Jednoduchý průvodce ve 4 krocích, jak odstranit plíseň ze dřeva

Dřevo je jedním z nejatraktivnějších materiálů pro všechny druhy projektů. Jsou však náchylné k rozkladu a jak dostat plíseň ze dřeva, je jedna věc, kterou se můžete naučit, abyste takovou událost zastavili.

Dřevo není přece jen krása; dobře se také mísí s jinými druhy stavebních materiálů.

Jako jeden s nehynoucí oblibou (nejen mezi tesaři, ale téměř všemi) se konzervace dřeva vyvíjela desítkami způsobů. Za prvé, typický problém termitů byl vyřešen a dokonce využit pro jedinečnější designy a produkty.

V dnešní době je dřevo obvykle pokryto epoxidovými pryskyřicemi nebo jinými nátěrovými roztoky, aby se zabránilo povětrnostním vlivům a výrazně zpomalilo jeho rozklad. K případu, kdy se jím živí organismy, však často dochází ještě předtím, než jsou zpracovány a potaženy.

Kroky na odstranění plísně ze dřeva

Plíseň se vyskytuje a živí se téměř každým druhem dřeva. Zatímco závažnost poškození, které způsobí, se liší podle typu dřeva, plíseň v kombinaci s jinými organismy zaručeně přenese jakoukoli strukturu do kaše, pokud je ponechána sama.

Pokud na vašich dřevěných deskách uvidíte rané známky plísňových spor, můžete je správně odstranit následovně.

Krok č. 1. Zkontrolujte rozsah zamoření

Než začnete s čištěním, nejprve zkontrolujte, zda je množství plísní již ve vašem dřevě ve vašich schopnostech zvládnout. Pokud je zamořená plocha větší než 10 čtverečních stop, musíte zavolat odborníka, aby to zkontroloval; mohli by se tím zabývat nebo vám doporučit, abyste si pořídili nové kousky.

Pokud je však oblast, kde plíseň rostla, menší než 10 čtverečních stop a není to dlouho, co tam byly, můžete na tom pracovat. Než začnete, pořiďte si nějaké OOP (masku, rukavice atd.) a všechny nástroje, které budete potřebovat.

Možná si budete chtít přečíst tento článek o tom, kde koupit CLR odstraňovač plísní a plísní ve vaší oblasti pro ošetřovací roztok.

Krok č. 2. Vysajte plíseň

Dále musíte ze dřeva vysát plíseň. Toto je nejúčinnější způsob, jak nejprve zředit napadení, aby se nezačaly šířit.

Vakuum na plíseň a plíseň by mělo být stejné, ale mělo by být lepší než ty běžné, které máme doma. Vyberte si takovou, která dokáže vysát a filtrovat velikost plísně a jejích spor.

Krok č. 3. Plíseň omyjte mýdlem a octem

Po naředění můžete plíseň smýt. Vezměte trochu čisticího mýdla a vykartáčujte oblast, přičemž všechny skvrny a nečistoty odstraňujte za pochodu.

Po mýdle získejte roztok bílého octa; čím koncentrovanější, tím lepší. Pro lepší vstřebatelnost a účinnost mýdlo před aplikací octa nejprve opláchněte teplou vodou z vodovodu.

K odstranění skvrn, které jsou pro mýdlo příliš odolné, můžete použít bělidlo. Všimněte si, že bělidlo a některé komerční produkty mohou také zabíjet plíseň.

Krok č. 4. Dobře opláchněte a osušte

Protože dřevo budete používat pro konkrétní projekty, nechtěli byste, aby zapáchalo kysele. Dřevo oplachujte tekoucí vodou, dokud nebude zápach snesitelný.

Udržujte však kontakt s vodou na minimu, aby sušení netrvalo příliš dlouho. Otřete jej hadříkem nebo pomocí mokrého vysavače odsajte vodu.

Nechte dřevo nasáknout sluneční světlo a před uskladněním se ujistěte, že je suché na kost. Pokud vaše dřevo nebude brzy ke stavbě, ujistěte se, že je skladujete někde, kde není vlhké nebo kde se vlhkost hromadí, aby se plíseň neopakovala.

Pokud je vaše dřevo bambus, zde je konkrétní článek o tom, jak odstranit plíseň z bambusu, abyste si jej mohli podrobně prostudovat.

Může ocet zabít plíseň ve dřevě?

Ocet dokáže zabíjet plísně nejen na dřevě, ale téměř na všech površích. Je to docela efektivní v tomto úkolu, protože obsahuje kyselinu octovou, antifungální a dokonce antibakteriální.

S kyselým pH je ocet jedním z nejběžnějších předmětů v domácnosti, které můžete chytit kvůli plísni. Ocet však může poté zanechat znepokojivý zápach, takže další oblíbenou věcí proti plísním je bělidlo.

Způsobuje plíseň rozklad dřeva?

Plíseň je jen další druh houby, ale na rozdíl od plísní není tak silná při rozkladu organických materiálů. Proto je odpovědí na tuto otázku, že plíseň sama o sobě nezpůsobí, že se vaše dřevo výrazně rychleji rozpadne.

Problém je, že plíseň je většinou doprovázena hnilobou dřeva a vlhkostí. Oba jsou zaručeně rozkladnými činiteli.

Z tohoto důvodu můžete plíseň považovat za známku toho, že vaše dřevo potřebuje pozornost a ochranu před přírodními povětrnostními vlivy. Zajistěte, aby na ni nepršelo bez nátěru, protože vlhkost je ta, která přitahuje plísně, plísně a další druhy houbových a bakteriálních infekcí.

Závěr

Dřevo je neustále terčem organismů a zvládnutí toho, jak ze dřeva dostat plíseň, je jen jedním ze způsobů, jak jej chránit. Vzhledem k tomu, že je náchylný k rozkladu, ujistěte se, že jej pravidelně kontrolujete a udržujete, bez ohledu na to, zda již slouží svému účelu nebo ke zpracování.