Jaký je energetický faktor ohřívače vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, jaký je energetický faktor ohřívače vody? V závislosti na typu ohřívače vody se liší minimální doporučená hodnota energetického faktoru (EF).

U plynových zásobníkových ohřívačů vody se tato hodnota pohybuje od 0,60 do 0,75. Potom u olejových ohřívačů vody 0,57 až 0,62. Nakonec u elektrických ohřívačů vody 0,95 až 2,00. Čím vyšší je číslo energetického faktoru, tím je ohřívač energeticky účinnější.

Ohřívače vody mají hodnocení EF, aby spotřebitelé věděli, které jednotky jsou šetrnější k životnímu prostředí a které jim mohou z dlouhodobého hlediska ušetřit více peněz. Energetický faktor se vypočítá na základě spotřeby energie jednotky a množství teplé vody, které vyrábí. V tomto článku vám nejen odpovíme na váš dotaz na energetický faktor ohřívače vody, ale poskytneme vám i další související informace, které můžete v budoucnu využít. Přejděte dolů a užívejte si!

Energetický faktor ohřívače vody

Energetický faktor ohřívače vody je zásadní, protože nám o spotřebiči mnohé napoví, zejména pokud jde o jeho vztah k energii. Díky energetickému faktoru lépe pochopíme energetickou účinnost ohřívače vody. Čím vyšší je hodnota (EF), tím lepší je účinnost jednotky. Upozorňujeme však, že to neznamená, že provozní náklady budou nižší než u jednotek s nižším hodnocením EF. Důvodem je, že do rovnice je třeba vzít další faktory, jako je zdroj energie, typ ohřívače vody a velikost nádrže.

U ohřívače vody si můžeme být vědomi tří hlavních věcí, když známe jeho energetický faktor. První je tepelná ztráta vody při jejím vstupu a výstupu z ohřívače. Druhým je množství tepelných ztrát z vody nahromaděné nečinně v nádrži. Konečně budeme znát množství tepla ze zdroje energie, který ohřívá vodu, a jak moc se s ním plýtvá.

Energetický faktor je jednou z věcí, na kterou se musíte při výběru modelu ohřívače vody dívat, ale neměl by to být konec. Pokud chcete dlouhodobě šetřit energii a peníze, musíte si vybrat ohřívač vody, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Typ ohřívače vody, jeho velikost a druh paliva jsou stejně důležité. Po zvážení těchto dalších faktorů máte nyní možnost to ještě více zúžit tím, že vezmete EF do obrazu.

Minimální energetický faktor pro plynový ohřívač vody je 0,63 pro velikost nádrže 30 galonů, 0,62 pro 40 galonů, 0,60 pro 50 galonů a 0,75 pro 60 galonů. Když se podíváme na ohřívače vody na olej, máme minimální EF 0,62 pro 30 galonů, 0,60 pro 40 galonů, 0,59 pro 50 galonů a 0,57 pro 60 galonů. Pro elektrické ohřívače vody máme standardních 0,95 EF pro velikosti nádrží 30, 40 a 50 galonů, s výjimkou nádrže o objemu 60 galonů, která musí mít energetický faktor alespoň 2,00. Chcete-li si přečíst a zjistit více informací o tom, jaký je energetický faktor ohřívače vody, pokračujte ve čtení.

Další typy systémů ohřevu vody

Jak technologie postupuje, došlo k mnoha inovacím ve snaze nastavit nový standard účinnosti, a totéž platí pro ohřívače vody. Nekonvenční a pokročilejší techniky ohřevu ohřívačů vody jsou dalším krokem k účinnějšímu způsobu a systému ohřevu vody. Mezi nejoblíbenější patří tepelná čerpadla, hybridní plynové, nepřímé, integrované a solární systémy ohřevu vody.

Ohřívač vody s tepelným čerpadlem odebírá teplo ze svého okolí a předává jej do jednotky k ohřevu vody. Využitím okolního tepla se účinnost zvyšuje. Můžete ušetřit na provozních nákladech, ale jeho vyšší ceně a poplatcích za údržbu. Hybridní plynové ohřívače vody využívají malý kondenzační hořák s o něco větší výstupní kapacitou, než kolik dokáže uložit. Nepřímý ohřívač vody místo zdroje energie pro ohřev vody využívá kotel domu. Voda je uložena v izolované nádrži na vodu, což snižuje množství tepla, které uniká z nádrže, a voda zůstává horká déle.

Integrované ohřívače vody jsou obvykle v novostavbách moderních domů. Integrovaný ohřívač je, když jsou ohřívač vody a ohřívač prostoru kombinovány tak, aby sdílely jeden zdroj energie, což má celkově vyšší účinnost. A konečně, solární ohřívače vody jsou velmi účinné jednotky, které využívají obnovitelné zdroje energie ze slunečních paprsků. Jediným omezením je nekonzistence, protože spotřebič silně závisí na neovlivnitelných faktorech, jako jsou povětrnostní podmínky a umístění. Víte, jak správně nainstalovat solární ohřívače vody? Možná vás také budou zajímat běžné problémy s ohřívačem vody.

It’s A Wrap!

Velice vám děkuji, že jste tento článek dočetli až do konce. Čas a úsilí, které věnujete, jsou oceňovány. Doufáme, že tyto znalosti o tom, jaký je energetický faktor ohřívače vody, využijete v budoucnu. Víte o jednom z nejdůležitějších faktorů, který je třeba zvážit při výběru toho, jakou jednotku ohřívače vody koupit. Těšíme se, že vám v budoucnu budeme více pomáhat. Vždy vězte, že rádi odpovídáme na otázky ve vaší hlavě. Opatruj se! Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak vyčistit ohřívač vody a jak zapnout teplo na ohřívači vody.