Jaký typ izolace podkroví zabraňuje plísním? Nejlepší volba!

Vědět, jaký typ izolace podkroví zabraňuje plísním, vám jako majiteli domu může poskytnout navrch. Projděte si tohoto průvodce a najděte tu správnou volbu pro váš domov!

Plíseň je problém, se kterým se někdy v životě setká téměř každý. Může se objevit u vás doma nebo v práci, a pokud se nevyřeší, může vám i lidem ve vašem okolí způsobit zdravotní problémy.

Dobrou zprávou je, že existují způsoby, jak zabránit růstu plísní, včetně stříkané pěnové izolace. Následuje podrobný návod, jak používat sady sprejové pěny.

Stříkaná pěnová izolace je nástřikové řešení, které zvyšuje odvod vlhkosti tím, že vyplňuje mezery a praskliny kolem oken, dveří, stěn, střech a elektrických zásuvek. Lze jej použít prakticky všude uvnitř nebo venku, kde by se vlhkost mohla dostat do kontaktu s předmětem, aby se snížilo riziko plísní.

Nastříkáním pěny na povrchy se lehce rozteče, vyplní mezery a oblast se stane voděodolnou, čímž se zabrání růstu plísní. Funguje zároveň jako vzduchový těsnící prostředek a izolátor.

Existují dva typy stříkané pěnové izolace: otevřené a uzavřené buňky.

Pěna s otevřenou buněčnou strukturou

Otevřené buňky umožňují odvod vlhkosti odpařováním. Je pružnější a může dýchat, takže je vynikajícím izolantem pro dřevo nebo jiné materiály, jako jsou betonové bloky, které vyžadují cirkulaci čerstvého vzduchu, ale ne pronikání vody.

Po instalaci umožňuje stříkaná pěna s otevřenými buňkami zpracovatelnost. Protože zde nejsou žádné shluky a pouze jednotlivé kusy, můžete vrtat otvory v instalatérských a elektrických aplikacích.

Budete mít mnohem snazší čas dokončit svůj úkol. Izolace s otevřenými buňkami je levnější variantou, která má nižší R-hodnotu.

Pěna s uzavřenou buněčnou strukturou

Pěna s uzavřenými buňkami je vysoce účinná izolace, která v zimě udržuje váš domov v teple a v létě chladí. Uzavřené články jsou nepropustné pro vzduch a vodu, takže vám poskytnou více peněz než otevřené články, které mají nižší hodnoty R, ale fungují stejně.

Izolace s uzavřenými buňkami je tužší a kompaktnější než izolace s otevřenými buňkami, což znamená, že po instalaci může zlepšit jádro vaší konstrukce.

Jak funguje stříkaná pěnová izolace

Stříkaná pěnová izolace v možných problémových oblastech je vynikající způsob, jak izolovat váš domov a zároveň pomáhá předcházet plísním. Je odolný proti plísním, protože za vlhka bobtná a nezanechává žádný prostor pro růst plísní.

Vytváří kolem vašeho pozemku ochranný štít, který zadržuje vlhkost a zároveň zabraňuje vnikání plísní.

Stříkaná pěnová izolace je také vzduchovou bariérou, což znamená, že udržuje vlhký venkovní vzduch venku a zároveň umožňuje suchý vnitřní vzduch dovnitř. Stříkaná pěnová izolace udržuje váš obytný prostor suchý a zabraňuje růstu plísní.

Plíseň může být velkým zdravotním rizikem, proto je důležité přijmout vhodná opatření, abyste se jim vyhnuli.

Zavolejte specialistu na sanaci plísní a požádejte o konzultaci a zeptejte se na jejich služby izolace stříkanou pěnou, pokud máte v blízkosti svého domova černé nebo zelené skvrny, máte příznaky alergie kvůli problémům s kvalitou vnitřního ovzduší nebo máte poškození vodou ve svém majetku.

Růst plísně

Plíseň musí být zachycena co nejdříve, protože by mohla být zdraví škodlivá. Existuje několik příznaků, které můžete ve svém domě zkontrolovat, abyste zjistili, zda nemáte napadení plísní.

1. Zelené nebo černé skvrny

Plíseň může být obtížně detekovatelná, protože zelené nebo černé skvrny plísně jsou často malé. Pokud na svých zdech nějaké objevíte, zejména vlhké stěny suterénu nebo uzavřené prostory, musíte jednat rychle, než se plíseň rozmnoží a stane se pro váš majetek velkým problémem.

Chcete-li si rozšířit své znalosti, přečtěte si tuto příručku o tom, jak identifikovat černou plíseň nebo plíseň.

2. Zemitá vůně

Zatuchlý zápach, který přetrvává v každé oblasti, by mohl být okamžitým znamením, že plíseň roste. Mohlo by to být způsobeno nadměrnou vnitřní vlhkostí, která je převládajícím spouštěčem zatuchlých pachů v kobercích a ve vzduchu.

Pokud tento určitý zápach začne vítat váš nos, přečtěte si tento článek, abyste věděli, „proč můj dům voní jako plíseň“.

3. Alergické reakce

Vaše vlastní tělo je jedním z nejčastějších indikátorů plísně. Alergie se může objevit v důsledku vdechování spor plísní.

Kašel a kýchání, točení hlavy a další dýchací potíže jsou všechny možné příznaky. Když trpíte těmito příznaky, nezanedbávejte své tělo!

Domluvte si schůzku s lékařem, abyste zjistili, zda existují známky toho, že absorbujete plíseň; lékaři často používají speciální nástroje, jako jsou testovací sady Fungitell vytvořené pro tento účel.

Co způsobuje plíseň?

Plíseň je často indikátorem vážnějších problémů ve vašem domě, jako je vnikání vody, netěsnosti potrubí nebo strukturální potíže, které způsobují vlhkost.

Někteří lidé vědí, že jim nedávno zaplavilo nebo prasklo potrubí, což může mít za následek vlhký povrch na jejich stěnách a stropních dlaždicích, zatímco jiní si to neuvědomují. Vlhkost ve svém domě byste měli brát opatrně, protože pokud si toho nevšimnete brzy, možná budete muset utratit spoustu peněz za opravy.

Závěr

Nyní, když jste se dozvěděli, jaký typ izolace podkroví zabraňuje plísním, můžete nechat své starosti a nechat výše uvedené rady pracovat za vás! Jednoduše se podívejte na výsledky sami.