Jakou úroveň musí mít lednička RV? Úžasný průvodce!

Zajímá vás, jak úroveň musí být RV chladnička? Není divu, protože jste na správném místě, jsme tu, abychom vám pomohli!

Švestka by měla být v rozmezí 12 stupňů od úrovně RV. Na úrovni bublin by to bylo přibližně půl bubliny. Ze strany na stranu, pak zepředu dozadu, by měla být vyrovnána.

Je důležité vyrovnat ledničku v RV, jinak to může způsobit mnoho problémů. Provoz chladničky na nerovném povrchu po dobu delší než 30 minut může způsobit poškození. V tomto článku se podíváme na to, jak vyrovnat ledničky pro obytné vozy a jak vyrovnat lednici pro obytné vozy. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Jakou úroveň musí mít vaše lednička pro obytné vozy?

Jak úroveň musí být RV chladnička? První modely musely být dostatečně vyrovnané, aby fungovaly efektivně, ale jak se věda vyvíjí, RV chladničky jsou stále shovívavější, pokud jde o požadavky na vyrovnání. Mnoho rekreačních mrazniček bude fungovat dobře, pokud budou vyrovnány téměř do čtyř stupňů na přední a zadní straně a dva stupně ze strany na stranu. Jak úroveň musí být RV chladnička?

Nejnovější modely chladniček RV jsou tolerantnější a umožňují správné fungování mezi 6 stupni vyrovnání zepředu dozadu a 3 stupni vyrovnání do stran. Pohled na lednici zezadu (nebo zepředu) definuje zepředu dozadu nebo ze strany na stranu. Pokud jde o obecnou nivelaci RV, do stran se obvykle vztahuje na přední a zadní stranu, zatímco zepředu dozadu obvykle odkazuje na

Strany vpravo a vlevo. Při vyrovnávání ledničky pro obytné vozy je dobrým pravidlem udržet polovinu bublin uprostřed. Několik uživatelů vypočítalo, jak daleko je úroveň 3 stupňů v závislosti na výšce rekreačního kamionu. To představuje více než půlpalcový rozdíl na každou stopu výšky kamionu.

To znamená, že i když je vaše nákladní vozidlo dlouhé 22 stop, jeden konec bude asi o 14 palců vyšší než druhý, aby měl extra výšku. Většina lidí nyní věří, že pokud se zdá být vodorovný a že se pohodlně chodíte a bydlíte v obytném voze, je také tichý, aby chladnička fungovala správně. Přesto se jedná o extrémně subjektivní metodu hodnocení.

Pouhé oko je žalostně špatné odhadovat hloubku a srovnávací úroveň, zvláště když je zapojeno sluneční světlo a další proměnné. Kromě toho různí lidé vnímají svahy a sklony různě. Někteří lidé detekují, i když je podlaha jen trochu nerovná, zatímco jiní to nemusí zjistit, dokud není výrazně mimo úroveň. A ještě je třeba zmínit skutečnost, že to, že vaše lednička pro obytné vozy vypadá, že funguje správně, neznamená, že netrpí poškozením, které zkrátí její provozní životnost.

V důsledku toho byste se měli vždy snažit udržovat úroveň chladničky RV. Chladnička je navíc nakloněna tak, že i přední část kotle je poněkud nižší. obvykle se nachází na levé straně chladničky. často ji však lze nalézt uprostřed. Pokud je vaše chladnička nakloněna tak, že se kotel zdá být v nízké úrovni, může fungovat ještě lépe, než když byl ve vodorovné poloze. Kapalný čpavek by nemohl stoupat do kopce, pokud by byl nakloněn obráceným způsobem, s vratným potrubím níže než kotel.

Co je to lednička pro obytné vozy?

Na rozdíl od typické elektrické chladničky, propanová lednička RV nečerpá chladicí kapalinu. K přenosu čpavku, který se používá k chlazení jednotky, se spíše využívá gravitace. Kdykoli není propanová lednice ve vodorovné poloze, gravitační síla může mít potíže s dokončením své práce. Když chladnička nefunguje správně, nechladí dostatečně.

Představte si, že se vrátíte po dni trekkingu a zjistíte, že téměř všechny potraviny, které jste si s sebou přinesli, jsou zkažené. Není to jen tak, ale provozování propanové lednice mimo úroveň může způsobit škodu. Může totiž dojít k přehřátí potrubí a jejich prasknutí na spojích. Možná vás také bude zajímat informace o nejčastějších problémech s karavanovou lednicí.

Vyrovnání lednice v obytném prostoru

Chladničky RV musí být instalovány tak, aby byly na úrovni RV. V důsledku toho je vyrovnání chladničky RV na prvním místě. Automaticky vyrovnávací zvedáky jsou standardní u některých obytných vozů. To vše jsou rychlé a snadné techniky pro vyrovnání RV a mohou také během doby vypadnout z kalibrace, což vede k nerovnému povrchu RV. Svůj karavan můžete také osobně vyrovnat pomocí jednoduchých kostek nebo složitých vyrovnávacích sad podobných legu zaklíněných pod kola karavanu, dokud nebudou rovná. Je vhodnější vyrovnat RV nejprve ze strany, poté zepředu dozadu.

Je důležité si uvědomit, že při vyrovnávání ledničky pro obytné vozy je vhodnější několik úrovní před ostatními. Malé kruhové úrovně bodů jsou užitečné, ale mohou být nesprávné. Při vyrovnávání lednice jsou nesprávně kalibrované hladiny bublin také neúčinné. Pro vyrovnání vaší ledničky pro obytné vozy jsou pohodlné a cenově dostupné odstupňované úrovně bublin nebo torpéda.

Při vyrovnávání používejte pouze mrazicí část vaší chladničky RV, protože je složena z kovu, a proto je nejméně náchylná ke zkreslení. V jiných oblastech vaší chladničky pro obytné vozy může dojít k deformaci. Pod nákladem uložených potravin se mohou plastové police prohnout. V průběhu času může pryžový obal ve stěnách nasáknout vlhkost a roztáhnout se.

It’s A Wrap!

Nakonec jsme vám odpověděli na to, jak úroveň musí mít lednička pro obytné vozy? Vyrovnání chladničky v RV je velmi důležité, pokud chcete, aby vaše chladnička fungovala správně. Každopádně všechny infiltrace byly probrány výše. Stačí si pozorně přečíst článek, abyste mu dobře porozuměli. Děkuji, přátelé, buďte šťastní! Můžete si také přečíst o tom, proč moje lednička zamrzá a proč moje lednička zapáchá.