Jednoduchý průvodce ve 4 krocích, jak vyčistit formu z dávkovače ledu

Plísně se nyní dostávají do všech koutů a skulin a již není překvapením, že potřebujete vědět, jak vyčistit plíseň z dávkovače ledu. Zatímco tyto formy existovaly převážně v dřevěném a organickém materiálu, nyní se nějak vyvinuly s námi a jsou dokonce přítomné ve vašich zapojených věcech.

Plísně potřebují určité podmínky, aby mohly na určitém místě prosperovat. Potřebují dostatek vlhkosti, daleko od slunečního světla a všeho příliš horkého, s dostatkem organické výživy, aby se uchytily, aby se mohly rozmnožovat a dále šířit.

Pokud jde o váš dávkovač ledu, jeho vnitřní části jsou rozhodně uloženy mimo dosah slunečního záření, s omezeným nebo žádným povrchem, který se zahřívá. Vlhkosti je tam dost, a pokud se tam z nějakého důvodu dostane něco, co se dá rozložit, tak možná budete chtít hned teď zkontrolovat plísně.

Kroky pro čištění formy ve vašem dávkovači ledu

Plísně ve vašem dávkovači ledu mohou růst téměř na všech jeho površích. Jsme si jisti, že byste stále chtěli, aby tento dávkovač fungoval i po čištění, takže byste měli nosit správné OOP a postupovat podle těchto kroků, abyste bezpečně odstranili napadení plísní.

Krok č. 1. Odpojte počítač a vyprázdněte jeho obsah

Než začnete pracovat, ujistěte se, že jste počítač vypnuli a poté jej odpojte od zdroje napájení. Nebudete tak čelit zbytečnému nebezpečí úrazu elektrickým proudem během procesu a navíc můžete ochránit části dávkovače před zkratem v případě, že navlhnou.

Po odpojení ze zásuvky vypusťte veškerou vodu z dávkovače ledu a obnovte všechny již vyrobené kostky ledu. Můžete je znovu použít, pokud je stále považujete za bezpečné pro konzumaci.

Odpojte také všechny odnímatelné části, abyste mohli zkontrolovat, zda tam není nějaká skrytá a neviditelná kolonie plísní. Mělo by být snadné přijít na to, jak otevřít další přišroubované části, takže byste je měli také otevřít kvůli čištění.

Pokud si nejste jisti, můžete jejich údržbu přenechat certifikovaným technikům. Zde je návod, jak napsat zprávu o plísni pro jejich návštěvu.

Krok č. 2. Smíchejte roztok octa a vytřete dávkovač

Protože je váš dávkovač při výrobě ledu vlhký, nepořádek v kolonii plísní, který potřebujete vyčistit, je pravděpodobně kašovitý a vlhký. Pokud ne, měli byste formy před vytíráním vysát, protože spory mohou odlétat, což je při vdechnutí nebezpečné.

Pokud jsou formy mokré, můžete přistoupit k přípravě roztoku na hubení plísní. Můžete použít ocet smíchaný do 80% roztoku, pokud je to kyselina octová.

Můžete však použít citron v asi 50-60%, protože je to o něco silnější kyselina.

Namočte do roztoku houbu a poté otřete všechny povrchy dávkovače. Ujistěte se, že vaše houba vždy obsahuje štědré množství vašeho roztoku, protože otření plísní se zdvojnásobuje jako odstranění a usmrcení jedním tahem.

I proto byste měli otřít i části, kde plíseň nevidíte. Pokud tam jsou čerstvé a nevyklíčené spory, už by nemohly založit novou kolonii hned po dokončení čištění.

Krok č. 3. Ocet smyjte mýdlem

Po setření forem budete muset ocet odstranit, aby se nevstřebal do dávkovače ledu, který by mohl později najít jeho vůni a chuť smíchanou s ledem. Použijte jinou houbu namočenou v roztoku saponátu na nádobí, abyste prošli všechny povrchy, včetně nepohodlných míst.

Pokud si nejste jisti, zda ocet a mýdlo důkladně vytřely všechny plísně ve vašem dávkovači, můžete je setřít pomocí 10% roztoku bělidla. Bělidlo je mnohem silnější než ocet nebo citron, ale ve většině případů je jedovaté, takže jej po aplikaci musíte znovu namydlit.

Krok č. 4. Řádně opláchněte a vysušte dávkovač ledu

Po vyčištění formy je další krok nejdůležitější pro vaši bezpečnost. Dávkovač ledu důkladně vypláchněte teplou vodou z vodovodu, dostačující k odstranění veškerého mýdla, octa, bělidla a jakéhokoli jiného roztoku, který jste případně použili.

Ujistěte se, že do dávkovače nestříkáte vodu, jinak riskujete namočení jeho elektronických částí. Když si myslíte, že oplachování je dostatečné, musíte vysušit všechny funkce dávkovače savými ručníky.

Bude vám z požití plísní z dávkovače ledu špatně?

Reakce na plíseň, požití a kontakt může záviset na tom, zda jste alergičtí a jaký typ plísně máte. Některé z nich způsobují vyrážku, žaludeční nevolnost a uvolněnou stolici, když se užívají ve velkém množství.

Pravděpodobně si okamžitě všimnete, zda je na čemkoli, co jíte nebo pijete, plíseň s jeho chutí. Většinou chutnají hořce, s příchutí prachu a mohou také vonět.

Pokud jste dostatečně všímaví, měli byste být schopni zjistit, zda existuje plíseň, než jí budete moci pozřít příliš mnoho.

Pokud se plísně vyskytují ve vašem domě příliš často, mohly zamořit i další elektroniku. Tady je článek o tom, jak zabránit plísním v ledničce, kdyby se tam taky dostaly.

Závěr

Nyní jste se konečně naučili, jak vyčistit plíseň z dávkovače ledu doma! Pokud se budete pravidelně věnovat údržbě dávkovače, budete mít led vždy čerstvý a čistý.