Jednoduchý průvodce ve 3 krocích, jak odstranit plíseň ze stropu

Prvním krokem, který musíte udělat, jak odstranit plíseň ze stropu, je chránit se před expozicí plísním. V tomto článku se dozvíte spoustu informací o houbách, o tom, jak je identifikovat a jak jim zabránit v růstu.

Proto si tento článek o odstraňování plísní přečtěte až do konce!

Jak roste plíseň na stropech?

Plíseň roste na stropech především kvůli vlhkosti. Vaše střecha často trpí povětrnostními vlivy a není udržována tak, jak by měla.

Většina majitelů domů nemá čas na to, aby pravidelně kontrolovali své střechy kvůli možným problémům nebo poškození. Tento nedostatek údržby vede k problémům se střechou, což vede k netěsnostem stropu.

Tyto netěsnosti stropu by pak přitahovaly plísně a mohly by dokonce vést k růstu plísní.

Jak víte, vlhkost je posledním kritériem, které je třeba splnit, než se na povrchu objeví plíseň nebo plíseň. Spóry plísní ve vzduchu; jen počkejte na správný čas, kdy váš dům utrpí netěsnosti nebo jiné formy poškození vodou, a pak se v této oblasti usaďte.

Jak identifikovat plíseň na stropech?

Existuje několik způsobů, jak identifikovat plíseň. Někteří odborníci kontrolují úroveň vlhkosti na stropě, pokud není vidět růst plísní.

Pokud je viditelný růst plísní, mají tendenci mít světlejší barvu než plíseň. Obvykle jsou bílé nebo světle žluté, zatímco plíseň bývá tmavší (např. tmavě modrá, zelenočerná nebo černá).

Kromě toho můžete vidět, že struktura plísně je buď prášková nebo ochmýřená na rozdíl od slizké nebo rozmazané plísně. Přesto vám nedoporučujeme dotýkat se porostu plísně, protože byste mohli vyvinout alergické reakce.

Dalším způsobem, jak identifikovat růst plísní, je, když si všimnete zřetelného zemitého zápachu ze stropu nebo stěn. Vzhledem k tomu, že netěsnosti stropu ovlivňují také stěny, může se na stěnách také vyvinout plíseň.

Pokud vidíte změnu barvy v důsledku poškození vodou, je pravděpodobné, že se na stropě rozrostla plíseň.

Je plíseň nebezpečná?

Plíseň je méně škodlivá než plíseň. Stále však můžete skončit s alergickými reakcemi, když jste vystaveni sporům plísní.

Kromě toho plíseň neproniká na povrch, na kterém roste, jako plíseň. Může však přitahovat plísně.

Za takových okolností můžete být pověřeni odstraněním plísní a odstraněním plísní a oprav vodou. Plíseň proto může být ve vaší domácnosti stále považována za hrozbu, i když je mírná.

Odstranění plísně ze stropu

Pokud jde o odstraňování plísní, první věc, kterou musíte udělat, je zabránit poškození vodou. Zde je článek o tom, jak opravit vodou poškozený strop jako součást procesu odstraňování plísní.

Kromě toho, než se zbavíte plísní na stropě, musíte si obléknout ochranné pomůcky. Nasaďte si brýle na ochranu očí, rukavice a noste košili s dlouhým rukávem, abyste zabránili dlouhodobému vystavení plísním.

Krok č. 1. Připravte si roztok na hubení plísní

Jako roztoky na hubení plísní můžete použít bílý ocet nebo peroxid vodíku, nebo můžete použít CLR odstraňovač plísní a plísní. Pokud chcete použít komerční produkt, zde je článek o tom, kde koupit CLR odstraňovač plísní a plísní.

Pořiďte si čistou a prázdnou lahvičku s rozprašovačem, poté do rozprašovače vložte zředěný bílý ocet nebo peroxid vodíku. Nastříkejte roztok na postižená místa stropu a poté tam nechte směs hodinu.

Krok č. 2. Opláchněte roztok

Po hodině roztok opláchněte pomocí sprchové hlavice, pokud jste v koupelně. Pokud ne, použijte k odstranění směsi ze stropu další rozprašovací láhev naplněnou vodou.

Po opláchnutí použijte měkký kartáč k odstranění plísně, která nebyla spláchnuta ze stropu. Protože ocet zabil kořen houby, stačí odstranit zbytky.

Krok č. 3. Odstraňte skvrny

Na odolné skvrny smíchejte borax a vodu v poměru 1:16. Nastříkejte tuto směs boraxu na části kontaminované plísní a nechte zaschnout.

Poté oblast vykartáčujte a opláchněte. Tento krok opakujte, dokud se nezbavíte odolných skvrn na stropě.

Způsoby, jak zabránit růstu plísní

Nejlepší způsob, jak zabránit růstu plísní, je zabránit poškození vodou. Abyste předešli poškození vodou, musíte potrubí nebo střechu pravidelně kontrolovat, zda nejsou poškozeny.

Pokud dojde k poškození střechy, co nejdříve se o to postarejte. Vyměňte chybějící šindele a opravte těsnění.

Nezapomeňte také vyčistit okap alespoň dvakrát ročně.

Dalším způsobem, jak zabránit růstu plísní, je pravidelné čištění domu. Chraňte jej před prachem, aby plíseň neměla zdroj potravy.

Nakonec udržujte vlhkost a vlhkost vašeho domova, abyste zabránili růstu plísní.

Závěr

Řekli jsme vám, jak odstranit plíseň ze stropu; teď je vaším úkolem ji udržovat a udržovat ji bez plísní. Navíc doufáme, že zabráníte růstu plísní a zabráníte poškození vodou ve vaší domácnosti.