Jaký je nejlepší šicí stroj pro těžké tkaniny

Zjistili jsme, jaký je nejlepší šicí stroj na těžké látky od tří značek. A abychom vám pomohli s manipulací s tvrdými materiály, zahrnuli jsme tipy, jak šít těžké látky pro začátečníky.

Chcete si vyzkoušet více modelů? Zkontrolovali jsme také, jaký je nejlepší šicí stroj pro velké zatížení pro práci s látkami s vysokou gramáží.

Je důležité vždy používat správný stroj pro materiály, které šijete, zvláště u těžkých látek, které vyžadují výkonné motory.

Jaký je nejlepší šicí stroj pro těžké látky ke koupi

Singer Heavy Duty 4432

Singer je z nějakého důvodu nejoblíbenější značka šicích strojů a nabízí také řadu vysoce výkonných strojů, které můžete použít pro šití těžkých látek. Jedním z nejlepších strojů, které lze získat, je Singer Heavy Duty 4432, protože si poradí s odolnými materiály, jako je plátno a džínovina.

Víte, že Singer Heavy Duty 4432 se při šití silných a těžkých látek nezasekává ani nevydává díky kombinovanému výkonnému motoru a kovovému rámu. Slibuje dokonce vysokou rychlost šití, ze které mohou těžit lidé, kteří šijí pro podnikání.

Pokud jde o jeho funkce, získáte 110 stehů a řadu součástí příslušenství pro různé projekty s těžkými látkami. Singer má také aplikaci Singer Sewing Assistant, ke které máte v případě potřeby přístup.

Brother ST150HDH

Pokud chcete počítačově řízený šicí stroj pro šití těžkých látek, můžete zvážit Brother ST150HDH. Brother tento model dokonce označil jako „silný a odolný“, což znamená, že jej speciálně navrhli pro náročné šití.

Za konkurenceschopnou cenu získáte výkonný motor a kovový vnitřní rám, který zůstane během šití stabilní. To je užitečné zejména při práci s náročnými pevnými látkami, jako jsou těžké typy džínoviny.

A i když je Brother ST150HDH kompaktní, je stále nabitý funkcemi, jako je příslušenství, těžká sada jehel na kůži a džíny, 50 šicích stehů a dlouhé podavače s designem krabicového podávání, takže vaše látka se bude během šití hladce podávat.

Juki HZL-DX7

Juki HZL-DX7 je domácí šicí stroj, který využívá technologii průmyslových šicích strojů, kterými je značka známá. S tímto designem získáte domácí stroj schopný šít těžké látky a silné vrstvy.

Juki je dokonce hrdý na to, že říká, že HZL-DX7 je schopen ušít vše od džínů po přikrývky. Součástí stroje jsou i overlockové stehy a krajkové vzory pro různé projekty.

Juki je známý svými průmyslovými šicími stroji a do tohoto typu stroje se vyplatí investovat, pokud plánujete denně šít těžké látky. Jsou navrženy tak, aby vydržely opotřebení a požadavky náročného šití, proto se podívejte na ty nejlepší průmyslové šicí stroje.

K čemu je těžký šicí stroj?

Těžký šicí stroj je již ze samotného názvu typem stroje schopného šití pro velké zatížení. To znamená, že jeho konstrukce je dostatečně stabilní pro práci s tlustými a houževnatými materiály a jeho motor také zajišťuje rychlé šití bez ohledu na náročné vrstvy látky.

Při práci s látkami, jako je plátno, kůže, džínovina a materiály používané pro outdoor a sport, budete potřebovat odolný šicí stroj. Dále je tento stroj kompatibilní s příslušenstvím, jehlami a nitěmi pro těžké šití, které jsou jinak pro běžný domácí stroj příliš velké.

Můžete použít běžný šicí stroj na těžké látky?

Některé stroje jsou dostatečně výkonné, aby mohly šít silné a houževnaté materiály. Používejte ji však pouze v případě, že to její výrobce uvedl ve vlastnostech stroje.

Můžete také zkontrolovat, zda váš domácí stroj používá průmyslový design nebo konstrukci. Juki například nabízí stroje pro domácnost, jako je ten na tomto seznamu, které využívají technologii průmyslových šicích strojů.

Jak na stroji šijete opravdu silnou látku?

  • Zkontrolujte, zda je stroj vhodný a dostatečně výkonný pro šití silného materiálu
  • Upravte přítlačnou patku, abyste zajistili, že všechny vrstvy látky půjdou pod ni
  • Používejte správnou velikost a typ jehly a nitě pro materiál, který šijete
  • Nastavte šicí stroj odpovídajícím způsobem a otestujte několik stehů na odpadní látce
  • K uchycení silné látky použijte spony místo špendlíků, které se mohou zlomit
  • Používejte kráčící patku, aby podávání látky bylo plynulé
  • Pracujte pomalu a poté zastřihněte šev, abyste snížili objem
  • Jaký steh je nejlepší pro silnou látku?

    Při šití silných látek použijte dlouhý rovný steh. Nejlepší by bylo nastavit délku stehu na cca 4,5, ale stehy si sami vyzkoušejte na odpadovém materiálu.

    Pomohlo by také sešití švů zámkovým stehem, aby se stehy nerozplétaly. A pokud stehy vypadají nevzhledně, experimentujte s napětím šicího stroje, dokud nebudou obě strany stejné.

    Závěr

    A to je vše! Právě jsme zjistili, jaký je nejlepší šicí stroj pro těžké látky, a tři nejlepší modely ke kontrole jsou od Singer, Brother a Juki.

    Tyto modely jsou pevně stavěny pro stabilitu a jejich motory se při práci s pevnými a silnými vrstvami látky nepovolí. Vaše zkušenosti se šitím však budou stále ovlivněny nastavením stroje a příslušenstvím, které budete používat.

    Doufáme, že to bylo užitečné; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.