Jaký drát do elektrické sušičky? Chytrý průvodce, který byste si měli přečíst!

Zajímá vás, jaké měřidlo drátu pro elektrickou sušičku? Kapacita elektrických kabelů, kterou elektrický transport nabíjí, je známá jako proudová přenosová kapacita. Malý elektrický drát může přenášet méně elektrických nábojů než velký drát. A. Rezidenční obvody vyžadující výkon těsně pod 15-20 ampérů jsou často propojeny měděnou cívkou 13 Gauge, která má délku 1,29 milimetru.

Jedním z nejrozšířenějších vodičů pro připojení vyžadující výkon přibližně 20 ampérů je dvanácti Awg stíněný měděný vodič, což je 1,93 milimetru. Pokud chcete prádlo sušit správně, válec sušičky prádla by měl být plný tepla.

Topné součásti elektrické sušičky by měly vyžadovat stovky voltů elektrické energie, aby poskytly dostatek tepla. Elektrická sušička by měla být připojena k elektrickému vedení kabelem, který je větší nebo širší. Pojďme do hloubky, abychom se dozvěděli, co je kalibrační drát pro elektrickou sušičku.

Základní aspekty měřidla drátu používaného v elektrické sušičce

Součásti motoru a topení odebírají 30 ampérů z 240V obvodu, když je zapnutá moderní elektrická sušička. To je minimálně případ většiny z nich. Většina starších elektrických sušiček používá 22 ampér, zatímco větší komerční sušičky mohou používat čtyřicet ampérů, možná více. Spotřeba energie je uvedena na nálepce připevněné k sušičce, která se obvykle nachází na zadní straně elektricky ovládaného panelu, kde je napájecí kabel. připojeno.

#1. Měřidlo drát

Menší hodnota měřidla indikuje významnější velikost drátu ve standardu AWG. Štítek na obalu elektrického vodiče udává hodnotu AWG a počet součástí obsažených v obalu, kromě zemnícího vodiče. Označení 2/12 se vztahuje na vodič o tloušťce 12, který má jeden vyhřívaný a jeden nulový vodič. Desetigauge drát obsahuje dva horké vodiče a neutralita je například vyražena 3/10.“ 3/10 kabel je nutný pro sušičky tahající 30 ampérů, zatímco 7/3 vedení je potřeba pro sušičky generující padesát ampérů.

#2. Průchod drátu sušičky je určen odběrem proudu

Množství proudu, který sušička spotřebuje, má vliv na délku pojistkové skříňky, kterou požadujete v rozvaděči, a na velikost kabelu sušiče, ať už jde o elektrické zásuvky pro sušičku nebo spojování vodičů elektrického sušiče s domácím okruhem. Měřítko drátu sušičky je deset, když vaše sušička táhne třicet ampérů, což je typické.

Pokud vaše sušička používá čtyřicet zesilovačů, budete muset přejít na osmikabel. Pamatujte, že vyšší čísla měřidla ukazují užší dráty a naopak. Tyto tři vodiče musí nakonfigurovat sušičku k síti, protože funguje na elektřinu 240 V.

Dva horké dráty s černým a červeným stíněním, bílý neutrální kabel a holý zemnící drát tvoří drát. Jeho zemnící vodič není vůbec považován za vodivost. Je to tam preventivně. Vědět, jak obejít tepelnou pojistku na elektrické sušičce.

#3. Je lepší uzemnit nebo neuzemnit?

Elektrický standard nyní nařizuje, aby každý okruh v domácnosti měl 240V obvody uzemněné, i když tomu tak vždy nebylo. Elektrické společnosti v minulosti povolily nezaujaté zásuvky a kabely pro elektrické sušičky.

To vysvětluje, jak může mít vaše předchozí zásuvka pouze 3 kolíky, ačkoli novější sušička má 4 dráty. Mnoho společností dokonce prodává sušičky bez kabelů, takže si můžete připojit vlastní, takže stále poměrně převládají tři zásuvky.

Pokud je dodán s kabelem nebo jinak, zdá se, že na elektrické sušičce jsou 4 svorkovnice. Dvě linky jsou pro horké dráty, jedna pro nulu a druhá pro zem. Ke čtyřsušičce je možné připojit tři připojení, ale měli byste provést podstatnou změnu. Spíše než připojování zemnícího vodiče, což nemáte, budete muset propojit zemnící a neutrální konec elektrodou- připojený nebo vázaný čip. Spojovací deska je příležitostně součástí sušičky, ale obvykle je odpojena. Při instalaci tří kabelů jej musí uživatelé propojit.

Čtyřkolíkový výstupní konvertor sušičky je nejpohodlnější alternativou, kdykoli potřebujete zapojit svůj starší kabel se třemi sušiči do čtyřzásuvky. Jste hotovi, když zapojíte adaptéry do zásuvky a dotknete se uzemňovacího vodiče pouze na adaptérech kovového pláště sušičky.

#4. Většina kabelů sušičky má 10 gauge

Takže, jaké měřidlo drátu pro elektrickou sušičku? Před nákupem kabelu zkontrolujte aktuální tah sušičky a ujistěte se, že má správný rozměr. I když většina kabelů sušičky má tloušťku deset, pokud máte velkou sušičku, možná budete potřebovat kabel pro větší zatížení s osmi vodiči. Při nákupu kabelu buďte opatrní, abyste ověřili proud na štítku sušičky. Když nit předimenzujete, nebude to problém, ale pokud je poddimenzujete, kabely se mohou při provozu sušičky spálit a vznítit.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli vše o tom, jaký drát pro elektrickou sušičku? Měřítko drátu pro vaši elektrickou sušičku si nyní můžete snadno vybrat, ale nezapomeňte si zapamatovat tyto důležité aspekty zmíněné výše. Děkujeme, že jste s námi zůstali až do konce! Zjistěte odpověď na své otázky: jak opravit sušičku, která se neodstřeďuje, a jak propojit pračku se sušičkou.