Jaký druh matrace je nejlepší pro žaludeční pražce

Odpověď na to, jaký druh matrace je nejlepší pro pražce, odhaluje tři typy. Jsou pěnové, vnitřní a hybridní. Tento článek bude diskutovat o tom, co je třeba zvážit u každého typu matrace.

Kromě toho můžete těžit z nejlepšího polštáře pro žaludkové pražce. Kromě získání nejlepšího typu matrace, pokud spíte na břiše, byste měli také vědět, jaké polštáře použít. Dobře nastavená postel může znamenat rozdíl mezi dobrým nočním spánkem a hroznou kvalitou spánku.

Jaká je nejlepší matrace pro žaludeční pražce?

Pěnové matrace

Existují různé typy pěnových matrací, ale polyuretanové, paměťové a latexové postele budou ideální pro žaludeční pražce. Důraz je však nutný na výběr pevné pěnové matrace z materiálů s vysokou hustotou a celková struktura je poměrně tenká. Na druhou stranu nechcete měkké, silné pěnové lůžko vyrobené z materiálů s nízkou hustotou, zejména jako spáč žaludku, protože vás dostatečně nepodpoří s již tak kompromitující spací polohou.

Matrace Innerspring

Žaludeční pražce mohou používat matrace innerspring, protože tento typ je dodáván v různých strukturách a materiálech. Můžete si vybrat lůžko z vnitřní pružiny s tenkou pohodlnou vrstvou, aby se vaše horní část těla a boky mohly stále zbavovat tlaku. Rozhodněte se však pro vnitřní pružinu s trvanlivým a spolehlivým pružinovým podpůrným systémem, protože prověšení bude páteř dále odchylovat, když spíte na břiše.

Hybridní matrace

Nejlepší matrace pro žaludeční pražce je hybridní matrace, protože kombinuje vlastnosti pěny a vnitřní pružiny. Podpora cívky poskytne vynikající strukturu, která udrží vaše tělo vyrovnané, ale pěnová vrstva v horní části uvolní napětí v těžkých částech vašeho těla.

Potřebují pražce na žaludek měkkou nebo pevnou matraci?

Žaludeční pražce by nikdy neměly používat měkkou matraci, ale místo toho je nejlepší pevnost matrace pro žaludkové pražce středně pevná až pevná. To znamená, že musíte vybrat postele s hodnocením 6 nebo vyšším na stupnici tvrdosti, než něco s hodnocením pod 5. Pokud nejste obeznámeni se stupnicí tvrdosti matrace, můžete se podívat na tohoto průvodce tvrdostí matrace.

Proč by žaludkové pražce měly používat pevnou matraci? Spánek na břiše je již pro páteř nepřirozený, takže používání potápějící se postele ještě více zkroutí vaše tělo. Místo toho chcete povrch, který vás udrží, ale přesto bude mít trochu odpružení, protože vaše horní část trupu získává tělesnou hmotnost, když spíte na břiše.

Další úvahy

Vezměte prosím na vědomí, že musíte také vzít v úvahu svůj typ těla, nejen polohu spaní. Například žaludeční pražci do 230 liber budou preferovat střední postel s hodnocením matrace 5, protože pevná lůžka se mohou cítit příliš tuhá. Na druhé straně těžší pražci žaludku musí používat pevná lůžka, protože jsou náchylnější k zalomení.

Přečtěte si tři nejdůležitější faktory, abyste věděli, která matrace je nejlepší na spaní podle vašich požadavků.

Jak by měl spánek žaludku spát?

 • Použijte tenkou a středně pevnou až pevnou matraci, abyste zabránili dalšímu nesouososti páteře
 • Nepoužívejte nadýchaný polštář nebo jej úplně vynechejte, aby nedošlo k tomu, že budete mít krk na vyšší úrovni než ve zbytku těla
 • Pokud musíte použít polštář, použijte tenký a plochý, aby váš krk a hlava nebyly v nepříjemném úhlu
 • Přidejte si pod pánev polštář, abyste uvolnili tlak, který vaše páteř dostává při spánku žaludku
 • Zvykněte si ráno se protáhnout, abyste obnovili přirozenou polohu svého těla a omezili nepohodlí
 • Jaký je nejhorší způsob spánku?

  Nejhorší způsob spánku je na břiše, protože tato orientace je pro páteř nepřirozená. Pokud používáte polštář, dokonce zatěžujete krk a záda. Ležení na břiše navíc může podpořit vyklenutí páteře, protože kompenzuje váhu umístěnou uprostřed vašeho těla.

  Jaká je tedy nejlepší poloha pro spánek? Nejvíce doporučovaný způsob spánku je na zádech, protože páteř je v této orientaci neutrální. Můžete také spát na boku, pokud je pro vás zadní spánek nepříjemný, ale nezapomeňte si mezi nohy položit polštář, který vyrovná páteř, boky a pánev.

  Proč je spánek na žaludku špatný?

  Špatné držení těla ve spánku

  Nejvýznamnějším důvodem, proč jsou odborníci a zdravotníci proti spánku žaludku, je jeho nepodporování neutrální páteře. Výsledkem je, že se vaše tělo otáčí v nepříjemné poloze a vaše střední část dostává většinu váhy. Také více namáháte záda, pokud spíte na břiše.

  Vede k bolesti těla

  Nepříjemná orientace těla, když ležíte na břiše, povede dlouhodobě k bolestem a bolestem. Můžete se probudit s bolestí krku nebo dolní části zad, protože tyto oblasti kompenzují nesprávnou podporu těla. Svaly se také nemohou uvolnit, když si vyberete tuto polohu ve srovnání se spánkem na zádech nebo na boku.

  Závěr

  Byl tento článek užitečný? Chcete -li zrekapitulovat, jaký druh matrace je nejlepší pro pražce, můžete si vybrat z pěnových, vnitřních pružin a hybridních postelí. Nejprve se však ujistěte, že je postel tenká a pevná, aby se zabránilo propadnutí.

  Kromě toho prosím zvažte změnu na spánek na zádech nebo na boku, protože spánek žaludku nepodporuje neutrální páteř. A pokud chcete další tipy týkající se zdraví spánku, zde jsou typy matrací, které lékaři doporučují.