Jakou velikost bezzásobníkového ohřívače vody potřebuji? V závislosti na 4 faktorech!

Zajímá vás, jakou velikost bezzásobníkového ohřívače vody potřebuji? Výběr správné velikosti ohřívače vody závisí na faktorech, včetně velikosti vašeho domu, rychlosti průtoku vody, nárůstu teploty a velikosti domácnosti. Ohřívače vody jsou samostatné zařízení, které poskytuje teplou vodu do domu, kdykoli to potřebujete.

Beznádržové ohřívače se stávají neuvěřitelně běžnými pro vnitřní i venkovní použití díky rychlému a nekonečnému zásobování horkou vodou, snížené spotřebě energie, snadné instalaci, levnějším nákladům na údržbu, prodloužené životnosti, daňovým pobídkám a prodloužené záruce.

Snad nejzásadnějším argumentem je, že na rozdíl od tradičních zásobníkových ohřívačů vody mají zásobníkové ohřívače šetřit váš pokoj, protože je lze namontovat na malý kousek stropu. Pokud chcete umístit systémy bez nádrže, ale nevíte, jakou velikost zvolit, pokračujte ve čtení. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Jakou velikost beztankového ohřívače vody potřebujete?

Velikost ohřívače vody bez nádrže závisí na několika faktorech, takže nepropadejte panice, pokud nerozumíte, jakou velikost ohřívače vody bez nádrže potřebuji. Stačí si přečíst níže uvedený návod.

#1. Velikost vašeho domu

Ohřívače vody bez nádrží se dodávají v různých velikostech. Na druhou stranu pokročilé ohřívače vody mohou ohřát zásobu vody v celém domě. Miniaturní mohou být neúčinné, protože můžete ohřívat pouze vodu, která teče do několika vašich domácích záchodů. Navzdory tradičním zásobníkovým ohřívačům, které dokážou udržet a ohřát pouze množství vody, které očekáváte, že spotřebujete, mohou beznádržové ohřívače ohřát docela dost vody, jako byste do nich tekla. Neměli byste si vybrat velikost, která produkuje méně teplé vody, než je potřeba k naplnění všech toalet.

#2. Průtok ve vašem domě

Bezzásobníkové ohřívače vody se liší od tradičních zásobníkových ohřívačů, včetně toho, že napařují vodu, když vstupuje do vašeho domova. Hydraulická vodivost vytvářená vaším ohřívačem ovlivňuje množství vody vypouštěné z vašich vodovodních baterií. Díky tomu můžete spustit mnoho kohoutků nebo sprch současně, aniž by se váš kohoutek zpomalil.

Pokud je běžná rychlost průtoku vody jedné sprchy 1,8 galonu za minutu, druhá sprcha může začít téct stejnou rychlostí. Pokud byly všechny sprchy napojeny na beznádržové ohřívače vody, musí být hladiny vody pro obě sprchy dostatečné. Sečtením průtoků dvou sprch lze vypočítat potřebný průtok systémem horké vody bez nádrže. Průtok vody beztankovým ohřívačem vody je 3,6 GPM = 1,8 GPM pro první sprchu + 1,8 GPM pro 2. sprchu. Jiné kohoutky nebo kohoutky v kuchyních nebo jiných toaletách mohou fungovat současně, včetně těchto dvou sprch; což zvyšuje potřebný průtok i při kumulativním průtoku všech ostatních teplovodních baterií a ventilů.

Zjistěte, kolik gpm pro ohřívač vody bez nádrže.

#3. Zvýšení teploty

Jakmile odhadnete průtok každého kohoutku ve vaší domácnosti, budete muset zjistit množství tepla bezzásobníkového ohřívače vody, který je potřeba poskytnout, aby vaše výstupy vody byly teplé. Abychom odhadli požadované zvýšení teploty, vyhodnotíme teplotu vody, která vstupuje do vašeho domu, a také teplotu vody, kterou chcete vypouštět kohoutkem. Předpokládejme, že teplota přiváděné vody do vašeho domova je 45 °F a očekává se, že sprcha (připojená k přenosnému ohřívači) bude produkovat vodu kolem 105 °F; potřebné zvýšení teploty je 60°F.

Je také důležité poznamenat, že typické teploty zemské kůry se mohou lišit, protože určité oblasti jsou obvykle teplejší nebo chladnější než jiné. Očekává se, že teploty v některých oblastech dosáhnou až 70 °F, zatímco v jiných mohou klesnout pod 35 °F. Pochopení hladiny podzemní vody ve vašem státě vám může pomoci zjistit, jak tvrdě bude muset váš ohřívač fungovat. Pokud si stále nejste jisti, odhadněte nastavení na 40 stupňů Fahrenheita, abyste zajistili, že nepřeceníte požadovanou úroveň zvýšení teploty. Vědět, proč můj ohřívač vody bez nádrže vychladne.

#4. Velikost domácnosti

Dalším zásadním hlediskem při přemýšlení o dimenzování ohřívače vody bez nádrže je velikost vaší domácnosti. Beztankový ohřívač musí být připraven k řízení horké vody z konkrétních kohoutků případ od případu. Ačkoli většinou nepotřebujete teplou vodu, měli byste zohlednit časy, kdykoli to potřebujete, a použít je jako výchozí bod pro stanovení požadavků na beznádržový ohřívač vody. Když získáte hosty a spotřeba stoupne v důsledku toho, že mnoho lidí dělá různé věci současně, například:

Dvě sprchové hlavice s kombinovaným průtokem 3,6 galonů za minutu, dvě kuchyňské baterie s kombinovaným průtokem 4 galony za minutu a 6 GPM celkem ze dvou mytí

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, jakou velikost bezzásobníkového ohřívače vody potřebuji. Jak jsme uvedli výše, velikost beznádržového ohřívače vody závisí na velikosti vašeho domu a vašich potřebách. Takže před zakoupením ohřívače vody je nejlepším nápadem zůstat ve vaší potřebě. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!