Jakou velikost má přikrývka do postýlky? Všechno vědět

Odpověď na to, jakou velikost je přikrývka do postýlky, je, že má rozměry 30 x 36 palců. Kromě matrace do postýlky je nezbytné se seznámit s velikostí přikrývek do postýlky. Pamatujte, že existuje mnoho druhů dětských přikrývek a deka do postýlky je pouze jedním z nich.

Ale neměla by postýlka být bez předmětů, jako jsou přikrývky? Stojí za to zdůraznit, že s přidáním přikrývek a polštářů do postýlky musíte počkat, až bude vašemu dítěti rok. Více o přikrývkách do postýlky se dozvíte níže.

Jak velká je přikrývka do postýlky?

Přikrývka do postýlky obvykle měří 30 palců na šířku a 36 palců na délku. Nebuďte však překvapeni, když najdete obdélníkovější deku do postýlky, protože můžete mít i 40 x 60 palců. Větší rozměry jsou ideální pro batolata, protože mohou zakrýt malé dítě až do přechodu do batolecí postýlky.

Jaká je velikost přikrývky do postýlky?

Deky do postýlky a přikrývky do postýlky jsou často zaměnitelné, ale ten druhý je populárnějším DIY projektem. Pokud se rozhodnete vyrobit přikrývku, je to obvykle 36 x 52 palců. Dodává se však také v různých velikostech, jako jsou přikrývky do postýlky, a některé přikrývky do postýlek měří 30 x 46 palců nebo 36 x 50 palců.

Pamatujte, že přikrývky jsou určeny k zavěšení z okrajů matrace, ale buďte opatrní, když představujete tento doplněk ložního prádla velmi malým dětem. Vaše dítě může být příliš malé i na to, aby mělo přikrývku do postýlky nebo přikrývku do postýlky, ale alternativně je také možné, aby batolata zůstala v postýlce až tři roky.

Co je to deka do postýlky?

Přikrývka do postýlky je typ dětské přikrývky s mnoha způsoby použití, neomezující se na poskytování tepla vašemu spícímu dítěti. Je však důležité mít na paměti pokyny Americké akademie pediatrie týkající se používání přikrývek v postýlce. I když se tomu říká deka do postýlky, neznamená to, že to v postýlce musíte mít.

Děti do jednoho roku nesmí mít v postýlce nikdy přikrývku nebo jiné předměty, jako jsou polštáře nebo hračky, protože představují riziko udušení. V tomto věku by pro svou bezpečnost a nižší riziko SIDS měly spát na holé postýlce s přiléhavým prostěradlem. Přikrývku do postýlky můžete začít zavádět poté, co bude vašemu miminku více než 12 měsíců nebo když si vypěstuje reflexy a dovednost odstraňovat v postýlce předměty, které je mohou udusit.

Jaká je nejlepší deka do postýlky?

Nejlepší deka do postýlky by měla používat prodyšný materiál a je obecně lehká. Také by nemělo obsahovat žádné části, které lze odstranit nebo stáhnout a které by mohly dítě dusit. Rozhodněte se spíše pro přikrývku, která se snadno pere a udržuje, protože můžete očekávat, že se bude často špinit nebo špinit.

Jaká je nejlepší velikost dětské deky?

Dětské deky se dodávají v různých velikostech, protože se liší v tom, jak je můžete použít. Nejlepší rozměry, které můžete získat nebo vyrobit, jsou 30 x 30 palců nebo 40 x 40 palců. Ale proč tak velký?

Víceúčelová dětská deka

Tato velikost je typická pro víceúčelové dětské deky. Může udržet vaše dítě v teple nebo fungovat jako bezpečnostní přikrývka, jakmile bude ve vhodném věku na spaní s přikrývkou. Navíc tato velikost může také zakrýt vaše dítě před sluncem, když se procházíte v parku.

Takové přikrývky jsou dokonce užitečné při přebalování, úklidu nebo podle uvážení maminky při kojení. Existují menší dětské deky? Během prvních měsíců vašeho miminka si vystačíte s přijímací dekou o rozměrech 36 x 36 palců.

Přijímací deka

Tato přijímací přikrývka může být dokonce menší na 18 x 18 palců. Jeho účelem je, aby se vaše novorozeně cítilo v teple a pohodlí. Tato velikost je také vynikající pro ty, kteří si chtějí vyrobit dětskou deku sami, ale s háčkováním nebo šitím teprve začínají.

Jaká je velikost háčkované deky do postýlky?

Nejmenší přikrývka do postýlky, kterou můžete uháčkovat, měří 26 x 34 palců. K dokončení této přikrývky budete potřebovat až 724 yardů příze, v závislosti na vzoru a tloušťce. Ale pokud chcete háčkovat něco většího, deka do postýlky o rozměrech 30 x 34 palců by vás zaměstnala třemi klubky příze.

Neexistuje žádná skutečná velikost přikrývky do postýlky, protože tento typ přikrývky má mnoho použití. Přesto může pomoci začít s něčím menším, zvláště když to děláte pro mladší dítě. Nezapomeňte si zapamatovat věkové zásady, o kterých jsme hovořili, než představíte svou nově háčkovanou deku také svému dítěti.

Závěr

Nejste si jisti, jak velkou přikrývku do postýlky byste měli vyrobit nebo koupit? Je složité odpovědět, jaká velikost je přikrývka do postýlky, protože se dodává v různých rozměrech. Menší přikrývka do postýlky je 30 x 36 palců, ale větší měří 40 x 60 palců.

Doufáme, že vám tento článek pomohl objasnit váš zmatek s velikostí přikrývek do postýlky. Hlavním přínosem z tohoto průvodce velikostí není velikost samotná, ale načasování použití přikrývky do postýlky. Bez ohledu na velikost by přikrývky do postýlky měly být představeny pouze dítěti staršímu 12 měsíců.