Jaký je nejtišší prostorový ohřívač? 3 různé způsoby vytápění, které si můžete vybrat!

Zajímá vás, jaké je nejtišší topidlo? Hlasitý prostorový ohřívač má normální úroveň decibelů v rozmezí od 30 do 65 dB. Ale samozřejmě byste chtěli topení, které produkuje nízkou hlučnost, abyste se zahřáli uvnitř ložnice.

Nicméně nalezení tichého ohřívače může být trochu náročné, protože většina výrobců jej na obalu produktu neuvádí.

Ale můžete udělat několik věcí, abyste identifikovali hladiny hluku ohřívače prostoru. O těchto věcech budeme mluvit v tomto příspěvku, stejně jako několik tipů a příkladů pro vás. Chcete se o nich dozvědět? Pak pokračujte ve čtení!

Který způsob vytápění je nejtišší?

Pokud chcete vědět, jaký je nejtišší ohřívač prostoru, musíte vědět o léčebných metodách, které generují méně hluku. Většina prostorových ohřívačů dostupných na prodej používá řešení vytápění s nuceným oběhem vzduchu. Je to proto, že je snadné je vyrobit. Vyžadují pouze topné těleso, elektřinu a ventilátor. Vzduch je ohříván topným tělesem jednotky, které ventilátor vytlačí ven. Ačkoli tyto ohřívače dokážou vytopit místnost rychle, jsou obvykle hlučné. Většina lidí si stěžuje, že jejich hlučná ohřívače prostoru vlastní ohřívače s ventilátorem. Pokud tedy chcete tiché topení, rozhodněte se pro jednotku bez ventilátoru. Níže jsou uvedeny různé způsoby vytápění, které produkují mírný hluk, a některé příklady.

#1. Sálavé vytápění

U tohoto způsobu vytápění je elektřina tou, která generuje teplé záření. Nejběžnější je infračervené záření integrované do infrazářičů. Tento radiátor ohřívá objekt a zároveň zvyšuje teplotu v místnosti.

#2. Konvekční vytápění

Toto topné těleso ohřívá povrch, může to být olejový radiátor nebo konvekční panel. Potom se vše, co se dotkne tohoto povrchu, také zahřeje. Topidla s tímto topným tělesem nejsou navržena s ventilátorem, který pohání vzduch. Teplý vzduch bude přirozeně stoupat a vytápět místnost. Jak bylo řečeno, při tomto procesu vzniká minimální hluk.

#3. Sálavé a konvekční vytápění

Toto je také známé jako slídové tepelné vytápění, které ohřívá místnost tiše a okamžitě. Radiátor i konvekce se efektivně využívají bez nuceného vytváření vzduchu, který obvykle vytváří hluk. Pokud tedy hledáte nejtišší topidlo pro vaši ložnici, měli byste se rozhodnout pro jednotku, která vyrábí sálavé nebo konvekční vytápění. Ještě lepší je ale najít takový, který využívá oba způsoby ohřevu. Ostatní lidé však mohou preferovat ohřívač s nuceným oběhem vzduchu. Nejlepší možností je kombinovaný ohřívač, který využívá konvekci nebo sálání a nucený vzduch, pokud jste mezi nimi. Kombinovaná jednotka dokáže rychle vytopit místnost s nízkou hlučností.

Tipy, jak najít nejtišší ohřívač prostoru

Zde jsou tipy, jak najít nejtišší ohřívač prostoru na trhu:

#1. Zkontrolujte díly

Před zakoupením ohřívače prohlédněte jeho části a zjistěte, zda je dodáván s funkcemi, které generují hluk. Bez komponent generujících hluk by byla jednotka dostatečně tichá, aby vám umožnila klidný a teplý spánek ve vaší ložnici. Prostorové ohřívače používají nucený vzduch, když je ohřívač obvykle nejhlučnější s více než 50 dB. Skládají se z primárního generátoru hluku, kterým je ventilátor. Pomohlo by, kdybyste si do ložnice nepořídili nucený ohřívač vzduchu, protože ventilátor, který tlačí vzduch, může rušit váš spánek.

#2. Podívejte se na uživatelské recenze

Předpokládejme, že určitý prostorový ohřívač produkuje vysokou hladinu hluku. Poté to uživatelé s největší pravděpodobností uvedou ve svých recenzích produktů. Ale pokud existuje recenze, která říká, že používá topení uvnitř své ložnice, je tato jednotka pravděpodobně tichá. Je také možné, že bude jednotku chválit, že je tichá.

Velikost tichých ohřívačů prostoru

Pokud hodláte topidlo používat ve své ložnici, měli byste zvážit i velikost. Samozřejmě byste nechtěli ohřívač prostoru příliš malý, protože místnost bude stále studená. Na druhou stranu byste nechtěli, aby byl ohřívač předimenzovaný, protože přebije teplotu v místnosti. Velikost ohřívačů lze měřit pomocí příkonu. V podstatě to měří množství topného výkonu, který může jednotka vyrobit. Naštěstí má většina ohřívačů příkon 1500W. Toto je nejvhodnější výkon pro většinu ohřívačů v ložnici. Ohřívač s takovým příkonem může produkovat vyšší topný výkon asi 5 000 BTU. To se doporučuje pro oblast pokrytí asi 300 čtverečních stop. Nejlepší je také vědět, proč se zástrčka topného tělesa zahřívá.

Je to obal!

Přestože většina ohřívačů neuvádí hladinu hluku, lze usoudit, že nejtišší jednotky nejsou navrženy s ventilátory generujícími hluk. Zvažte to při nákupu. Znovu zkontrolujte díly a recenze, abyste věděli, zda produkuje méně hluku. Zvažte také topidlo, které používá sálavé nebo konvekční způsoby vytápění. Kombinace těchto dvou metod by byla také dostatečně tichá pro použití ve vaší ložnici. Celkově vzato, doufáme, že tento příspěvek o tom, jaký je nejtišší ohřívač prostoru, ve vás zanechal mnoho postřehů. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, kam umístit topidlo a jak topidlo zlikvidovat. Děkujeme, že jste s námi!