Jednoduchý průvodce ve 3 krocích, jak opravit vodou poškozenou obrazovku telefonu

Je velmi frustrující, pokud nevíte, jak opravit vodou poškozenou obrazovku telefonu — s vědomím, že dotyková obrazovka telefonu má na starosti přijímání vstupů z vnějších dotyků.

Dotykové obrazovky jsou hezké, když fungují, ale když ne, všechna ta snadná obsluha zmizí z okna a rychle se dostaví podráždění. Hlavním problémem je, že dotyková obrazovka je jediný způsob, jak komunikovat s telefonem nebo tabletem pro konkrétní zařízení.

Kapalina se může dostat na obrazovku telefonu, pokud mobilní telefon spadne do vody, jako je toaleta nebo bazén. Pokud je mobilní telefon vystaven extrémní vlhkosti, může na displeji kondenzovat vlhkost.

Pokud z displeje co nejdříve odstraníte vodu, existuje nepatrná možnost nevratného poškození telefonu. Když náhle zmizí, může se zdát, že jste zcela zablokovali své zařízení.

I když za určitých okolností vyžaduje nereagující dotyková obrazovka odbornou opravu, můžete provést různá opatření, od jednoduchých po komplikované, abyste věci znovu uvedli do provozu.

Jak zjistit, zda je váš telefon poškozen vodou

Většina telefonů obsahuje indikátor kontaktu kapaliny, což je jen malá nálepka, která při kontaktu s vodou mění barvu a je obecně umístěna blízko slotu pro SIM kartu. Zda se barva nálepky změnila, můžete zjistit, zda byl váš telefon poškozen vodou.

Pokud je váš telefon Samsung S6 Edge nebo Galaxy S8, přečtěte si následující článek o tom, jak zjistit, zda je S6 Edge poškozen vodou a jak zjistit, zda je Galaxy S8 poškozen vodou, což vám pomůže rychle zjistit, zda je váš telefon poškozen vodou.

Co dělat, když je za obrazovkou telefonu zachycena voda

Když je váš telefon poškozen vodou, existuje mnoho věcí, které byste měli udělat. Zde je několik položek, kterých byste se měli obávat.

Krok č. 1. Vypněte telefon

Když byl váš telefon poškozen vodou, měli byste jej vypnout jako jednu z prvních věcí, kterou byste měli udělat. Ostatní hardwarové součásti jsou zničeny, když se pokoušíte telefon používat.

Tekutina v poškozené oblasti obrazovky může způsobit problém s obvodem telefonu. Zkrat ovlivní také vnitřní součásti telefonu.

Krok č. 2. Odstraňte veškeré příslušenství

Vyjměte všechny součásti telefonu, včetně zadního krytu, baterie a přihrádky na SIM kartu. Otevřete všechny tyto oblasti, aby telefon mohl dýchat, a identifikujte případnou vlhkost v okolí těchto částí.

Pokud je některá z těchto součástí vlhká, osušte ji čistým suchým ručníkem.

Krok č. 3. Vysušte vodou poškozený telefon

Vložte vodou poškozený telefon do plastového sáčku nebo nádoby s rýží. Rýže odvádí vlhkost z telefonu, což pomáhá vylepšit displej a zabraňuje budoucímu poškození vlhkostí.

V závislosti na míře poškození vodou nechte telefon v rýži až 48 hodin. Můžete také použít vakuovou a silikagelovou metodu.

Jak voda ovlivňuje obrazovku telefonu

Nadměrná vlhkost nebo kapka vody mohou být vidět na kapacitních dotykových obrazovkách, jako je dotyk prstů. Kdekoli je přítomna vlhkost, obrazovka zaregistruje dotyk.

Po pádu do vody může dotyková obrazovka smartphonu přestat reagovat.

Když je telefon ponořen do vody, kapalina pronikne do součástí a hardwaru, což způsobí, že zařízení přestane fungovat. Voda může potenciálně poškodit dotykovou obrazovku a způsobit její nefunkčnost.

Zkraty způsobené minerály ve vodě mohou způsobit, že obrazovka přestane reagovat, což ovlivní obvod dotykového ovládání na sestavě obrazovky. V mnoha případech bude nutné vyměnit obrazovku.

Způsobuje poškození vodou Ghost Touch

Poškození telefonu vodou může způsobit zdvojený dotyk v důsledku zkratů nebo rozbitých vnitřních kontaktů způsobených vniknutím vody mezi tělo telefonu a sestavu obrazovky nebo připojení. Ghost touch nastává, když váš telefon reaguje na pohyby, které jste nikdy neprováděli, což má za následek věci, jako je zadávání textu nebo nezávislé spouštění aplikací.

Ghost touch může také způsobit, že některé oblasti obrazovky zcela přestanou reagovat na váš dotek. Voda může také poškodit digitizér, malou vrstvu skla na horní straně obrazovky, která převádí vaše pohyby do digitálního signálu, kterému telefon rozumí.

Oprava vodou poškozené obrazovky telefonu

Rýže absorbuje vodu a poskytuje ultrasuchou atmosféru. Rýže absorbuje vlhkost a vysuší jakékoli poškození obrazovky telefonu vodou.

Tato metoda funguje pro většinu elektrických předmětů, které byly kontaminovány vodou. Nechte síto nasáknout rýži po dobu 24 hodin.

Můžete také použít metodu foukání. Vyjměte všechny součásti telefonu poškozeného vodou, včetně základní desky.

Zkontrolujte, zda není konektor LCD poškozen vodou. Pokud ano, pořiďte si ředidlo a měkký kartáč.

Naneste malé množství ředidla na štětec a začněte čistit konektor LCD. Po vykartáčování osušte ostatní části foukačkou a vraťte všechny součásti zpět, abyste zkontrolovali, zda je váš problém vyřešen.

Pokud tato metoda nefunguje, výměna LCD je poslední možností.

Závěr

Po přečtení tohoto článku můžete nyní odpovědět na svou otázku „jak opravit vodou poškozenou obrazovku telefonu“. Většinu problémů s dotykovou obrazovkou telefonu Android nelze vyřešit odstraněním chrániče obrazovky a otřením obrazovky měkkým, mírně navlhčeným hadříkem, který nepouští vlákna.

Pokud to nefunguje, můžete problém vyřešit pomocí jiných metod uvedených v tomto článku.