Jaký je správný způsob skladování chemikálií na hubení škůdců?

Jaký je správný způsob skladování chemikálií na hubení škůdců? Zásadní význam má dobře navržený a dobře udržovaný sklad pesticidů.

Produkty mohou být poničeny, odcizeny nebo zneužity, pokud zůstanou neuspořádané. Pokud se o tom chcete dozvědět více, zde je to, co potřebujete vědět.

Proč je nezbytné skladovat materiály na hubení škůdců?

Ať už náhodné nebo ne, poškození člověka v důsledku expozice je zásadní pro správné skladování, což platí zejména pro děti. Svou oblast můžete bezpečně zabezpečit tím, že zabráníte neúmyslnému úniku chemikálií a dosáhnete poškození majetku správným skladováním chemikálií.

S pesticidy, které jsou jedovaté nebo žíravé, byste měli zacházet se zvýšenou opatrností. I když se nepovažují za akutně nebezpečné, dokonce i sloučeniny, které nepředstavují bezprostřední hrozbu pro lidské zdraví, mohou vyvolat strach, pokud se použijí ke znečištění zásob vody nebo potravin, kropí přelidněné oblasti nebo se s nimi jinak špatně zachází.

Navíc požití nebo dlouhodobý kontakt kůže s většinou pesticidů bude mít škodlivé následky, ať už úmyslně nebo náhodně. Zatímco se pesticidy dostávají do vzduchu, mohou obsahovat molekuly pesticidů.

Dalším potenciálním nebezpečím je znečištění povrchu, potravin nebo půdy. Zde je další průvodce, jak se provádí hubení škůdců a jaké jsou 3 zásady hubení škůdců.

Jaký je správný způsob skladování chemikálií na hubení škůdců?

1. Vytvořte samostatné umístění

Mezi skladovacími zařízeními pesticidů a prostředím lidí a zvířat musí být bezpečná vzdálenost. V nejlepším případě byste měli vytvořit zvláštní místo pro skladování pesticidů.

Pokud samostatné zařízení není možné, můžete určit konkrétní sekci uvnitř stávající struktury pro skladování pesticidů. Umístění skladovacího zařízení musí být takové, aby případné rozlití nebo úniky neznečišťovaly vodní toky, a nesmí se nacházet v záplavové zóně.

2. Zabezpečte oblast

Primární odpovědností skladovacího zařízení je zabránit vetřelcům. Bez ohledu na velikost budovy se ujistěte, že je pevně uzamčena.

Ujistěte se, že máte na dveřích a oknech upozornění upozorňující lidi na přítomnost pesticidů.

3. Včasná prevence škod vodou

V případě prasknutí potrubí, netěsnosti, přetečení nebo nadměrného deště či zalévání může dojít k poškození úložiště pesticidů a insekticidů. Nahromadění vody nebo nadměrná vlhkost může vést k různým důsledkům, jako je, že nádoby vyrobené z kovu časem zreziví, štítky na pesticidy, které se odlupují, nebo jinak ztratí čitelnost.

4. Regulovat teplotu

Pokud je to možné, skladovací místo by mělo být uvnitř. Abyste zabránili zamrznutí nebo přehřátí, vyberte ideální, dobře větraný prostor nebo konstrukci, která je utěsněná nebo má řízenou teplotu.

Štítek pesticidu může nabízet přesnější podrobnosti o teplotě v závislosti na produktu. Vysoké nebo nízké teploty mohou oslabit účinnost pesticidu.

5. Ujistěte se, že je dostatek světla

Použití zařízení vyžaduje, aby pracovníci zabývající se pesticidy měli dobrý zrak. Může také pomoci personálu hledat nádoby, které začaly chátrat, a okamžitě zastavit jakýkoli únik nebo rozlití.

6. Vyhněte se porézním materiálům

Beton, glazované keramické dlaždice nebo podobný materiál, který se snadno udržuje, by měl být použit pouze na podlahu úložiště. Poškození savých podlahových krytin, jako jsou koberce a tvrdé dřevo, se po úniku nebo rozlití obtížně odstraňují.

7. Pravidelná údržba

Neukládejte na místo uložení žádné jiné předměty kromě nezbytných nástrojů a spotřebního materiálu k vyčištění rozlité kapaliny, pokud k ní dojde. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je vybavení pro pohotovostní službu, které musí být uloženo na místě.

Při skladování pesticidů se ujistěte, že jsou nádoby dobře uzavřené. Zcela uzavřené nádoby pomáhají předcházet kontaminaci.

8. Zvládejte rozlité

Pesticidy a rozpouštědla se mohou odpařovat, pokud jsou v kapalné formě. Suché přípravky by měly být umístěny nad kapalné insekticidy, pokud je držíte poblíž, aby se zabránilo rozlití nebo úniku.

Pro každý druh drženého pesticidu by měl být samostatný prostor. Dobrým pravidlem je, aby se herbicidy a insekticidy lišily.

9. Označte kontejnery

Zajistěte, aby byly nádoby s pesticidy vystaveny s viditelnými štítky. Neměli byste skladovat pesticidy v nádobách, které by si děti a ostatní mohli splést s jídlem nebo pitím.

Umístění pesticidů do nádob, které nejsou řádně označeny nebo jinak vhodné, vás činí odpovědnými za jakékoli škody, které způsobí.

10. Aktualizujte seznam inventáře

Seznam inventáře by měl být aktualizován vždy, když přidáte pesticid nebo odeberete ze skladu. Budete jej potřebovat v případě požáru nebo povodní, abyste si mohli vést záznamy o svých zásobách.

11. Dodržujte bezpečnost na pracovišti

Zahrňte základní balíček první pomoci s údaji o expozici pesticidům a nouzovými lékařskými informacemi, jako je celostátní centrum pro kontrolu jedů. Při čištění uniklé látky nebo použití čisticího prostředku vždy používejte ochranné pomůcky, jako jsou brýle a respirátor.

12. Znát dobu použitelnosti

Pesticidy mají různou trvanlivost. Jiné mají omezenou trvanlivost, kterou nemůžete ponechat na následující rok.

Před uložením nádob nezapomeňte na vnější stranu každé nádoby napsat datum nákupu.

Závěr

Naučit se, jaký je správný způsob skladování chemikálií na hubení škůdců, závisí na vaší ochotě udržovat svůj skladovací prostor. Ujistěte se, že každý proces aplikujete s preventivními opatřeními, abyste zabránili jakékoli katastrofě.