kam vložíte aviváž a dávkujete ji. Přidejte tedy produkt do této zásuvky a vytahujte jej, jak to jde. Zásuvka je opatřena štítkem s uvedením množství, které byste do ní měli vložit. Poté vložte potřebné množství do zásuvky.

Přidávejte vodu, dokud směs vody a aviváže nedosáhne horní rysky plnění. Dávejte pozor, abyste nepřekročili horní čáru plnění, jinak se vylije nebo se uvolní brzy. Vaše oblečení pak ušpiní. Po vložení aviváže zavřete zásuvku, protože aviváž bude také okamžitě vydána ve správném cyklu. Může být užitečné přečíst si, jak používat kapsle na prádlo v pračce s předním plněním.

 

V nástroji Top Loader

Podívejte se skrz dávkovač pračky na horní části míchadla bubnu. Použijte dávkovač vložením správného množství aviváže do dávkovače. Poté nalijte vodu a dosáhněte čáry pro její ředění. Nepřeplňujte také zásobník vodou nebo aviváží.

Aviváž se dávkuje ihned po zahájení plnění. Pokud tam jsou nějaké zbytky, vyčistěte dávkovač, kam dáte aviváž. Pokud to nebudete dělat pravidelně, mohou se zbytky ucpat v dávkovači, což ovlivní množství použitého v aviváži, které poškodí nebo uvolní dávkovač. Nahromadění zbytků může také vést k plísni zaznamenané jak v přední, tak i shora plněné pračce.

Na oblečení

Aviváž není možné nanášet na oblečení. Za prvé, aviváž pochází ze silných chemikálií, které je barví. Výrobek tedy nejprve nařeďte ve vodě, aby nezanechal žádné skvrny.

Pokud používáte aviváž tolik, ušpiní se. Totéž platí, pokud jej přidáte nebo vydáte ve špatnou dobu. Pro správné používání aviváže si přečtěte návod k použití. Chraňte své oblečení tím, že se naučíte používat aviváž a neničte oblečení.

Přidat aviváž na začátek

Automatický dávkovač vyžaduje přidání aviváže na začátku praní. Ale pokud tam žádná není, nepřidávejte ji na začátku praní, jinak zašpiní oblečení, pokud není dostatek vody na zředění aviváže. Ještě lépe, přidejte ji poté, co nastavíte pračku do máchacího cyklu, aby byla účinná. Také by vás mohlo zajímat, kdy dát aviváž do pračky.

 

Aviváž k přidání i bez dávkovače

Vylijte aviváž rovnou do pračky, pokud tam není dávkovač. Pamatujte však, že to nedělejte přímo na oblečení. Místo toho je lepší nalít určité množství do vodní kapsy na vrchu nákladu. Odtud se může ředit před tím, než je dispergován v cyklu máchání.

Můžete přemýšlet o tom, co se stane, když to přidáte brzy nebo pozdě. Může to mít za následek, že se oblečení nakonec nevypere. Tehdy je aviváž neúčinná. Možná budete muset náplň znovu vyprat s jinou aviváží. Je to hlavně v případě, že se smyje nebo pokud vyžaduje další cyklus máchání.

Znáte tedy dobu přechodu v podstatě do cyklu máchání pračky. Při přidávání této aviváže věnujte pozornost svému prádlu. Nikdy neopouštějte svůj dům s hromadou prádla, pokud přidáte produkt. V opačném případě můžete přijít o možnost jej přidat.

Ale pokud chcete, můžete zkusit kuličku aviváže, pokud potřebujete odejít z domu. Tato kulička funguje stejně jako automatický dávkovač. Stačí na plastovou kuličku nalít správné množství aviváže. Poté zavřete jeho víko. Poté vhoďte kuličku aviváže do pračky, než začnete s plněním. Jeho promíchání v cyklu máchání způsobí otevření víka pračky. Tím se aviváž uvolní. Opět vám doporučuji přečíst si o tom, jak používat aviváž.

 

Přidání aviváže by mělo splňovat určité podmínky

Některé tkaniny nepoužívají aviváž. Pokud na tom stále trváte, může je to jen poškodit. Specifikace je lepší zkontrolovat na štítku péče.

#1. Na mikrovlákno

Mikrovlákno absorbuje vlhkost, která když ho přetřete aviváží, nebude dělat to, co má. Produkovaná statická elektřina se také sníží, pokud natřete aviváž.

#2. Na sportovní oblečení

Aviváž často promazává vlákna materiálu na sportovní oblečení. Tím se zastaví schopnost tkaniny pohybovat vlhkostí.

#3. Na ručník

Při opakovaném praní nepoužívejte aviváž na ručníky, mohla by se stát méně savou. Místo toho ji nalijte pouze v jedné dávce. Tehdy zůstane ručník nadýchaný a měkký. Může být užitečné přečíst si, proč byste neměli používat aviváž na ručníky.

It’s A Wrap!

Tento článek již odpovídá na vaši otázku, kam dát aviváž do pračky a kdy to udělat. Vědět předem vám umožní sklízet výhody, které přináší. Vaše oblíbené oblečení tak není poškozeno! Děkujeme, že jste se zastavili!