Jakou velikost garážového topení potřebuji? 4 snadné kroky!

Zde je otázka, o které přemýšlíte, než dáte topení do garáže: jakou velikost garážového topení potřebuji? Zde je několik věcí, na které je třeba myslet před dimenzováním garážového topení; při dalším čtení se o nich dozvíte více.

Musíte si nasadit topení, abyste se zahřáli, kdykoli teploty klesnou. Téměř žádné garáže však nejsou vytápěny. Chcete-li v garáži pokračovat v práci, rádi byste měli příjemnou teplotu. Pokud však nechcete mít ve své garáži pohodlí, je občas nutné ji udržovat nad bodem mrazu.

Budete schopni uhasit dostatečné vytápění pro případ, pokud máte garážové topení správné velikosti. Nyní probereme, na co myslet při dimenzování garážového topení a jak zjistit, jak velké by mělo být vaše garážové topení. Takže přátelé, bez dalších okolků, pojďme začít!

Podmínky k porozumění: Watts & BTU

Chcete-li zjistit, jakou velikost garážového topení potřebuji, musíte nejprve porozumět terminologii používané tímto zařízením. Znalost takových slov vám pomůže vybrat pro vás nejvhodnější ohřívač. Watty strojů se často používají k měření jejich výkonu. Tento regulátor měření se rovná jednomu joulu energie za sekundu a někdy je zkrácen na watty. Watt se vypočítá vynásobením napětí a proudu. Mnoho systémů pracuje na 120 V, ale proud se mění a některé větší topné systémy běží na 240 V.

Celkově mohou být watty matoucí a měli byste se místo toho zaměřit na počet britských tepelných jednotek (BTU). Množství tepla potřebné ke zvýšení teploty jedné libry vody o jeden stupeň (přibližně 1055 joulů). Tři a půl BTU dělá 1 watt. Pochopení toho, kolik BTU má ohřívač, vám může pomoci posoudit, zda máte správný stroj na zvýšení tepla v garáži. Nárůst teploty určuje, kolik tepla budete potřebovat.

Jakou velikost garážového topení potřebuji?

Výběr ohřívače správné velikosti pro vaši garáž není složitý, pokud jednoduše rozumíte tomu, co je třeba zkontrolovat. Významné odchylky ve wattech a Btus se běžně měří z hlediska elektřiny a plynu. Elektrické ohřívače jsou mnohem úspornější než plynové ohřívače. Plynové ohřívače na obou stranách mohou často vytopit větší místnost. Při určování požadovaného rozměru musíte nejprve určit délku vašeho stropu, čtvereční plochu prostoru, požadovanou vnější teplotu a úroveň izolace. Zde je jakou velikost garážového topení potřebuji; pojďme se na to podívat blíže.

Krok č. 1. Objem vaší garáže

Změřte délku a šířku vaší garáže, abyste vypočítali její objem. Změřte šířku a délku garáže, pokud je obdélníková. Plocha vaší garáže se vypočítá vynásobením délky a šířky. Změřte délku své garáže, jakmile určíte její velikost. Nakonec pro výpočet objemu vaší garáže vynásobte plochu vaší garáže její výškou.

Krok č. 2. Teplota garáže

Při dimenzování garážového topení je také nezbytné pochopit, jaká teplota je vhodná pro vaši garáž. Záleží především na teplotě vašeho okolí. Nemusíte mít velké garážové topení, pokud chcete svou garáž umístit na bod mrazu. Pokud je tomu tak, musíte si koupit malý ohřívač. Teplota 45 stupňů Fahrenheita je rozumným bodem pro začátek v této situaci. Na druhou stranu, pokud chcete, aby vaše garáž byla dostatečně horká na to, abyste do ní investovali dlouhý čas na práci, budete muset mít větší topení. Použijte teplotu 65-70 stupňů Fahrenheita, aby byla vaše garáž pohodlná a vytápěná.

Krok č. 3. Venkovní nejnižší teplota

Před dimenzováním mějte také na paměti, že garážové topení je venkovní teplota. Musíte provést nějakou studii, abyste určili nejchladnější teplotu, kterou lze venku očekávat. To je důležité, protože čím chladněji je venku, tím vlivnější garážové topení potřebujete. Když teplota klesne z 10 stupňů na 40 stupňů, je mnohem těžší udržovat garáž v teple. Může být také dobré si přečíst o tom, jak chladit garáž.

Krok č. 4. Izolace kolem garáže

Dalším nejdůležitějším krokem, který musíte zkontrolovat, je úroveň izolace kolem vašeho garážového topení. Protože úroveň izolace pomáhá o určit, jakou teplotu potřebujete pro svou garáž. Množství izolace ve stropě a stěnách vaší garáže výrazně ovlivňuje velikost garážového topení, které budete potřebovat. Pochopení množství izolace kolem vaší garáže je obtížná část. Izolační vlastnosti garáže však ovlivňují také položky, jako jsou okna.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že s pomocí tohoto článku všichni lépe pochopíte, jakou velikost garážového topení potřebuji. Výše jsme vše podrobně probrali. Před umístěním ohřívače doma, v garáži a kdekoli jinde musíte pochopit Btus a Watt a poté začít dimenzovat ohřívač podle vašich potřeb. Můžete si také přečíst o tom, jaké je nejlepší garážové topení a jak nainstalovat sadu topení do garáže. Děkujeme, přátelé, že jste s námi nakonec zůstali!