Jakou velikost má deka na klín? Užitečný průvodce pro nováčky

Pokud vás zajímá, jaká je velikost přikrývky, typická velikost je mezi 36 x 48 palců. I když, to není jediná odpověď.

Pokud vyrábíte deku na klín pro invalidní vozík nebo dům s pečovatelskou službou, rozměry se budou pravděpodobně mírně lišit. Přikrývky na klín jsou však dobrými společníky během zimního období, a proto záleží na správné velikosti pro pohodlí vás a vašich blízkých.

Kromě velikosti přikrývky je třeba zvážit i další věci, jako je tvar, způsob, který použijete, a jak dlouho bude trvat, než bude dokončena. Přečtěte si tento článek a dozvíte se více!

Jaká by měla být přikrývka na klín?

Přikrývky na klín, jak název napovídá, jsou určeny k zakrytí něčího klína nebo nohou. Jsou to útulné přikrývky, pod kterými se můžete přitulit během chladných nocí.

Protože pokrývá pouze oblast klína, je tato přikrývka obvykle menší než přikrývky, ačkoli styl a velikost se mohou lišit. Některé přikrývky jsou navíc vyrobeny pro konkrétní účel. To znamená, že mají různé míry a velikosti, aby se přizpůsobily potřebám dané osoby.

  • Typická deka na klín

Typické přikrývky na klíny jsou obvykle vyrobeny pro pohodlí téměř každého. Tato přikrývka obvykle měří mezi 36 x 48 palců. Obvykle jsou tlusté, aby nositeli poskytly více tepla.

Tato deka nemá žádné specifické požadavky ani specifikace. Nicméně, jak název napovídá, jedná se o typický nebo normální typ přikrývky.

  • Deka pro invalidní vozík

Přikrývky na klíny pro invalidní vozík mají konkrétnější rozměry a úvahy, které musíte mít na paměti.

Přikrývka musí být dostatečně silná, aby poskytovala teplo, ale ne natolik, aby bránila nositeli v pohybu. Také musí být dostatečně velký, aby zakryl jejich nohy, a přitom ne dostatečně dlouhý, aby se zachytil v kolech.

Typicky je ideální velikost pro přikrývku na kolečkové křeslo 34 x 44 palců. Velikost a délku si však můžete upravit, jak uznáte za vhodné.

  • Přikrývka na klín do domu s pečovatelskou službou

Při výrobě přikrývky na klín pro pečovatelský dům je důležité zvážit, kdo a jak ji bude používat. Pro vozíčkáře je dobrá velikost 34×44 palců.

Pokud je určena do postele, je pro začátek vynikající přikrývka větší velikosti s rozměry 50×60 nebo 60×70.

Myslete také na to, že pečovatelské domy vše perou ve velkém horku. Musíte tedy použít látku, která to vydrží.

Jaký je dokonalý tvar deky na klín?

Existuje několik velikostí přikrývek. Věděli jste, že se liší i tvarem?

Většina přikrývek na klíny je čtvercová nebo obdélníková, ale mohou být také kulaté nebo nepravidelné. Existují dokonce i přikrývky ve tvaru trojúhelníku!

Jde o to, že při výrobě přikrývek na klíny neexistují žádná pravidla. Ne ve stylu, velikosti, látce a samozřejmě tvaru.

Vše závisí na osobních preferencích výrobce a potřebách uživatele.

Měli byste uplést nebo uháčkovat deku?

Při výrobě deky na klín je důležité zvážit, zda budete plést nebo háčkovat. Je to proto, že se od sebe liší.

Nejde o to, která je lepší, ale spíše o to, se kterou metodou jste zkušenější nebo se kterou jste pohodlnější.

Pletení je snadné se naučit a pochopit, protože vyžaduje pouze dva stehy, pletený a obručí steh. Provádí se přemisťováním stehů z jehly na druhou a pak zase zpět.

Háčkování však vyžaduje háček a přízi. Navíc pro háčkování musíte vytvořit řady jedním živým stehem, což usnadňuje řešení chyb.

Při výrobě deky na klín může být ideální háčkovat, protože se jedná o tužší a jemnější látku.

Háčkování je také lepší volbou pro ty, kteří se bojí udělat chybu, chtějí vyzkoušet svou kreativitu a preferují rychlejší projekty.

Kolik času zabere dokončení deky kola?

Jak dlouho to bude trvat, závisí na velikosti, vzoru, metodě, kterou jste přikrývku vyrobili, a na tom, kolik hodin denně jste ochotni projektu věnovat.

Pletení přikrývky na klín může trvat až dny, dokonce i týdny. Pokud byste zvolili složitý vzor, ​​jeho dokončení by vám trvalo déle.

Háčkování zabere méně času než pletení. Jednoduchý design může zabrat celý den, ale záleží na vaší zručnosti a na tom, kolik hodin hodláte háčkovat.

Je těžké přesně říci, jak dlouho bude trvat dokončení deky na klín, ale se správnou trpělivostí a velkým množstvím odhodlání ji bezpochyby dokončíte ve vámi preferovaném termínu!

Závěr

Pokud jde o otázku, jaká je velikost přikrývky, existují různé odpovědi. Záleží na co a pro koho je deka určena.

Můžete se řídit standardními a doporučenými velikostmi, ale není na škodu si je upravit podle sebe. Důvěřujte svému nitru jako umělce a tvůrce!