Jaký je nejlepší šicí stroj pro quilting: 3 značky

Pojďme zjistit, jaký je nejlepší šicí stroj pro quiltování se třemi značkami. Pomůžeme vám také vybrat ten nejlepší prošívací šicí stroj, abyste z nákupu vytěžili maximum.

A navíc zjistíte, jestli se vůbec vyplatí pořídit si šicí stroj na quiltování. Ale co další projekty?

Neváhejte a prohlédněte si náš blog, kde najdete další nákupní průvodce pro různé typy strojů. Zkontrolovali jsme například nejlepší šicí stroj pro vyšívání, pokud uvažujete o pořízení speciálního stroje pro takový projekt.

Jaký je nejlepší šicí stroj pro quiltování

Singer Patchwork™ 7285Q

Na výběr je celá řada prošívacích šicích strojů Singer, takže vybrat ten nejlepší může být zdrcující. Nicméně ti, kteří mají v úmyslu dělat různé quilty a chtějí model, který zvládne požadavky, ocení Singer Patchwork 7285Q.

Již podle názvu Singer navrhl tuto jednotku pro quiltování a všestrannost v šití. Pro začátek má 203 stehů, takže můžete vyrábět a zdobit přikrývky bez pocitu omezení.

Stroj za vás dokonce vybere délku a šířku stehu a můžete naprogramovat jehlu nahoru/dolů, aby bylo quiltování ještě pohodlnější. A konečně Singer obsahuje příslušenství pro prošívání, jako je čtvrtpalcová patka pro rovnoměrné podávání, patka pro saténové stehy a patka pro látání.

Přečtěte si, jak používat různé patky šicího stroje, abyste se seznámili s potřebnými nástavci šicího stroje.

Brother Luminaire 2 Innov-ís XP2

Tento seznam nejlepších šicích strojů nebude úplný bez Brother a nejlepším quiltovacím modelem, který můžete od této japonské značky získat, je Brother Luminaire 2 Innov-ís XP2. Nejvýznamnějším rysem tohoto stroje je jeho pracovní plocha 65 čtverečních palců nebo 13,1 palců jehla k rameni.

Jednou z nejnáročnějších věcí při prošívání je manipulace s látkou na malé pracovní ploše. Brother to snadno vyřeší svou největší vzdáleností mezi jehlou a paží, že prošívání velkého projektu je dokonce bezproblémové.

Další pozoruhodnou funkcí této jednotky, kterou by si oblíbili prošívači i vyšívači, je oblast virtuálního náhledu 5 x 3 palce, takže můžete své návrhy pohodlně prohlížet a upravovat. Existuje také vodicí čára trhu a mřížka, kterou můžete promítnout na látku, takže prošívání křížovým šrafováním a další zdánlivě složité stehy by bylo snadné.

Juki TL-2000Qi

Pokud si myslíte, že nezbytně nepotřebujete skvělé funkce na předchozích dvou strojích, zvažte prošívací stroj se středním ramenem s názvem Juki TL-2000Qi. Tento lehký model je zvláště ideální pro lidi, kteří chtějí přenosný quiltovací stroj, ale přesto mohou dělat velké projekty.

Zbavit se střední velikosti; Juki TL-2000Qi má 23palcovou pracovní plochu s připojeným pomocným stolem. To znamená, že quiltování bude stále pohodlné, i když není tak objemné jako jiné quiltovací šicí stroje.

Díky mikropočítači získáte také přesnou kontrolu podávání a šití, což je užitečné pro šití více vrstev při quiltování. A konečně, podavač můžete rychle nastavit pomocí jeho spínače, aby bylo prošívání volným pohybem co nejpohodlnější.

Jaký šicí stroj používá většina prošívaček?

Šicí stroj, který budete pro quiltování potřebovat, je šicí stroj s dlouhým ramenem. Na rozdíl od šicího stroje s volným ramenem může být dlouhé rameno dlouhé 17 až 21 stop s válečky, aby bylo šití velkých vrstev látky pohodlné.

Většina šicích strojů s dlouhým ramenem je dokonce nabitá funkcemi s ohledem na prošívačky. Počítačové modely například povedou stroj podle vzoru, který zadáte.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, co je šicí stroj s dlouhým ramenem, podívejte se na náš samostatný článek.

Jaký je rozdíl mezi prošívacím šicím strojem a běžným šicím strojem?

Nejvýraznějším rozdílem mezi quiltovacím šicím strojem oproti běžnému je pracovní prostor a kapacita pro šití více vrstev. Manipulace s látkou bude na quiltovacím modelu snazší než na běžném šicím stroji, který nemá dostatek místa pro zpracování velkých quiltů.

Ne všechny základní šicí stroje jsou také dostatečně výkonné, aby prošívaly silné a vícevrstvé látky. Jak si však všimnete u nejlepších quiltovacích šicích strojů výše, mají masivní vzdálenost jehly od ramene a jsou schopny rychlého a přesného šití bez ohledu na vrstvy a velikost materiálu.

Potřebuji speciální šicí stroj pro quiltování?

Je možné quiltovat na běžném šicím stroji, aniž byste si museli pořizovat speciální model pro tento projekt. Potřebujete však speciální nástavce, jako je vycházková patka a prošívací patka s volným pohybem.

Kromě toho může být prošívání projektu většího než v plné velikosti únavné v závislosti na pracovním prostoru vašeho domácího stroje. Pokud neprošíváte často, můžete se naučit, jak šít přikrývku pomocí šicího stroje, kde najdete další tipy, ale podniky by měly kvůli pohodlí a kvalitě investovat do skutečného šicího stroje.

Závěr

Byl tento seznam užitečný? Zjistili jsme, jaký je nejlepší šicí stroj pro quiltování od Singer, Brother a Juki.

Nejlepší funkcí Singera je snadné použití, ale ti, kteří musí vyrábět velké přikrývky, by měli zvážit jednotku od Brother. Na druhou stranu si většina domácností vystačí se středně velkým modelem od Juki.

Zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.