Jaký typ ohřívače je nejlevnější? 5 nejlepších možností & Více!

Jaký typ ohřívače je nejlevnější na provoz? Může to být elektrický ohřívač, olejový ohřívač, halogenový ohřívač, infrapanelový ohřívač a zásobníkový ohřívač. Nicméně umístění je s ohledem na tyto situace zásadní.

Ohřívač může pracovat spíše na místě s velkým průvanem než na místě, kde není žádný průvan. Pokud v okolí vidíte průvan, zkontrolujte okna kolem.

Pokud je v domě trhlina nebo proud, zcela utěsněte trhliny. Nebo použijte něco k zablokování, jako je ručník na parapetech nebo plast na oknech. Další možností je koupit si tmel na okna, který vám ušetří mnoho problémů na silnici.

Nejlevnější typy ohřívačů

Zde jsou typy ohřívačů, které si můžete představit jako nejlevnější na provoz.

#1. Ohřívač naplněný olejem

Olejový radiátor je unikátní tím, že nepoužívá ventilátory k vytápění prostoru. Utěsněte olej v těsném pouzdře s cívkami. Teplo uvolní teplo v zámcích po otočení radiátoru. Pokud ohřívač vypnete, zůstane nějakou dobu zcela zahřátý. Nejlepší na ohřívači naplněném olejem je to, že ohřívá oblast rovnoměrněji a pomaleji. Nemusíte se bát jít vedle, abyste zahřáli své tělo, a celé vaše tělo zůstane v teple. Pevně ​​uzavřete oblasti s průvanem, abyste udrželi teplo v obecné oblasti. Jiní s dostatkem obytného prostoru by se často rozhodli pro dva, aby dosáhli lepšího zážitku z vytápění. Radiátor také umístí do více centralizované místnosti.

#2. Elektrický ohřívač

Elektrický ohřívač je životaschopnou volbou, zejména proto, že je ze všech nejdostupnější. Poskytuje ochranu, protože se automaticky vypne v okamžiku, kdy se začne přehřívat, a pomáhá předcházet vzniku požárů. I když je to lepší volba než plynový systém, je to dražší v závislosti na tom, kolikrát ho budete používat a kde zůstanete. Je skvělý nápad to náležitě využít. Ještě jedna věc, nevyžaduje to, abyste kvůli návštěvě vašeho domova jednali s plynárenskými nebo tankovacími společnostmi, protože si to zasloužíte, protože nevyžaduje mnoho údržby.

#3. Halogenový ohřívač

Tento typ ohřívače funguje stejně jako infračervené vytápění. To, co dělá, je zahřívání předmětů více než zobecněná oblast. Všechny věci budou ohřívány spíše než ventilátor, stejně jako většina elektrických ohřívačů. Navíc to funguje nejlépe, když je namířeno na sebe nebo relativně zaostřeným směrem. Halogenový ohřívač je skutečně skvělou volbou při úspoře energie. Nemá smysl se obávat, že máte otevřené dveře nebo okno s průvanem. Sálavé teplo se nesoustředí na ohřívání vzduchu. Není tedy problém, pokud vzduch zůstává mimo místnost. Ještě důležitější je, že přichází s bezpečnostními a šikovnými funkcemi, jako je topení s ventilátorem, kovový kryt, ovládací centrum umístěné nahoře a další.

#4. Zásobníkový ohřívač

Co je to podle vás akumulační kamna? Je to to, co vidíte v hotelu; topení a ventilátor na zdi, sledující obrovské okno. Tato instalace ohřívače dělá svou práci, aby vyhovovala v dlouhodobém horizontu. Je energeticky účinný, protože funguje v tarifním systému 7/10. Poskytuje tak levnější sazbu elektřiny v noci. Nicméně to není přenosné, takže si najděte místo, kde chcete ohřívač mít. Tento ohřívač je velmi výkonný, protože může být buď super horký, nebo studený, což je nezbytné.

#5. Infrapanelový ohřívač

Tento radiátor je velmi podobný halogenovému ohřívači. Jediným rozdílem je štíhlá velikost, ale dokáže zahřát rozsáhlejší plochu bez svítících prvků. Tento ohřívač je užitečný pro přenositelnost. Je jen na vás, zda jej postavíte na stojan. Funguje lépe, když je namontován na strop nebo stěnu, protože je vhodný do oblastí s průvanem, protože neohřívá vzduch. Pokud se váš starý dům snaží udržet teplý vzduch uvnitř, infračervený ohřívač je vynikající volbou, kterou je třeba zvážit. Pak ale buďte zvlášť opatrní, pokud je v obecné oblasti mnoho skla.

Další způsoby, jak snížit účet za elektřinu na polovinu

Jaký typ ohřívače je nejlevnější na provoz, není jen vaše starost. Přesto byste měli vědět pár věcí, abyste ušetřili náklady na energii.

#1. Hledejte netěsnosti a úplně je utěsněte

Únik studeného vzduchu způsobuje, že ohřívač pracuje ještě intenzivněji, než by měl. Je lepší tyto trhliny utěsnit a opravit. Většina průvanu může pocházet ze dveří a oken. Utěsněte je tmelem nebo těsněním proti povětrnostním vlivům pro lepší izolaci.

#2. Vyměňte vzduchové filtry

Vzduchový filtr vyměňujte každý měsíc, abyste zajistili, že topení nebo klimatizace fungují správně. Znečištěný filtr způsobuje ucpání topného systému a tím více práce, než by měl. Čistý vzduchový filtr však umožňuje proudění vzduchu důkladněji a vhodněji.

#3. Využijte programovatelný termostat

Ušetřete peníze umístěním termostatu na nízké nastavení. Snižte teplo, když se rozhodnete spát nebo nezůstat doma. Investujte do termostatu, který lze nastavit a umožní vám jej měnit. Pokud skončíte svůj den, můžete to provést nastavením termostatu na telefonu. Můžete si také přečíst o tom, proč se zástrčka ohřívače zahřívá.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, který typ ohřívače je nejlevnější na provoz. Může se jednat o halogenový ohřívač, infrapanelový ohřívač, zásobníkový ohřívač, elektrický ohřívač nebo ohřívač s olejovou náplní. Je na vás, abyste si vybrali, který z nich považujete za nejlepší. Dodržujte také několik zmíněných způsobů snížení účtů za elektřinu na polovinu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč se moje topení nezapne a jak vyčistit nástěnné topení.