Jaký typ ohřívače je nejlepší pro skleník? 3 vzrušující možnosti!

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký typ topení je nejlepší pro skleník? Nebojte se a jste na správném místě.

Existují tři hlavní typy ohřívačů, které se používají hlavně k vytápění skleníku. Elektrický skleníkový ohřívač, prostorový skleníkový ohřívač a solární skleníkový ohřívač. Mezi nejdůležitější prvky, které je třeba zvážit při rozhodování o tom, jaké ústřední vytápění použít, jsou možnosti dostupné ve skleníku nebo doma.

Pokud je postaven vedle domu, měli byste být ochotni natáhnout systém ústředního vytápění do skleníku. Když je skleník dostatečně daleko a plynové potrubí není vůbec dosažitelné, s největší pravděpodobností využijete elektrické topení. Při zahřívání se ujistěte, že je skleník dostatečně izolovaný. Použití balicího papíru k ochraně před chladem může být v zimě prospěšné. Toto je pouze přehled.

Co je skleník?

Je výhodné mít skleník nad citlivými plodinami po celou zimu. Instalace vytápění skleníku po celý podzim se zdá ideální pro přípravu skleníku na další chladnější měsíc. Kdykoli jde o maximalizaci kapacity rostlin během chladných zimních měsíců, zahřívání skleníku je zásadní.

Jaký typ ohřívače je nejlepší pro váš skleník?

Není nic lepšího, než jíst v zimě čerstvou domácí zeleninu. Slušný skleníkový ohřívač pomáhá pěstovat rostliny po celý rok, pokud jste profesionální pěstitel skleníků nebo fanda. Vaše geografická poloha určuje především množství skleníkového oteplování, které potřebujete. Níže uvedené typy topidel vám pomohou zjistit, jaký typ topidla je pro skleník nejlepší.

#1. Elektrické ohřívače skleníků

Elektrická topidla lze do skleníku umístit rychle a jednoduše. Můžete si vybrat instalaci termostatu nebo řídit teplotu ručně. Jsou perfektní volbou jak pro rostliny, tak pro zeleninu. Infračervené ohřívače & konvekční ohřívače se zdají být dva primární typy elektrických skleníkových ohřívačů. Nejrozšířenější skleníkové ohřívače v mnoha zemích jsou konvekční nebo nucené ohřívače vzduchu. Vzhledem k rychlé obnově systému funguje dobře s inteligentními termostaty. Ty poskytují spolehlivý a konzistentní zdroj tepla, což vede k rychlému rozvoji závodu.

Při použití vytápění s nuceným oběhem vzduchu je zásadní, aby okna a dveře zůstaly zavřené více, než je možné, protože horký vzduch uniká po jejich uvolnění. Používání infrazářičů je stále oblíbenější. Ty jsou často levnější než ohřívače vzduchu s nuceným oběhem, protože využívají méně energie. Infračervené ohřívače mají tu výhodu, že účinně ohřívají určité oblasti nebo předměty v prostoru. Kdykoli se tyto předměty zahřejí, vzduch kolem nich se zahřeje.

Vzhledem k jejich nevýhodám jsou elektrické skleníkové ohřívače možná nejoblíbenější možností oteplování. Jedno z nebezpečí používání elektrických topných systémů může ve výjimečných případech spálit. Je to skutečně něco, o čem byste byli informováni, i když pravděpodobnost, že se tak stane, je velmi malá. Možná se také budete chtít naučit vyměnit ohřívač vody, než selže.

#2. Plynové skleníkové ohřívače

Plynové ohřívače skleníků lze rozlišit stejným způsobem jako elektrické ohřívače skleníků. K ohřevu skleníku lze také použít nucený vzduch a infračervené záření; při používání plynu pro vytápění skleníku je však třeba vzít v úvahu několik faktorů. Hlavní výhodou použití plynu k vytápění zimní zahrady je to, že odpadá elektřina. K vytápění skleníku máte možnost použít zemní plyn nebo propan.

Zdá se, že propan je součástí zemního plynu v nezpracovaném stavu, ale je izolován od ostatních plynů ve zpracovatelských závodech. Metan tvoří většinu zemního plynu, i když obsahuje také butan a ethan. Zemní plyn je mnohem levnější než propan, pokud jde o cenu. Faktem je, že propan není škodlivý pro životní prostředí, ale zemní plyn je označován jako skleníkový efekt, což je pro mě významný rozdíl. Propan bude dodáván v kontejnerech, zatímco plynovody budou zajišťovat zemní plyn.

#3. Solární ohřívače skleníků

Solární skleníkové ohřívače se zdají být nejmodernějším typem skleníkového ohřívače. Ty by se rychle vyšplhaly do popředí vašeho žebříčku oteplování skleníků, protože jsou šetrné k životnímu prostředí a nevyžadují propanové nádrže ani napájecí kabely. Solární panely shromažďují sluneční energii tím, že ji přeměňují na elektrický náboj. Kupte si solární ohřívač skleníků, který bude obsahovat všechny potřebné desky a kabely.

Ujistěte se, že k systému solárních panelů je připojena nabíječka. Tato baterie je potřebná k akumulaci energie vyrobené solárními panely po celý den, protože nepotřebujete další ohřev, když svítí slunce. Počet solárních panelů, které mohou uživatelé umístit do skleníku, je určen jeho rozměry a plochou. Čím více solárních panelů uživatelé mají, tím více a více energie můžete vyrábět. Buďte opatrní, abyste zjistili, kolik desek budete potřebovat, a také kolik energie spotřebujete na zahřátí skleníku.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jaký typ topidla je nejlepší pro skleník. Probrali jsme tři hlavní typy tepla ve vašem skleníku. Nejlepší způsob, jak vytápět zimní zahradu, je pomocí solárních ohřívačů, které mají nízké riziko špatného a jsou energeticky účinné. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst, proč se moje topení nezapne a jak vytopit místnost bez topení.