Jaký je nejlepší šicí stroj pro denim: Top 3

Zjistili jsme, jaký je nejlepší šicí stroj na džínovinu ve třech značkách. Ale protože výběr mezi nimi může být náročný, zkontrolujeme každý model, abychom vám pomohli zjistit jejich vlastnosti a výhody.

Doporučujeme také dočíst tento článek, protože sdílí tipy na šití džínoviny. A pokud jste zvědaví na nejlepší šicí stroje pro velké zatížení, přečtěte si také naši samostatnou recenzi na ně.

Celkově pamatujte, že ne všechny šicí stroje zvládnou šicí materiály, jako je džínovina. Vždy tedy mějte přehled o kapacitě jednotky pro zajištění přesných a kvalitních stehů.

Který šicí stroj je nejlepší na šití džín?

Singer Heavy Duty 4423

Není pochyb o tom, že Singer patří mezi nejlepší značky šicích strojů a má řadu výkonných šicích strojů, které dokážou šití džínoviny snadno. Mezi chválené jednotky by patřil Singer Heavy Duty 4423, který je navíc za rozumnou cenu.

Singer Heavy Duty 4423 využívá výkonný motor a odolný kovový rám, aby vydržel požadavky na šití džínoviny. Jak jej Singer uvádí na trh, je o 50 % výkonnější pro šití silných materiálů a pracuje s extra vysokou rychlostí šití, aby bylo zajištěno, že můžete šít džínovinu bez zaseknutí.

Pokud jde o funkce šití, tento model má 97 stehů a jednokrokovou knoflíkovou dírku. Díky vrchní zaváděcí cívce oceníte i jako začátečník celkovou jednoduchost použití, včetně nastavení.

Brother ST150HDH

Pokud jste fanouškem šicích strojů Brother, zvažte pořízení modelu Brother ST150HDH pro šití džínů. Značka jej nazývá silným a odolným, a to nejen kvůli jeho kovovému vnitřnímu rámu a vysokorychlostnímu šití.

Při šití džínoviny se nemusíte obávat nepravidelných stehů, protože Brother ST150HDH dokonce obsahuje těžké jehly a kovovou stehovou desku. Brother je dokonce přesvědčen, že to můžete použít pro šití více vrstev džínoviny a velikost nebude problém kvůli jeho velkorysému pracovnímu prostoru.

Pokud jde o funkce šití, z 50 stehů získáte pět stylů knoflíkových dírek. Takže neváhejte experimentovat s různými džínovými projekty a očekávejte hladký zážitek, především proto, že používá dlouhé 7bodové krmné psy.

Janome HD-1000

Janome patří mezi značky, které je třeba zkontrolovat, když hledáte něco odolného. A pro šití džínoviny zvažte Janome HD-1000 za něco přímočarého, ale schopného.

Tato jednotka by byla ideální pro šití džínoviny, protože má hliníkové tělo a výkonný motor. Můžete tak snadno pracovat na projektech, jako jsou džíny, a očekávat, že dlouho vydrží.

V závislosti na projektech, které budete dělat, možná oceníte extra vysoký zdvih přítlačné patky a k dispozici je široká škála příslušenství, které bude kompatibilní s tímto strojem. I když není tak nabitý funkcemi jako předchozí jednotky, Janome HD-1000 si stále zaslouží být na tomto seznamu kvůli své zaručené odolnosti a stabilitě.

Mohu použít běžný šicí stroj na džínovinu?

Na džínovinu je možné použít jakýkoli běžný šicí stroj, ale některé druhy džínoviny jsou příliš silné a těžké, že je váš běžný stroj nemusí ušít, nebo se také může vyřadit motor. Je tedy lepší investovat do vysoce výkonných šicích strojů nebo do strojů nabízených značkami pro šití materiálů, jako je džínovina, plátno a další těžké látky.

Kromě toho budete často šít více vrstev džínoviny dohromady, což znamená, že budete potřebovat něco silného a stabilního. V některých případech můžete dokonce potřebovat průmyslový šicí stroj, protože některé typy džínoviny budou používat konkrétní nit a jehlu, kterou nemůžete nastavit na modely, které nejsou průmyslové kvality.

Jaký typ stehu se používá pro džínovinu?

  • Proražený vnější šev
  • řetízkový steh
  • Hemový steh
  • Vázaný steh
  • Topstitch
  • Overlockový steh
  • Cik-cak steh
  • Plochá srážka

Vždy vyzkoušejte nastavení stehu šicího stroje na kousku zbytkového denimu, abyste věděli, jaké úpravy provést. Přečtěte si také, jak předpírat látku na šití, protože džínovina se může srazit a praní také pomáhá změkčit materiál.

Jaké napětí by měl mít šicí stroj pro džínovinu?

Nejlepší je šít různé linie stehů s nastavením napětí nitě na odpadní džínovinu, abyste věděli, která bude nejlépe vypadat pro typ stehu, který budete dělat. Například při prošívání džínoviny lze doporučit nastavit napětí na 8, takže horní i spodní nit vypadají stejně, aniž by byla příliš těsná nebo příliš volná.

Stále však musíte zvážit i své vlákno. Kanálky mohou používat univerzální nit a jehlu na džínové švy při nastavení napětí 6, ale použití jiných materiálů může vyžadovat jiné nastavení.

Potřebujete speciální jehly na džínovinu?

Při šití džínoviny potřebujete jehlu do džínoviny, abyste zajistili hladké a rychlé propíchnutí materiálu. Také riskujete zlomení jehly, pokud použijete nesprávný typ pro středně těžké až těžké látky, jako je džínovina.

Ale samozřejmě vyberte jehlu, která je kompatibilní s nití, kterou používáte. Například nitě s vysokou gramáží budou vyžadovat jehly s větším očkem, aby se mohly přizpůsobit.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, jaký je nejlepší šicí stroj na džínovinu, který odhalil tři modely od Singer, Brother a Janome.

Tyto jednotky jsou vyrobeny z odolných materiálů a jsou dostatečně výkonné, aby snadno ušily více vrstev džínoviny. Při práci s džínovinou se však ujistěte, že používáte správné příslušenství, jako je patka, jehla a nit.