Jakou velikost jističe potřebuji pro duální 4500W ohřívač vody? Přečtěte si 6 nejlepších tipů!

Šli jste někdy do svého sklepa a přemýšleli jste, jakou velikost jističe potřebuji pro duální ohřívač vody 4500 W? K tomu je zapotřebí pouze 30ampérový dvoupólový jistič a kabel s délkou 10. Když proud překročí určitou úroveň, aktivují se jističe. Na rozdíl od pojistky ji lze resetovat, jakmile se vypne. Jističe přicházejí v různých formách. Jedním z nejzákladnějších je tlačítko připojené k elektromagnetickému nebo jinému kovovému pásku na obou koncích a horkému drátu obvodu.

Je důležité pochopit, jak používat jistič. Bylo by lepší znát potenciální přetížení nebo elektrické poruchy, protože napájení jističe mohlo být z nějakého důvodu vypnuto. Je důležité porozumět tomu, ke které odbočce je každý jistič připojen, abyste mohli určit, zda máte například ve vaší kuchyni nebo obývacím pokoji přidruženo příliš mnoho předmětů.

Pokud dojde ke zkratu nebo přetížení, jistič okamžitě přeruší tok proudu. Může tak chránit elektrický obvod, stejně jako spotřebiče, gadgety a váš domov. Elektrické přetížení může produkovat velké množství tepla, což vede k jiskrám, popáleninám, úrazu elektrickým proudem a požárům. Dovolte mi, abych vám osvětlil, jak se těmto situacím vyhnout, tím, že si přečtete dále tento článek.

Tipy pro výběr velikosti jističe pro duální 4500W ohřívač vody

Přestože je teplá voda současnou potřebou, výměna ohřívače vody může být nákladná. Správná údržba může prodloužit životnost vašeho ohřívače, což vám ušetří problémy a peníze s jeho příliš brzkou výměnou. S trochou námahy můžete udržet hladký chod vašich elektrických a plynových ohřívačů vody. Některé opravy jsou jednoduché, například jak vyprázdnit elektrický nebo plynový ohřívač vody, jak udržovat tlakový vypouštěcí ventil a jak udržovat nádrž nebo kontrolku. Pokud si s plynem nebo elektřinou nejste ochotni poradit, vždy se obraťte na odborníka. Každopádně zde jsou tipy, jak si vybrat, jakou velikost jističe potřebuji pro duální ohřívač vody 4500 W:

#1. Měl by být testován TPR (teplotní/tlakový) ventil

Elektřina a ventil přívodu studené vody by měly být vypnuty. Umístěte kbelík pod trubku vedoucí k teplotně-tlakovému uvolňovacímu ventilu (TPR) na horní nebo boční straně nádrže. (Pokud tlak v nádrži příliš stoupne, tento ventil se otevře.) Zvedněte jazýček ventilu, abyste vypustili trochu vody, pak jej pusťte. Pokud voda stále teče, vypusťte nádrž do poloviny, odstraňte starý ventil pomocí hasáku a vyměňte jej.

#2. Prohlédněte anodovou tyč

Připojte hadici k vypouštěcímu kohoutu na nádrži a vypusťte několik litrů vody. Nyní odšroubujte tyč vložením jedné 1/16palcové zásuvky do šestihranné hlavy připojené k ohřívači. Kupte si nový, pokud má tloušťku menší než 12 palců nebo je potažený vápníkem, omotejte závity teflonovou páskou, vložte ji do nádrže a pevně ji utáhněte. Pokud nad nádrží není moc místa, použijte tuto segmentovou tyč.

#3. Odstraňte sediment a vypusťte nádrž

Vypusťte zbylou vodu z nádrže do kbelíku a poté rychle otevřete ventil přívodu studené vody, aby se promíchal bahno na dně nádrže. Vypusťte a opakujte, dokud z hadice nevytéká čistá voda. Zavřete vypouštěcí kohout, naplňte nádrž a znovu připojte elektřinu. Ujistíme-li se, že je čistá a nezůstaly na ní žádné zbytky, můžeme naši nádrž vyčistit a očekává se, že bude fungovat důkladně. Také by vás mohlo zajímat informace o údržbě a vypouštění ohřívače vody.

#4. Upravte teplotu

Odšroubujte víko na teploměru těsně na boku nádoby. Pomocí šroubováku otočte voličem o 120 stupňů. Můžete očekávat úsporu až 5 % na účtech za energii za každých 10 stupňů, kdy snížíte teplotu. Pokud budete pryč déle než tři dny, vypněte ohřívač vody nebo nastavte termostat na nejnižší nastavení. Bude vás zajímat, jakou velikost jističe potřebuji pro duální 4500wattový ohřívač, protože jistič může být také preventivním opatřením, pokud většinu času nejste ve svém domě.

#5. Potrubí by mělo být izolováno

Kupte si 3/8 palce silnou izolační pěnovou trubku, která odpovídá průměru trubek. Nasuňte pěnu co nejdále přes potrubí teplé a studené vody. Kondenzaci se v létě zabrání izolací potrubí studené vody. Izolaci uzavřete sloupnutím pásky a jejím stlačením. Trubku zakryjte milimetrovým obalem ze skleněných vláken bez povrchové úpravy 600 mm nebo méně od ventilace. To vám pomůže dosáhnout ideální teploty a zabránit tepelným ztrátám.

#6. Ohřívač by měl být izolován

Odřízněte izolační přikrývku tak, aby pasovala na potrubí, ventil TPR a regulátor teploty vyčnívající z nádrže. Omotejte bok nádrže a použijte fóliovou pásku k uzavření zářezů. Zakrývání vršků topných těles na olej nebo zemní plyn není dobrý nápad. Omotejte obrovský kruh izolace kolem elektrického ohřívače a připevněte jej ke straně nádrže pomocí pásky. Tím se zabrání dalším ztrátám tepla z ohřívače.

Je to obal

Další den, kdy jsem odpovídal, jakou velikost jističe potřebuji pro duální ohřívač vody 4500 wattů, byl zodpovězen. Bylo také uvedeno, jak se starat o jistič, aby si udržel teplo, které vedl. Když ohřívač vody nadále vypíná jistič, není to příjemné. Může to být také nebezpečné a způsobit značné škody vám nebo vašemu majetku. Naštěstí není těžké najít zdroj problému. Nejpravděpodobnějším důvodem je vadný termostat podporovaný zdrojem tepla, ačkoli to může být také spálený jistič nebo jiné elektrické problémy. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si, jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný a proč ohřívač vody netěsní.