Jakou velikost generátoru spustit ohřívač teplé vody? 3 různé možnosti!

Zajímá vás, jakou velikost generátoru spustit ohřívač teplé vody? Není divu, že jste dorazili na správné místo.

Dispozice domu často určuje počet generátorů, které budete provozovat jako ohřívač vody. S takovým 6000wattovým generátorem by mnoho domů mohlo ovládat elektrický ohřívač vody a některé další prvky domu. Když máte plynový ohřívač, stačí 1 200 wattů, abyste jej udrželi v chodu.

Získání teplé vody je jen zřídka první myšlenkou, která vás během situace napadne. Pokud se věci pokazí, může to znamenat velký rozdíl. Jde o to vědět, co dalšího v generátoru hledat, když si ho kupujete do svého domu. Měli byste pokračovat ve čtení, abyste zjistili více.

Velikost generátoru potřebná k běžnému provozu Používejte ohřívače vody

Množství elektřiny potřebné k udržení chodu ohřívače vody je určeno několika věcmi a počtem zařízení, která chcete vedle něj provozovat. Ohřívač vody, který má, je však nejdůležitějším aspektem. Tato fakta vám pomohou zjistit, jakou velikost generátoru provozuje horkovodní ohřívač. Primární plynový generátor vyžaduje k provozu pouze 1 200 wattů energie. Když máte plynový ohřívač, znamená to, že jej můžete napájet relativně skromným generátorem energie. Když si koupíte levný generátor, mějte na paměti, že nyní může být ohřívač vody jediným spotřebičem, který můžete provozovat.

Elektrické ohřívače vody obvykle vyžadují alespoň 4 000 wattů, aby správně fungovaly. I když používáte moudrý ohřívač vody, stále budete potřebovat alespoň 4 200 wattů. Množství wattů, které to může produkovat, je rozhodující při výběru generátoru. Několik jednotlivců se obává, zda můžeme použít přenosný generátor k provozu ohřívače vody. Protože většina generátorů nemá 4 500 wattů, odpověď je obecně ne. Alternativa 240 V je kritická pro účely významného napětí, včetně napájení specifických zařízení nebo připojení k domácnosti během výpadku proudu. Když hledáte pouze 3500 wattů nebo ještě méně, pak by vám stačil 120v generátor. Místo toho je nejlepší volbou generátor s 120/240 V zásuvkami.

Jak propojit generátor se systémem ohřevu teplé vody?

Začněte připojením horkovodního systému k příslušné kapacitě generátoru. Získejte jeden kabel 10/3 AWG 25A, abyste dosáhli generátoru jako první z ohřívače vody. Zapojte kabel 10/3 do zásuvky A15-20 a vytvořte napájecí kabel na míru. Jsou připojeny k jednomu konci přizpůsobeného elektrického vodiče ke spojovacímu článku ohřívače vody v horní části. Připojte jeden konec k 240voltové zásuvce na generátoru. K uzamčení kabelu použijte otočný zámek.

Plynový vs elektrický ohřívač vody

Při nákupu generátoru bylo chytrou možností zjistit, kolik galonů plynu by to vyžadovalo, pokud by se používal nepřetržitě po celý den. Mnoho společností prodávajících generátory vám může nabídnout přesné měření toho, kolik benzínu budete potřebovat. Pokud se obáváte bouřky, která by mohla odebrat elektřinu, je to vynikající strategie, jak si udělat zásoby plynu. Není možné být příliš opatrný.

řeknu ti pravdu. Použití generátoru k provozu elektrického ohřívače vody je nebezpečné, ale měli byste se o to pokoušet, pouze pokud nemáte žádnou možnost. 11 000 wattový generátor může pravděpodobně spotřebovat až 20 galonů plynu každý den. V mnoha domácnostech bude moudré přestat používat ohřívače vody 24/7.

Různé watty generátorů pro provoz ohřívače vody

Existují další watty generátoru, které můžete použít k provozu ohřívačů vody; každý má svou specifikaci. Níže uvedené tři typy generátorů vám pomohou pochopit velikost generátoru pro ohřívač vody.

#1. 7500wattový generátor

Obvykle budou domácnosti těžit z generátoru o výkonu 7500 wattů. Uživatelé by mohli provozovat většinu domácích spotřebičů s takovým generátorem o výkonu 7500 wattů, který zahrnuje ledničku, ohřívač vody, vodní čerpadlo, sušičku, osvětlení a mikrovlnnou troubu v závislosti na zařízeních, která máte.

#2. 5000wattový generátor

Generátor o výkonu 5 000 wattů může napájet elektrický systém teplé vody, ale je nezbytné, aby nedošlo k překročení celkového příkonu generátoru 5 000 wattů. Chcete-li provozovat elektrický systém teplé vody, budete potřebovat 4 200 wattů, ale k udržení provozu budete potřebovat 3 000 wattů.

#3. 12000wattový generátor

Tyto generátory, jejichž výkon se pohybuje kolem 12 000 wattů, často dokážou udržet chod domácnosti bez přerušení. Lampy, ohřívače, televize, mrazáky, notebooky, ohřívače vody a vše ostatní, co se zapojí do zásuvky, budou fungovat.

Náklady na generátor pro provoz ohřívače vody

Není to relativně tak levné jako všechny ty jednoduché generátory určené pro použití v energetických zařízeních. Přenosný generátor schopný produkovat 45 000 wattů nebo ještě více vás vyjde na téměř 400 dolarů. Pokud požadujete masivní generátor s výkonem 12 000 wattů nebo vyšším, cena může dosáhnout 3 000 $ nebo dokonce více. Na druhou stranu vám může pomoci tento článek: jak dlouho vydrží ohřívač teplé vody.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jakou velikost generátoru spustit ohřívač teplé vody. Diskutovali jsme o různých typech generátorů; měli byste si vybrat takový, o kterém si myslíte, že splní vaše požadavky. Pro více možností je zde další článek k přečtení: jak otestovat termostat ohřívače vody a jak vyčistit ohřívač vody bez nádrže. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.