Je hubení škůdců bezpečné pro lidi? 2 užitečné bezpečnostní tipy

Je kontrola škůdců bezpečná pro lidi? Jste si vědomi toho, že hubení škůdců zahrnuje různé chemikálie, a nejste si jisti, které, pokud vůbec nějaké, z těchto chemikálií vám doma vyhovuje.

Najít nejlepší ošetření proti škůdcům pro vás a vaši rodinu může být obtížné. Při práci s potenciálně škodlivými látkami je bezpečnost vždy problémem, ale konkrétní řešení jsou bezpečnější než jiná. Jde jen o to najít nejlepší ošetření proti škůdcům pro vaše potřeby.

Kontrola škůdců a lidské zdraví

Pesticidy mohou mít krátkodobé i dlouhodobé zdravotní následky, které se objevují měsíce nebo roky po expozici. Vyrážky, závratě, nevolnost, průjem a smrt jsou příklady krátkodobých zdravotních účinků, zatímco reprodukční problémy, rakovina, neurologické a endokrinní poruchy jsou chronické účinky.

Někteří lidé jsou k účinkům pesticidů náchylnější než jiní. Je známo, že děti jsou vůči pesticidům zranitelnější než dospělí.

Aplikátory pesticidů jsou také citlivější, protože jsou vystaveny většímu množství chemikálií.

Pokud si uvědomíte problém, zavolejte co nejdříve poskytovatele služeb hubení škůdců. Může být docela skličující zjistit, že jste během léčby alergický na určitou látku.

Chcete vědět, jaké faktory má hubení škůdců? Můžete si přečíst více o tom, co je součástí ochrany proti škůdcům, abyste se dozvěděli více!

Bezpečnost hubení škůdců pro lidi

Chemikálie používané k hubení škůdců jsou naprosto neškodné. Musí s nimi však zacházet opatrně někdo, kdo je oprávněn je používat.

Bez ohledu na to, jak bezpečná je ochrana proti škůdcům, může při nesprávném použití způsobit škodu.

Bezpečnostní doporučení

Najmutí odborníka na hubení škůdců nezajistí úplnou bezpečnost, protože je třeba vzít v úvahu další proměnné. Co se děje před, během a po terapii, je stejně důležité.

Zde jsou některá opatření, která je třeba provést, abyste zajistili bezpečné ošetření proti škůdcům:

1. Komunikujte s odborníkem na hubení škůdců

Informujte aplikátora na hubení škůdců o chemické látce, která bude použita, abyste mohli plánovat předem. Informujte firmu o všech zdravotních problémech, které můžete mít, jako jsou alergie, aby pro vás mohla určit nejlepší volbu léčby.

2. Aplikace pesticidů

Pokud byl pesticid postříkán venku, zavřete všechna okna a dveře; pokud byl pesticid aplikován uvnitř, otevřete všechna okna a dveře, jakmile dorazíte domů.

Také se nespoléhejte jen na potahy. Vše, zvláště ty, se kterými se jedí, je třeba před použitím znovu umýt a vyčistit.

Je důležité naplánovat si službu hubení škůdců předem, abyste měli více času na plánování. Měli byste také co nejdříve říct svým sousedům, aby si udělali čas na svá preventivní opatření, zvláště pokud bude léčba probíhat venku.

Jak dlouho mohou lidé čekat venku po hubení škůdců

Jakmile je práce dokončena, specialisté na hubení škůdců doporučují, abyste se po určitou dobu drželi mimo dům. Odborníci vám obvykle doporučí opustit své bydliště na 2–4 ​​hodiny.

To se však může lišit v závislosti na druhu služby, kterou si vyberete, a může trvat až 24 hodin, protože ve službách pro hubení škůdců je často zahrnuto několik postupů, jako je hubení švábů, hubení štěnic, hubení termitů a tak dále.

Co dělat, pokud jste byli vystaveni pesticidům

I když přijmete všechna nezbytná opatření, můžete neúmyslně vystavit sebe, své rodinné příslušníky nebo domácí mazlíčky pesticidům.

1. Jed na kůži

Pokud se vaše pokožka dotkla pesticidu, nezapomeňte postižené místo očistit mýdlem a vodou. Odstraňte oděv kontaminovaný pesticidy.

Pokud došlo k požití pesticidu, vyveďte osobu ven, aby se nadechla čerstvého vzduchu.

2. Jed v oku

Pesticidy jsou absorbovány očními membránami rychleji než jakákoli jiná vnější část těla. Pokud se jed dostane do oka, mějte oční víčko otevřené a rychle a jemně je vyplachujte čistou tekoucí vodou z kohoutku nebo mírně tekoucí vodou z hadice po dobu alespoň 15 minut.

3. Byl vdechnut jed

Přeneste pacienta co nejdříve na čerstvý vzduch a uvolněte pacientovi oděv. Pokud je kůže pacienta modrá nebo přestává dýchat, požádejte o pomoc záchranáře.

Pokud je expozice pesticidům závažná a oběť již pociťuje nepříznivé vedlejší účinky, zavolejte na číslo 911 nebo co nejdříve vyhledejte lékařské ošetření.

Bezpečnější alternativy pesticidů

Pokud je napadení škůdci nevyhnutelné, existují bezpečnější možnosti, které je třeba zvážit. Pokud chcete udržet svou rodinu a domácí mazlíčky v bezpečí, měli byste přemýšlet o najmutí profesionální služby na hubení škůdců.

Profesionálové jsou si vědomi nejúčinnějších metod, jak se vypořádat s napadením hmyzem. Mají také přístup k přirozenějším předmětům a postupům, aby byly bezpečnějšími alternativami ke komerčně dostupným insekticidům na chemické bázi.

Můžete rozlišovat mezi různými pesticidy na trhu. Vybírejte ty s nižší úrovní toxicity, abyste snížili riziko zranění.

Toho lze dosáhnout prostřednictvím výzkumu nebo kontaktováním přátel nebo odborníků, kteří vám doporučí položky, které navrhují. Klikněte a přečtěte si tento článek o tom, jaká je nejlepší služba pro hubení škůdců, která vám pomůže při rozhodování o plánu kontroly škůdců.

Závěr

Je kontrola škůdců bezpečná pro lidi? Předpokládá se, že služby pro hubení škůdců používají velmi toxické nebo nebezpečné chemikálie, ale nejsou vysoce jedovaté pro člověka – alespoň ne v množstvích používaných k hubení škůdců.

Ekologické nebo přírodní služby preferují lidé, kteří se obávají o své zdraví.