Jsou produkty připravené k použití nezbytné při hubení škůdců?

Při pokusu o domácí hubení škůdců se můžete divit: „Jste připraveni používat produkty nezbytné k hubení škůdců? Nejen, že jsou nezbytné, ale většina organizací zabývajících se tímto tématem doporučuje produkty připravené k použití.

Zde je rychlé a podrobné vysvětlení těchto pesticidů.

Co byste měli vědět o produktech připravených k použití?

Abyste měli představu o produktech připravených k použití nebo RTU, jedná se o pesticidy, které nevyžadují žádné ředění a samozřejmě je můžete použít bez jakýchkoliv předchozích postupů. Tento typ produktu na hubení škůdců může udělat z vlastní kontroly škůdců jednodušší a bezpečnější úkol.

Ve skutečnosti byste podle Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států amerických měli používat produkty RTU, kdykoli můžete.

Díky pohodlnému používání produktů RTU je můžete dokončit během krátké doby.

Jejich snadno použitelné vlastnosti také eliminují potřebu pořízení speciálního zařízení pro míchání nebo ředění pesticidů. U jiných, složitějších pesticidů, které přicházejí s postupy, zařízení, které s nimi budete používat, zaručuje pečlivou údržbu a pečlivé míchání pesticidů, které bude používat.

S produkty RTU můžete jednoduše naplnit spouštěcí pumpu a postříkat postižená místa. Případně mohou být dodávány ve spreji nebo lahvičce, kterou můžete okamžitě použít.

Protože produkty RTU zkracují čas a zkracují komplikace, dalo by se říci, že jejich nákup pro aplikace na hubení škůdců může být nákladově efektivnější způsob, jak se vypořádat s nežádoucí havětí. Navíc, protože budete muset opatrně zacházet s pesticidy, které vyžadují ředění, produkty RTU zajistí, že s nimi budete nakládat zodpovědněji.

Jaké jsou typy produktů RTU?

První, co vás může napadnout, jsou pravděpodobně postřikované pesticidy. Existuje široká škála produktů RTU, které nezaručují žádnou přípravu.

Některé z těchto produktů jsou roztoky s nízkou koncentrací, aerosoly, návnady, prachy a granule. Pro více informací o tom, jak tyto produkty používat, zde je užitečný průvodce o tom, jaké jsou 3 způsoby hubení škůdců.

1. Nízkokoncentrační roztoky

Tyto roztoky se často dodávají ve sprejích. Aktivní složka v nich je často jedno procento nebo méně na jednotku objemu smíchaná v organických rozpouštědlech.

Vzhledem k jejich nízké koncentraci tyto roztoky jen stěží zanechávají skvrny na tkaninách ani nevydávají nepříjemný zápach. Tyto vlastnosti umožňují snadné použití na institucionální nebo strukturální škůdce a domácí aplikace.

2. Aerosoly

Aerosolové produkty mohou být buď RTU nebo pro použití v elektrických nebo benzinových generátorech. Aerosoly RTU se dodávají v tlakových sprejových nádobách.

Některá běžná použití aerosolových produktů jsou ve sklenících, malých zákoutích a skulinách v budovách nebo cílených venkovních prostorách. Komerční aerosolové spreje mohou být také znovu plnitelné.

Při používání aerosolových produktů dbejte zvýšené opatrnosti, protože vdechnutí by mohlo způsobit nejrůznější zdravotní rizika.

3. Návnady

Návnady mohou být v pevné nebo tekuté formě. Oba typy jsou vyrobeny RTU.

 • Tekuté návnady

  Tyto jsou dodávány v balíčcích, které jsou RTU se směsmi na bázi cukru v návnadové stanici. Běžná použití tekuté návnady zahrnují kontrolu zamoření mravenci a někdy také šváby.

  Při použití proti mravencům mohou mravenci přenést návnadu zpět do své kolonie, aby se s koloniemi vypořádali. Vezměte na vědomí, že některé druhy mravenců nemusí taková návnada přitahovat.

  Je důležité pamatovat na pravidelnou výměnu tekutých návnad.

 • Pevné návnady

  Tyto návnady zahrnují chemikálie smíchané s jídlem nebo čímkoli jiným, co přitahuje havěť. Množství aktivních složek obvykle měří asi pět procent nebo méně.

  Při použití v interiéru si poradí s různým hmyzem, jako jsou mimo jiné mravenci, mouchy nebo švábi. Venku mohou kontrolovat hlemýždě, slimáky a některý další hmyz žijící mimo domov nebo podnik.

  Při nákupu pevných návnad se ujistěte, že návnadové stanice jsou odolné proti neoprávněné manipulaci podle federálních předpisů.

4. Prach

Prachové přípravky obsahují množství 10 procent nebo méně aktivních složek smíchaných s mastkem, jílem, sopečným popelem, křídou nebo slupkami ořechů. Velikost částic závisí na druhu složek, které tvoří formulaci.

Některé s vyšším množstvím aktivních složek je třeba před aplikací kombinovat se suchými inertními nosiči. Avšak výše uvedené přípravky obsahující 10 procent nebo méně aktivní složky jsou RTU.

Lidé běžně používají prach většinou pro zemědělské účely. Na druhou stranu můžete použít prach pro malé trhliny a štěrbiny ve strukturách, abyste se vypořádali s hmyzem skrytým všude.

Prach funguje tak, že ho hmyz buď pohltí, nebo absorbuje přes vnější obal těla.

5. Granule

Granulované formulace jsou podobné prachu, ale jejich částice jsou větší a objemnější.

Obsahují buď kukuřičné klasy, skořápky vlašských ořechů nebo jíl s aktivní složkou potahující granule. Množství aktivní složky se pohybuje od jednoho do patnácti procent hmotnostních.

Lidé běžně používají granule pro venkovní hubení škůdců aplikací do půdy. Postarají se o plevel, mravence nebo jiné parazity, kteří se zavrtají do půdy nebo si pochutnávají na vašich rostlinách.

Některé granule se smíchají s vlhkostí půdy, aby se rozprostřela účinná látka. Můžete také použít granulované přípravky k péči o vodní havěť, jako jsou larvy komárů.

Možná vás znepokojují zdravotní a bezpečnostní protokoly, které přicházejí s používáním výše uvedených produktů, ale my vám poradíme. Zde je užitečný článek s podrobnostmi o tom, že hubení škůdců je pro člověka bezpečné.

Závěr

Jste tedy připraveni k použití produktů nezbytných pro hubení škůdců? Ano oni jsou.

Pokud chcete vyzkoušet svépomocné metody hubení škůdců, RTU mohou usnadnit hubení škůdců.