Jakou velikost tlakové myčky potřebuji k čištění betonu? Kompletní průvodce!

Chcete vědět, jakou velikost tlakové myčky potřebuji k čištění betonu? Takže žádné další starosti, jste na správné stránce. Opravování betonu vyžaduje vysokou rychlost proudění a mírný tlak. Prakticky všichni dodavatelé se domnívají, že myčka s výkonem 3 000 (libra na čtvereční palec) je dostatečná pro téměř veškeré čištění betonových povrchů, i když navrhované GPM se liší.

Zde se v této části podrobněji podíváme na to, jak to funguje při čištění betonových povrchů pomocí myčky, včetně toho, která kombinace rychlosti průtoku a tlaku jsou pro vaše potřeby optimální, a také na několik provozních rad a upozornění.< /blockquote>
Čištění špinavých podlah, jako jsou terasy, příjezdové cesty a podlahy v garážích, nemusí vyžadovat mnoho hodin úsilí. Tlaková myčka zvládne práci za zlomek času a obnoví vzhled vašich venkovních prostor. Pojďme se na to podívat blíže!

Přibližně 3000 PSI tlaková myčka

Tato tlaková myčka také tvrdí, že čistí o 80 % méně vody. Lze jej použít na různé povrchy, s přidaným betonem, kamenem, štukem, zahradním nábytkem, venkovním vybavením a automobily. Součástí je láhev na čisticí prostředek o objemu 14 uncí, která vám pomůže vše vyčistit. Nová tlaková myčka GreenWorks 3000 (libra na čtvereční palec) je známá vlivná elektrická tlaková myčka pro domácnosti na trhu. Je silný, spolehlivý a navržený pro nejnáročnější úklidové práce s průtokem vody 1,1 GPM (2,0 GPM MAX při 100 PSI). Nejlepší je také vědět, jakou tlakovou myčkou psi vyčistit beton.

Jaký minimální tlak a průtok potřebný pro čištění betonu?

Ačkoli 3000 (libra na čtvereční palec) je vynikající pro většinu tvrdých čištění a 2,5 GPM je nejnižší rychlost průtoku, na kterou se musíte zaměřit, doporučení se liší. Tato tlaková myčka dokáže vyčistit prakticky jakýkoli betonový povrch.

Pokud nechcete, aby došlo k poškození barvy mimo strukturu, běžte s nastavením nižšího tlaku, například 1500 PSI při 1,9 GPM. Průtok ovlivňuje rychlost čištění, zejména to, jak rychle jsou nečistoty odstraněny z povrchu, jakmile se vytvoří vhodný tlak vody.

U velmi znečištěného betonu jsou vyžadovány vyšší průtoky. Někteří odborníci doporučují myčku s výkonem 5 nebo 6 GPM. Vyšší průtoky nejsou pro čištění vertikálních povrchů rozhodující, protože gravitace pomáhá nečistotám odcházet z povrchu. Použití rotační trysky místo běžné ventilátorové trysky může pomoci zvýšit rychlost čištění. Standardní trysky ohýbají vodu pod úhlem, aby vytvořily vějířovitý vzor, ​​který vodu zpomaluje. Rotační trysky kruhově otáčejí nevychýlený vodní paprsek a zvyšují rychlost, s jakou voda opouští trysku.

Jakou velikost tlakové myčky potřebujete k čištění betonu?

Jakou velikost tlakové myčky tedy potřebuji k čištění betonu? Mnoho betonových vozovek by se mělo omýt tlakovou horkou vodou. Ačkoli někteří uživatelé preferují 40palcovou hubici, hubice 25 ℃ je ideální pro cementové cesty, terasy, plavecké plochy a další betonové podlahy, které je třeba vyčistit.

Hrajte si s nimi, dokud neobjevíte ten, který vám nejlépe vyhovuje. Začněte stříkat ve vzdálenosti asi 12 palců od povrchu a pohybujte se stejným pohybem.

Chraňte svůj postřikovač nakloněním, abyste přesměrovali náraz a zabránili poškození povrchu. Pokuste se soustředit všechen prach a nečistoty na jedno místo a poté dokončete širokou tryskou, abyste odstranili všechny zbývající částice. Jednou z nejlepších metod, jak ochránit beton před poškozením, je jeho utěsnění, takže tlakové mytí je hračkou. Některé tmely nezanechávají žádné známky ošetření a jiné mají ochranný vysoce lesklý povrch; existují možnosti pro každý styl.

Vzhledem k tomu, že nečistoty a olej ulpívají na tmelu spíše než na betonu, můžete rychle smýt jakékoli stopy a zanechat příjezdovou cestu nebo terasu bez poskvrny. Při mytí betonu se vám může dostat písek do vodovodního potrubí. Bude to skvělá možnost, jak to vyčistit.

Používejte odmašťovač

Je lepší, pro začátek, slušný odmašťovač při čištění betonu. Vyškrábejte věci do betonu drátěným kartáčem nebo nástavcem na vaší silné myčce. Pro čištění komplikovaných povrchů je mnoho výkonnějších tlakových myček vybaveno odmašťovacími nástavci. Pokud hledáte udržitelný odmašťovač, ocet je dobrá volba. Můžete jej použít přímo v nádobě na prací prostředek nebo jej před použitím naředit do poloviny vodou. Hluboce zabarvené skvrny lze odstranit komplexním peroxidem, ale pokud nemáte nástavec, je nejlepší beton otřít.

Bezpečnostní opatření při tlakovém mytí betonu

Za správných podmínek může proud vody 2500 PSI podle studií rozbít beton. Pokud zvolíte jediný proud vody o tlaku 2500 (libra na čtvereční palec) tlakové myčky na palec těsně nad, roztrhne povrch na kusy. Začněte z několika stop a sledujte rozpadající se kamenné zdivo a cokoli jiného, ​​co by se mohlo hýbat. Při práci na betonu nebo kamenech používejte pouze trochu spreje. Pokud budete pracovat neopatrně, budete muset předělat jakoukoli oblast, kterou jste předtím probrali.

Obecně je třeba se vyhnout betonu, který byl šablonován nebo ražen. Pokud nebudete opatrní, tlakové mytí může zničit vzor během několika sekund. Není to jako zjišťovat, jak velké je 220galonové akvárium. Uživatelé by se skutečně měli bránit odstraňování jakýchkoli nátěrů nebo těsnicích materiálů, protože odstranění směsi téměř jistě odfoukne část nejvyšší betonové vrstvy pryč.

Je to obal!

Potěšilo nás, že jste všichni věděli, jakou velikost tlakové myčky potřebuji k čištění betonu. Doufáme, že tento článek přečtete jedním dechem, takže pokud chcete vyčistit betonové povrchy vašeho domova, kupte si doporučenou tlakovou myčku, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit beton bez tlakové myčky a jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky.