Jakou velikost jističe pro elektrický sporák? Perfektní informace pro vás!

Chtěli jste zjistit, jakou velikost jističe pro elektrický sporák? Vaše instalace elektrických sporáků bude vyžadovat použití jističe konkrétní velikosti. Musíte znát požadavky na zesilovač vašeho elektrického sporáku, abyste zjistili, jakou velikost jističe chcete.

Dokud víte, kolik zesilovačů vaše elektrická kamna používají, můžete pro ni vybrat vhodný jistič rozsahu velikosti. Dále si přečtěte tento článek a ujistěte se, že váš elektrický sporák má správnou kapacitu jističe. Odpověď není obtížná, čtěte dál a zjistíte. Předtím nám však nejprve sdělte rozměry jističe.

Kuchyňský sporák by měl mít nainstalovaný jistič 50 A, 220 V. Na tohle hra dospěla. Ve většině případů je 110 voltů standardní napětí jednotlivých jističů.

Obvod kamen nesmí používat žádné jiné spotřebiče nebo zásuvky; musí to tedy být samostatný obvod. Navíc, protože kamna spotřebovávají tolik energie, bude upřednostňovat distribuci energie.

Význam znalosti velikosti jističe

Všechny vaše kuchyňské spotřebiče musí být řádně zapojeny. Při současném používání mnoha kuchyňských spotřebičů může poptávka po elektřině růst.

Drát, izolace drátu a jistič fungují společně jako systém, ale má to omezení. Dráty se zahřejí, pokud tlačíte příliš mnoho proudu, než by měl nést. V takovém případě se izolace drátu může roztavit nebo degradovat. To by mohlo znamenat, že proud není omezen na dráty, což vede k požáru. Jaký velikost jističe pro elektrický sporák?

Elektrické přerušovače kamen a jejich různé velikosti

Průmyslovým standardem pro elektrické sporáky jsou dvoupólové jističe s výkonem 50 ampérů. Existují však elektrické varné desky s větší troubou nebo více hořáky. Tyto doplňky by vyžadovaly vyšší využití elektřiny. Například elektrický sporák se čtyřmi hořáky může používat kdekoli od 30 do 50 ampérů elektrické energie. I přesto mohou větší kamna s více možnostmi spotřebovat až 60 ampérů elektřiny.

Při instalaci jističe elektrického sporáku pamatujte na pravidlo 80/20. To znamená, že při velké zátěži můžete použít pouze asi 80% kapacity dodávky. Kromě kapacity jističů zvažte také průměr drátu.

Obě tyto proměnné silně ovlivňují kapacitu zesilovače vašeho elektrického obvodu. Je v pořádku použít 30ampový jistič, pokud je spotřeba zesilovače vašeho elektrického sporáku v mezích vašeho stávajícího obvodu. Pro jistič 30 A je doporučená velikost vodiče 10 mm. Pokud bude kabel od jističe k zařízení poměrně dlouhý, budete muset použít drát o průměru 8.

Dříve dostačovalo 30 ampérových elektrických kamen, ale ty moderní mohou potřebovat 50 ampérů. V této situaci je tedy zapotřebí pouze 3vodičový uzemňovací vodič se 6 měřidly. Jsou tam celkem čtyři dráty.

Velikost jističe požadovaná elektrickými kamny

Další podrobnosti přináší dokument filmaře Benjamina Sahlstroma. V tomto dokumentu se zabývá díly potřebnými pro konstrukci elektrického sporáku. Základní elektrický dosah slouží jako základ pro vše, co je vidět na obrazovce.

Elektrický sporák vyžaduje vyhrazený obvod. 50-amp jistič je vše, co potřebujete pro elektrický sporák, protože kolik ampérů vyžadují. Pokud však současně použijete kamna a jiné elektrické zařízení, jistič se může vypnout, protože kombinovaná zátěž překračuje kapacitu jističe. Abyste lépe porozuměli, přečtěte si, k čemu slouží 50 Amo jistič.

Odborní elektrikáři říkají, že spotřebiče s proudem 30 a více ampérů vyžadují vlastní obvod. Elektrický dosah 50 ampérů naopak vyžaduje vlastní jistič.

Dodržováním doporučení v tomto článku se vyhněte častému přetížení a vypínání jističů. Rovněž zachováte životnost svého elektrického systému a zároveň se vyhnete nebezpečným okolnostem.

Spotřeba energie elektrického sporáku

Typický výkon elektrické varné desky je 3 000 wattů. Provoz na plný výkon stojí 39 centů za hodinu za 13 centů za kWh.

Mějte však na paměti, že se jedná pouze o tušení.

Pokud jste v jiném státě nebo zemi v jinou denní dobu, může být ovlivněna vaše nálada. Spotřeba energie je také ovlivněna zvoleným nastavením; například vaření při maximální rychlosti spotřebuje více energie než použití nízkoenergetické varianty k udržení teplých pokrmů.

Je to Wrap!

Výběr správného jističe je jednoduchý, pokud jste obeznámeni se svými kamny s průmyslovými standardy a napájení vyžaduje kamna. Nikdy nepodceňujte výkon, který váš rozsah využije, aniž byste zahrnuli 20procentní vyrovnávací paměť. Tímto způsobem se budete mít lépe, protože budete mít větší svobodu a bezpečí.

Při zapojování elektrického sporáku nezapomeňte nainstalovat jistič. Máte -li výkonnější spotřebiče, je větší pravděpodobnost, že se váš jistič omylem vypne a vystaví vás a vaši rodinu nebezpečí. Na vašem místě bych věděl, jak fungují jističe.

Používáte -li jistič s kuchyňským sporákem, je výkonový jistič 50 A odpovědí na velikost jističe elektrického sporáku. Je to dvojnásobek tragédie. Jističe obecně nesou stejné množství energie. Další články o kamnech si přečtěte, co se stane, když použijete propan na sporák na zemní plyn a jak převést plynový sporák na propan. Díky za zastavení! Doufám, že ses dnes něco naučil.