Jaký je rozdíl mezi kalifornským králem a královskou matrací

Nedělejte si starosti s tím, jaký je rozdíl mezi matrací California king a king, protože je porovnáme vedle sebe. Tento článek vám řekne, jak se liší velikostí a dokonce výhodami každého typu matrace. Vždy je užitečné pochopit, jak se tyto dva porovnávají, aby vám pomohl vybrat nejlepší matraci na spaní.

Takže bez dalších okolků začněme.

Kalifornská královská matrace vs. královská matrace

Hlavní rozdíl mezi kalifornskou královskou matrací a královskou matrací je v jejich rozměrech. Matrace velikosti king je širší než kalifornský král, zatímco kalifornský král je delší než královská postel. Budou se proto také lišit v typu pražců a velikosti ložnice, která bude s každým z nich nejlépe fungovat.

Kalifornská královská matrace

  • 72 palců široký a 84 palců dlouhý
  • Menší povrch než matrace velikosti King, pouze 6 048 čtverečních palců
  • Kalifornský král je delší než královská postel, takže prospívá vysokým lidem
  • Kalifornský král je jen 72 palců široký ve srovnání s královskou matrací, která je široká 76 palců, což je ideální pro úzké místnosti

Pokud vás tento typ postelí zajímá, zde jsou nejlepší matrace California king na trhu.

Královská matrace

  • 76 palců široký a 80 palců dlouhý
  • Povrchová plocha je větší než kalifornský král na 6 080 čtverečních palcích
  • Matrace velikosti King je širší než kalifornský král, takže funguje dobře pro páry
  • Plocha matrace velikosti King může pojmout i rodiny, které sdílejí postel

Kdo je lepší, král nebo král?

Neexistuje jediná odpověď, která by byla lepší mezi královskou postelí a královskou postelí, protože každý spáč se liší v prioritních vlastnostech a očekávaných zkušenostech s matrací. Proto musíte zkontrolovat následující proměnné, abyste věděli, jak si vybrat mezi těmito dvěma velikostmi:

Typ těla a poloha ve spánku

Zvažte svůj typ těla, jako je váha a výška, aby vám pomohl vybrat si mezi králem Cal a postelí velikosti king. Například vysokí jedinci se budou na králi Cal cítit pohodlněji, protože je dlouhý 84 palců. Pokud však máte širší typ postavy, můžete upřednostnit matraci se širším okrajem.

Další úvahou, která souvisí s vaším typem těla, je poloha, ve které spíte. Boční pražce budou například potřebovat širší postel než pražce na zádech nebo na břiše. V noci se můžete také hodně pohybovat, takže je lepší použít královskou matraci.

Sólo nebo sdílení postele

Matrace větší než královna, jako jsou královské postele, používají zřídka jednotlivci. Pokud tedy máte partnera, byla by kalifornská královská nebo královská matrace perfektní. Rodiny se však v širší královské posteli budou cítit pohodlněji, ale ti, kteří spí s domácími mazlíčky, které obvykle používají nohu postele, budou těžit z delšího krále Cal více.

Volný prostor v ložnici

Vždy změřte svůj pokoj, abyste věděli, zda máte dostatek místa pro královskou nebo královskou postel. Matrace Cal king bude ideální pro úzké místnosti, zatímco díky velké posteli budou obrovské plochy vypadat lépe. Pamatujte si, že chcete mít dostatek prostoru pro pohodlné nastupování a vystupování z postele, ale matrace by měla být stále dostatečně velká, aby odpovídala velikosti místnosti.

Obecné pohodlí

Je mnohem snazší najít povlečení a doplňky pro královskou matraci, ale menší velikost Cal king je levnější než královská postel. Kromě toho bude královská postel při dodání potřebovat volnou cestu. Pokud je to obtížné, zvažte možnost doručení v bílých rukavicích.

Díky této doručovací službě vám stěhováci nastaví postel. A pokud byste se náhodou přestěhovali na jiné místo, zde je pár tipů na přesun matrace velikosti king pomocí pickupu.

Proč se mu říká kalifornský král?

Kalifornský král je pojmenován podle státu Kalifornie, kde byl vynalezen. Podle osoby, která vyrobila tuto matraci, je král Cal ideálním prostorem pro domy v Kalifornii.

Je těžké najít listy kalifornského krále?

Kalifornské královské povlečení není tak snadné najít jako prostěradlo pro královskou matraci. Standardní královská postel je běžnější než král Cal, takže její příslušenství je dostupnější. Je však běžné najít prostěradla a další lůžkoviny pro tyto velikosti za stejnou cenu.

Odpovídají kalifornské královské prostěradla postelím velikosti King?

Prostěradla kalifornské matrace nemůžete použít na velkou postel. Pamatujte, že standardní král má širší rozměr než král Cal.

Závěr

Vyčistil tento článek váš zmatek ve dvou postelích? Abychom zrekapitulovali odpověď na otázku, jaký je rozdíl mezi kalifornským králem a královskou matrací, můžete Cal krále považovat za delšího, ale král je širší. Proto je Cal king ideální pro vysoké lidi nebo domácnosti s úzkými ložnicemi, zatímco královská postel je ideální pro sdílení postele a pokud chcete velikost matrace s příslušenstvím, které snadno najdete.

Doufáme, že vám tento článek pomohl při rozhodování, které z nich se dostanete, ale neváhejte se nás zeptat na jakékoli otázky, které byste ještě mohli mít.