Jednoduchý průvodce ve 3 krocích, jak vyčistit kožené autosedačky od plísní

Lisované autosedačky jsou nepříjemné a nezdravé a vědět, jak vyčistit plíseň z kožených autosedaček, je právě to, co potřebujete. Plísně rostou většinu času v místech, kde je přítomná vlhkost a organický materiál, ze kterého se lze živit. Autosedačky vyrobené z kůže lze klasifikovat jako organický materiál, protože se vyrábějí s použitím zvířecích kůží a kůží, které byly chemicky ošetřeny, aby se zabránilo rozkladu.

Ze všech věcí uvnitř interiéru auta je autosedačka jedním z míst, kde velmi často dochází ke kontaktu s pokožkou. Kromě kontaktu s pokožkou jsou auta uzavřenými prostory, což znamená, že vzduch ve vozidle neustále koluje.

Jako druh houby se plísně šíří pomocí spor, které se rozptýlí v oblasti a rostou v kontaktu. Plísně se mohou nejen rychle šířit, ale mohou také způsobit zdravotní problémy v závislosti na typu plísně a jejich zdravotním stavu. Plesnivá autosedačka se může stát docela vážným problémem, když je po delší dobu přehlížena a bez dozoru.

Jak udržujete v autosedačkách plíseň?

Plesnivějící autosedačky jsou něco, co nechcete ve svém autě vidět, a naučit se, jak to nakonec vyčistit, by vám docela pomohlo, pokud byste nějakou objevili. Zde jsou kroky, které musíte udělat, abyste odstranili jakoukoli kolonii plísní, která terorizuje vaše autosedačky.

Krok č. 1. Příprava

Nejprve musíte být připraveni problém řešit. Musíte si připravit své čisticí nástroje, některá řešení na odstraňování plísní, bezpečnostní vybavení a co je důležitější, vaše auto. Pro vaše čisticí nástroje jsou některé z věcí, které potřebujete, nějaké spreje, pár čistých hadrů nebo houbiček a pokud možno vysavač.

Pokud jde o roztok na čištění plísní, můžete si jej koupit v místním obchodě nebo můžete vždy zkusit použít nějaké domácí prostředky, jako je ocet, jedlá soda a roztoky citronu. Pokud si stále nejste zcela jisti, můžete si vždy udělat průzkum nebo se poradit s odborníkem, co byste pro svou autosedačku mohli vhodně použít.

Co se týče bezpečnostního vybavení, úplně první věc, kterou musíte mít, je maska. Maska by vám pomohla vyhnout se vdechnutí některých možných plovoucích spór ve vzduchu, které by mohly poškodit vaše zdraví. Další věcí by byly rukavice, abyste se mohli nedotknout samotné formy.

Bylo by vhodné přemístit auto tam, kde je sluneční světlo a kde je volný prostor. Jak by to mohlo znít bizarně, sluneční světlo je jedním z přirozených nepřátel plísně, protože se jí daří na chladných a vlhkých místech.

Krok č. 2. Vyčistěte kolonii plísní

Po dokončení nezbytných příprav je čas řešit hlavní problém, kterým je kolonie plísní. Při čištění plísně můžete začít odstraňovat shluky plísní pomocí starého zubního kartáčku nebo štětiny, abyste odstranili kolonii. Pokud máte vysavač, můžete se pokusit vysát samotnou kolonii, abyste se vyhnuli tomu, že se kolem vás dostane mnoho plovoucích spór.

Po odstranění fyzické kolonie je další věcí, kterou musíte udělat, nanést roztok na plísně a úplně odstranit spodní plísně. Aplikujte vybrané řešení podle pokynů v návodu. Pokud používáte nějaké domácí prostředky, můžete se podívat, jak je aplikovat na váš problém s plísněmi.

Nyní, když jste nanesli roztok na čištění forem, opláchněte povrch teplou vodou. Otřete povrch houbou nebo hadříkem namočeným v teplé vodě. Teplá voda může také pomoci zabránit růstu plísní v budoucnu.

Krok č. 3. Dokončete

Nyní, když jste odstranili napadení plísní ve své autosedačce, je čas je zrenovovat a vrátit je do stavu, v jakém byly dříve. Můžete si prohlédnout některé místní automobilové obchody nebo zboží pro kondicionéry kůže.

Pokud rádi vyrábíte DIY, můžete také zkoumat a vytvářet domácí kondicionéry na kůži. Většinu věcí, které používáte na autě, můžete použít na jiné věci. Pokud máte zájem, zde je článek o tom, jak vyčistit bílé kožené křeslo.

Abyste se ujistili, že ve vašem voze nebude cítit plíseň nebo jiné nežádoucí pachy, můžete jej zkusit nechat chvíli otevřené, aby uvnitř mohl cirkulovat vzduch. Pokud plísně pocházejí z dílů klimatizace vašeho auta, zde je článek o tom, jak plísním v klimatizaci předejít.

Je plíseň v autě kryta pojištěním?

Krátká odpověď by pravděpodobně byla ne. Je smutné, že pojišťovny na auta mají vlastníky aut odpovědné za to, že sami odstraní plíseň a nezohlední poškození auta. Odpovědnost za to, že jejich auto nebude plísní, je jednou z prací, které by měl majitel auta vzít na sebe.

Plísně jsou nejen zdraví škodlivé, ale mohou také způsobit snížení hodnoty auta. Možná by bylo dobré investovat do autodetaileru, který vám pomůže udržovat interiér vašeho auta pravidelně čistý, než si přát pojištění lisovaného vozu.

Závěr

Nyní, když víte, jak vyčistit plíseň z kožených autosedaček, můžete nyní přispět svým dílem k udržení čistého jízdního nastavení vašeho auta. Pamatujte, že když narazíte na problém, jako je tento, máte vždy dvě možnosti; udělejte to sami nebo si najměte někoho, kdo to udělá za vás.